SENIORI – A2 LIGA – 1. kolo Samobor – Zrinjevac 78:72 (41:27)

SENIORI – A2 LIGA – 1. kolo
Samobor – Zrinjevac  78:72 (41:27)

SAMOBOR: Levanić B., Imbert, Gionechetti 12, Gašparac 17, Šilobod 15, Belamarić, Levanić M. 13, Nakić 21, Sladić, Dragozet, Pavičić, Mandalinić; Trener: Davor Šestak

ZRINJEVAC: Skokna 24, Lučić, Obrvan 12, Kumanović 4, Kvesić, Zadravec 7, Ćuže 2, Božinović 4, Maričević, Zubac 19; Trener: I. Kapov

Košarkaši Samobora su u 1. kolu lige, u potpuno novom i podmlađenom sastavu, pod vodstvom novog, iskusnog trenera Davor Šestaka, došli do značajne pobjede, pobijedivši na domaćem terenu ekipu Zrinjevca iz Zagreba rezultatom 78:72. Samoborci su krenuli nervozno u utakmicu, što koriste gosti za vodstvo od 4:14. Do kraja četvrtine Samoborci sređuju redove i smanjuju na samo dva koša zaostatka. U drugoj četvrtini potpuna je dominacija Samoboraca, koji tricama Gašparca, Šiloboda i Levanića te zakucavanjima Nakića i Gionechettija ostvaruju seriju od 24:8 za vodstvo na poluvremenu od 41:27. Međutim, gosti se ne predaju, polako stišću i krajem utakmice u dva navrata dolaze na svega tri koša zaostatka. Ipak, Samoborci ne dopuštaju iznenađenje predvođeni odličnim obrambenim centrom Nakićem koji dijeli blokade kao po traci, ukupno 9 na utakmici, te u zadnjim trenucima s dvije trice Gašparca i jedne Šiloboda dolaze do zaslužene pobjede, za što su bili od mnogobrojne publike nagrađeni velikim pljeskom.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Nakić s 21 košem i 13 skokova te Gašparac sa 17, Šilobod s 15, Levanić Matej s 13 i Gionechetti s 12 koševa.

Kod Zrinjevca najučinkovitiji je bio Skokna s 24 i Zubac s 19 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 1. kolo Samobor – Jaska 79 : 29 (37 : 16)

KOŠARKA - Potukli ih do nogu

SAMOBOR: Stanec 13, Jelić 8, Mišić 8, Palčec 2, Lindić 10, Vraneković 22, Kontak 10, Tišma 4, Kupres 2; Trener: Marin Sedlar

JASKA: Radić, Šinković 6, Majcunić 13, Miklavec, Bobinski 5, Eraković, Miklavec, Korpes 4, Stojković 1; Trener: M. Stunja

Mlađi kadeti Samobora u 1. kolu županijske lige mlađih kadeta pobijedili su uvjerljivo na domaćem terenu ekipu mlađih kadeta Jaske rezultatom 29:29. Samoborci agresivnom igrom tokom cijele utakmice iz četvrtinu u četvrtinu povećavaju prednost, koja se na kraju zaustavila na 50 koševa prednosti.

Kod Samoboraca najistaknutiji pojedinci su bili Vreneković s 22, Stanec s 13, te Lindić i Kontak, oba s po 10 koševa.

Kod Jaske najučinkovitiji je bio Majcunić s 13 koševa.

3. HNL središte - 9. kolo Libertas – Samobor 3:5 (1:3)

NOGOMET - Škvorc i Kotarski riješili

3. HNL središte - 9. kolo
Libertas – Samobor 3:5 (1:3)

NOVSKA – Gradski stadion

Sudac: Pajvot (Velika Gorica)

Pomoćnici: Rojc i Pilčić

Strijelci: 0:1 Brujić(5), 0:2 Brdarić(6), 1:2 Grafina(12), 1:3 Puškarić(33), 2:3 Galešić(48) 3:3 Galešić(68 – 11m), 3:4 Škvorc(79), 3:5 Kotarski(80)

LIBERTAS: Šepović, Majdandžić, Šimunović, Melnik, Raić, Toš, Grafina, Šakić, Šugić (od 65. Filipović), Galešić, Vidović (od 83. Bilandžija)

Trener: Ivo Babić

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Rubinić (od 21. Kostanjski), Puškarić (od 88. Žaja), Ivkovčić, Novoselec, Guliš, Grgečić, Brdarić (od 76. Škvorc), Kotarski, Brujić

Igrač utakmice: Ivan Puškarić (Samobor)

Drugom vezanom pobjedom Samoborci su malo poskočili na tablici i sada mirnije gledaju na utakmice koje slijede. Čak osam golova viđeno je u Novskoj, a trobod su gosti ostvarili furioznim početkom i krajem susreta. Već u 6. minuti na semaforu svijetli 0:2 jer su mrežu Šepovića zatresli Brujić i Brdarić. Domaćini malo do daha dolaze u 12. golom Grafina, ali za + 2 na poluvremenu zaslužan je igrač utakmice Puškarić. Prva polovica drugog dijela bila je najlošije izdanje igrača trenera Bašića i tu su domaćini ulovili potpuni priključak zahvaljujući dvostrukom strijelcu Galešiću (jedan gol iz „slobodnjaka“, drugi "s kreča"). I kada se činilo da će Samoborci ponovno početi upisivati remije s početka sezone, ukazali su se zamjena Škvorc i Kotarski i u razmaku od minute s dva gola riješili pitanje pobjednika u svoju korist. Samobor i u slijedećem kolu gostuje, ovoga puta kod direktnog suparnika Vrapča, pa je realno očekivati nove bodove.

Nakon 9. kola vodi Maksimir s 23 boda, druga je Bistra s 20, dok je Samobor na dvanaestom mjestu s 10 bodova.