13. Croatia Open – Rijeka, 5. i 6. listopada

KARATE - Samoborci uspješni, Maja Lenard srebrna

Hrvatski karate savez te Karate klub Zamet organizirali su odličan međunarodni turnir koji je ove godine pohodilo 1112 natjecatelja iz rekordnih 20 zemalja svijeta.

U dva dana koja su krasila odlična organizacija i izuzetna kvaliteta karatea moglo se uživati u vrlo dobrim borbama te vrhunskim majstorijama natjecatelja u katama. I u takvoj paklenoj konkurenciji svoju kvalitetu pokazali su i sportaši iz Samobora, članovi Karate kluba Samobor. U oba dana osvojili su čak deset medalja: 3 zlatne, 2 srebrne i 5 brončanih.

Najvredniji rezultat postigla je Maja Lenard koja je s tri briljantne pobjede ušla u finale seniorske katagorije do 61 kg. U finalu se susrela s mađarskom reprezentativkom te nesretno gubi taj meč 2:1 i time osvaja srebrno odličje. Situacija na tatamiju je izgledala sasvim drugačije pa je ostao dojam da je Maja u tom susretu oštećena. Maja je u svakoj borbi izgledala odlučno i samouvjereno te je nagovijestila uspješnu sezonu.

U istoj kategoriji sestra Ana Lenard je nakon dvije pobjede izgubila polufinale, a i kasnije borbu za medalju od agresivne predstavnice Slovačke. Ana nije imala svoj dan i nije dobro odradila svoje susrete.

Zlatnim medaljama na Cro Openu su se okitili mlađi kadet Lyon Nenadić (borbe), Lucija Gečević (mlađe kadetkinje kate) te ekipa učenika u katama (Fran Trošelj, Kruno Fadljević, Dino Šimunec).

Srebrno odličje je osvojio mlađi kadet Luka Peles (borbe do 57 kg), uz već spomenutu Maju Lenard, a brončanim medaljama su se okitili Magdalena Šuflaj (učenice borbe do 38 kg), Leonard Šogorić (ml. kadeti borbe do 57 kg, Ivan Terihaj (ml. učenici kate), Dino Šimunec i Kruno Fadljević (učenici kate).

Rezultati KK Bregana

Na turniru je nastupilo i 6 boraca Karate kluba Bregana.

Najuspješnija je bila Dijana Ćosić, koja je odličnim borbama osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih seniorki do 53 kg. Nakon tri pobjede, Dijana je tijesno poražena (1:2) u finalnoj borbi od predstavnice Njemačke.

Na korak do medalje ostala je Gabrijela Tušinec, koja je izgubila meč za treće mjesto u kategoriji seniorki do 50 kg..

Vrlo dobar nastup imao je Mihael Matijaščić, koji je u odličnoj konkurenciji juniora do 61 kg imao čak 5 mečeva. Nanizao je tri pobjede, zatim je izgubio četvrtfinale, a poslije toga je izgubio i repasažnu borbu.

Solidne nastupe imali su Marina Bratanić, Ivan Bilić i Karlo Pejić, ali se nisu umiješali u borbe za medalju.

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever za mlađe i starije kategorije – Varaždin, 5. i 6. listopada

ATLETIKA - 9 medalja za Samobor

5.i 6. listopada je na stadionu AK Sloboda u Varaždinu održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever za mlađe i starije kategorije. Na atletskim borilištima natjecali su se atletičari iz dvadeset i jednog kluba. Sveukupno nastupilo je je 530 natjecatelja.

U pratnji trenera Blaža Jankovića i Marka Vinčića i ovaj puta mladi Samoborski atletičari vraćaju se okićeni medaljama.

Srebrnu medalju u kategoriji mlađih kadetkinja na 300 m osvajila je Ana Fresl sa 44,32 sek. Ana je, također, osvojila i brončanu medalju u skoku u dalj, sa 4,59 m.

Zlatnu medalju u bacanju vortexa u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila je Dora Španović s 54,26 m.

Štafeta 4x100 m mlađih kadetkinja s vremenom 56,48 sek dotrčala je do bronce. Trčale su Ema Telišman, Ana Fresl, Laura Štrlek i Dora Španović.

Srebrnu medalju u kategoriji mlađih kadeta u bacanju kugle osvojio je Antonio Jagodić s 13,94 m.

U kategoriji starijih kadetkinja Dolores Ćosić je na 300 m osvojila srebrnu medalju, s vremenom 44,23 sek.

U kategoriji starijih kadetkinja u skoku u dalj Lucija Nemanić osvojila je zlatnu medalju sa 4,93 m.

U kategoriji mlađih juniorki u skoku u vis brončanu medalju osvojila je Karla Kovačić s 1,55 m.

U kategoriji muških Marko Vinčić je u skoku u vis osvojio brončanu medalju s 1,60 m.

U ukupnom poretku limača u HALS-u Samoborci su osvojili 3. mjesto.