2. kolo 1. HRL za žene Umag – Samobor 24:18 (10:8)

UMAG: Pavić (14+1), Medved (0+1), Žuliček 1, Imamović 1, Hercig, Rajić 1 (1), Matošević 5 (2), Vidović 8, Martić, Jerković, Špoljarić 4, Čančar, Maras, Gašić 4, Šito

TRENER: Dragan Rajić

SAMOBOR: Radovanić (6+0), Pandža (5+0), Ćorković 5, Božić 1, Pasarić, Balaško 3, Makarun, Štrkalj 3, Knježević 3, Šilobod 1, Pilić, Kozlovec 1, Džepina, Lovrić, Milanović Litre 1

TRENER: Dubravko Bilić

Iako su im Umažanke u zadnje vrijeme bile reovite "mušterije", Samoborke su ovaj puta na istoku Istre ipak pokleknule. Očito kod Lavica nije bilo dovoljno snage ni koncentracije za suprotstavljanje motiviranijim i razigranijim protivnicama.

Tako su Samoborke u prvom poluvremenu imale čak 14 minuta bez pogotka, ali su, ipak, zahvaljujući preciznosti Štrkalj, Knježević i Ćorković, na poluvrijeme otišle s relativno zadovoljavajućih 10:8.

No, u nastavku se slika ponovila, domaće su igračice sigurno držale i povećavale prednost i utakmicu sigurno privele kraju.

Očigledno je neigranje ponajbolje igračice Ivane Lovrić ostavilo trag na igru i rezultat Samoborki, a postojeći kadar, zajedno s prinovama, ne budi poseban optimizam.

No, počletak je sezone i Lavice imaju dovoljno vremena za nadoknadu izgubljenog.

SENIORI – KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA – 1. kolo Samobor – Gorica 60:67 (27:29)

KOŠARKA - Nikako do prave petorke

SENIORI – KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA – 1. kolo
Samobor – Gorica  60:67 (27:29)

SAMOBOR: Levanić B. 2, Ribarić 6, Gionechetti, Močan 2, Tušek 11, Tomić 2, Levanić M. 6, Nakić 10, Zadro 6, Čulek 10, Salopek 1, Mandalinić 4; Trener: Milan Ličina.

GORICA: Majcunić 15, Matić, Bingula 2, Herendić 4, Kočanović 2, Pašalić 18, Galić 8, Gazić 3, Papac 15, Urli; Trener: Kovačević Z.

U 1.kolu Kupa Krešimira Ćosića seniori Samobora izgubili su na domaćem terenu od ekipe Gorice iz Velike Gorice rezultatom 60:67. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri gdje se ekipe izmjenjuju u vodstvu. U drugom poluvremenu Samoborci izmjenama nikako nisu mogli pogoditi pravu petorku, tako da u prvih 8 minuta pogađaju tek 4 koša. Na sreću, ni gostima nije išao šut, tek se igrom istakao najmlađi još junior Majcunić, s desetak koševa u nizu. Tako je krajem treće četvrtine bilo tek 7 koševa prednosti za goste.

Zadnja četvrtina ponovo prolazi u izjednačenoj igri ali Samoborcima nikako ne uspijeva preokrenuti rezultat i gosti na kraju zasluženo dolaze do pobjede i plasmana u drugi krug natjecanja.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Tušek s 11, te Nakić i Čulek oba sa po 10 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji su bili Pašalić s 18, te Majcunić i Papac oba s po 15 koševa.

Karlovac Open 2013. – Karlovac, 21. rujna

KARATE - Nika i Lyon zlatni u Karlovcu

U karlovačkoj školskoj sportskoj dvorani Madost održan je 21. rujna 10. po redu Karlovac Open, koji tradicionalno organizira Karate klub Kaplast. Turnir je okupio 300 mladih sportaša iz 52 kluba Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a među njima je bilo i osmero natjecatelja Karate kluba Samobor.

Najuspješniji u redovima Samoborki i Samoboraca bili su Nika Medved (mlađe kadetkinje preko 55 kg) te Lyon Nenadić (mlađi kadeti do 48 kg), koji su osvojili zlatne medalje.

Korak do zlata bili su Dorijan Romić (ml. kadeti do 52 kg) i Luka Peles (ml. kadeti do 57 kg), koji su izgubili finalne mečeve te tako osvojili srebrno odličje.

Bročanu medalju su osvojili Paula Šogorić (učenice do 36 kg) i Ian Baždar (mlađi kadeti preko 57 kg).

Korak do medalje su ovog puta ostale Magdalena Šuflaj i Helena Škreb, koje će svoju šansu tražiti na idućem natjecanju.

Mihaelu Matijaščiću srebro i bronca u Karlovcu

Iz redova Karate kluba Bregana uspješan nastup imao je Mihael Matijaščić koji je osvojio srebro u kategoriji kadeta do 63 kg i broncu u kategoriji juniora do 61 kg.

Jedinstvena županijska liga – 6. kolo

NOGOMET - Pobjede TOP-a i Save

TOP – Croatia (H) 3:2 (1:0)

Zasluženo do tri boda

Sudac: Brkić (Dugo Selo)

Pomoćnici: Mihalj i Kovač (oba iz Velike Mlake)

Strijelci: 1:0 Fabek(38 – 11m), 2:0 Sopić(61), 2:1 Brkić(72 – 11m), 3:1 Vlak(80), 3:2 Gotal(89 – 11m)

TOP: Husak, Perić (od 85. Holetić), Vlak (od 85. Žitković), Brkić, Ačkar, Kutija, Crnov, Fabek (od 68. Jakopec), M. Holetić (od 55. Sopić), Sunek, Dujmović (od 83. Živković)

Trener: Ivan Lušić

CROATIA HRASTJE: Mihalic, Bagavac, Filipović (od 65. Guštović), Grabovac, Zmazek (od 54. Trebež), Gotal, Stojanović, Oroz, Roca, K. Antolković, M. Antolković

Trener: Vladimir Sever

Igrač utakmice: Tomislav Kutija (TOP)

Iako konačni rezultat sugerira teško izborenu pobjedu, igrači iz Kerestinca zasluženo su odnijeli trobod u ovom srazu. Na prvi gol se čekalo do 38. minute kada sudac pokazuje na bijelu točku, a s nje sigurno pogađa Fabek. Domaćini utvrđuju vodstvo nakon sata igre golom Sopića (u igri proveo samo šest minuta). U 72. Brkić nespretno vara vlastitog vratara za priključak gostiju na 2:1, no sve sumnje u konačni rezultat nestaju golom Vlaka 10 minuta prije kraja susreta. Za krajnjih 3:2 u 89. pogađa Gotal nakon što je lopta po drugi put odlukom suca završila na „kreču“.

Sava (S) – Laduč 3:1 (2:0)

Prva pobjeda

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Marić (Vrbovec)

Pomoćnici: Mandir (Peskovec) i Bergovac (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Golemović(1), 2:0 Drenški(44), 3:0 Ovčariček(76), 3:1 Kulenović(87)

SAVA STRMEC: Štefković, K. Golubić (Od 22. Frajt), L. Radulj, Drenški (od 81. Mihelčić), Kočnar (od 65. Ivanović), Martinčević (od 89. Stanec), Ovčariček, Golemović, Radulj (od 37. Cvek), Čakanić, Gvaran

Trener: Stjepan Čordaš

LADUČ: Polić, Nikolić (od 46. Anđelić), Marić (od 46. Lenić), Vučetić, Kulenović, Čičko, Đeno (od 85. Čović), Debeljak, Špoljarić (od 80. Markovtić), Orsag (od 80. Adilović), Aralica

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Ivan Golemović (Sava)

Šesto kolo donijelo je i prvu prvenstvenu pobjedu za Savu koja se mogla naslučivati već od 1. minute kada Golemović trese mrežu Polića. Minutu prije zasluženog odmora defenzivac Drenški poduplava prednost za bolju momčad na terenu. Nastvak susreta donio je reprizu prvog dijela pa domaćini i dalje dominiraju terenom i preko Ovčaričeka potvrđuju puni plijen golom za 3:0. Utješni pogodak za goste iz Laduča postiže Kulenović u sam smiraj susreta.

Nakon 6. kola vodi Savski Marof sa 16 bodova, drugi je Vinogradara s 15, TOP je sedmi s 9, dok je Sava na trinaestom mjestu s 4 boda.