Domaći se brzo pribrali

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Golub

Pomoćnici: Kramarić (oba iz Jastrebarskog) i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Benković(7), 0:2 Benković(14), 1:2 Kovačiček(19), 2:2 Škrlin Batina(39)

DINAMO JAKOVLJE: A. Borovec, Brcko, Škrlin Batina, Heric (od 58. Stojanac), Jelić (od 84. Minić), Kovačiček, Eršek, Grgec, Popek, Kuš, D. Borovec

Trener: Goran Ostojić

BREGANA: Vapnar, Lehpamer, Andabak, Ivandić (od 87. Grgat), Celizić (od 46. Ćosić), K. Babojelić (od 28. I. Babojelić), Benković, Tančak (od 83. Biondić), Stanec (od 57. Škvorc), Runtas, Ovčarić

Igrač utakmice: Tibor Benković (Bregana)

Gosti su odlučnim ulaskom u susret iznenadili pospane Jakovljane pa su nakon samo 14 minuta igre imali prednost od 0:2. U oba navrata pred vratima Borovca bio je precizan Benković. Nakon hladnog tuša, domaćini su se brzo pribrali i već do poluvremena izjednačili stanje na semaforu. Za 1:2 u 19. pogodio je Kovačiček, a 5 minuta prije odmora Škril Batina drugi put trese mrežu Vapnara. Nastavak je donio samo prilike, ali bez golova pa svakom takmacu pripada po bod.

Novaki – Sava (D) 1:0 (1:0)

Vlašić ih razveselio

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Knežević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Šoić (Galgovo) i Anamarija Noršić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Vlašić(40)

NOVAKI: Divković, Barbarić, Horvat, Fabek, Janjić, Gotal, Alitović (od 70. Ladan), Gestić, Matijaščić (od 90. Petković), Brajković (od 82. Ivanović), Vlašić

SAVA DRENJE: Cingulin, Preskar, Karamatić, Gorgiev (od 55. Vrhovski), Ivanković, Šunde, Miletić, Zekić (od 65. Pleić), Žahar, Jagustović, Ištuk

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Jurica Gestić (Novaki)

Obje momačdi postavile su se tvrdo pa je samo jedan gol bio dovoljan za svaki tri boda. U 40. minuti ove sezone najbolji igrač Novaka Vlašić pronašao je put lopti do mreže Save i razveselio 100-tinjak domaćih kibica. U nastavku vratari na dovoljno visokoj razini pa se rezultat ne mijenja, za razliku od pozicije Novaka na tablici, koji su pobjedom peto mjesto zamijenili četvrtim.

Mladost (KS) – Rakitje 2:1 (2:1)

Moglo je biti i gore

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Šulentić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Malkoč (Lukavec) i Miličević (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Jakšić(8), 2:0 Kelečić(33), 2:1 Jupić(42)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Marinović, Sirovica, Blažinčić, Bušić, N. Budiščak (od 90. Matulin), Kelečić (od 69. Kegljević), Hasanović (od 79. Stunja), Jakšić (od 85. Matko), Carin, Makarun

RAKITJE: F. Dorotić, Petričko, Prevendar, Barun, Golub, Pavlović, Sinković (od 46. Boras), L. Dorotić, Martić, Pavić, Jupić

Igrač utakmice: Danijel Carin (Mladost)

Sva tri gola u Klinča Selu pala su u prvom dijelu koje je svojom kvalitetom moglo zadovoljiti sve nazočne. U 8. minuti Jakšić izbija sam pred vratara Dorotića kojeg efektnim lobom vara za početnih 1:0. Nakon pola sata igre već je 2:0 – Kelečić na asistenciju Bušića trese mrežu gosta iz Rakitja. Igrači Vladimira Gržana ubrzo dolaze do daha pa Jupić prije poluvremena smanjuje vodstvo Mladostaša na samo jedan gol prednosti. U nastavku domaćini puno bolji, uz sijaset propuštenih prilika pa je njihovo slavlje moglo biti i izraženije.

Klokočevac – Vrh 4:2 (2:0)

Gosti ipak uljepšali poraz

Sudac: Jurinčić (Samobor)

Pomoćnici: Kupres (Mala Rakovica) i Jankavić (Jagnjić Dol)

Strijelci: 1:0 Beloša(6), 2:0 Beloša(12), 3:0 Beloša(70), 3:1 Šimunić(72), 4:1 Otmačić(85), 4:2 Dašić(90 – 11m)

KLOKOČEVAC: T. Kostelac, Prelec, Kižlin, Žabčić (od 63. Ivančić), Šaldić (od 88. Ladišić), Novak, Skukan (od 90. Brnčić), Salopek, Beloša, Dubić (od 80. Galinec), Oroz (od 67. Otmačić)

Trener: Damir Ivančić

VRH: Ljubić, Franjo (od 30. Bura), Kakša, Gotal, Pušek ,Dašić, Popek (od 30. Valek), Zrinski, Šimunić, Ječmenjak, Špiček (od 75. Strugar)

Igrač utakmice: Marko Beloša (Klokočevac)

Važna pobjeda Klokočevca ostvarena je na krilima napadača Beloše koji je s tri gola sam pobijedio nemoćne goste iz Kraljeva Vrha. Napadač Bijelih golubova se do 12. minute već 2 puta upisao u listu strijelaca, a do hat–tricka je stigao u 70. minuti. Nakon 3:0 domaćini malo popuštaju s papučicom gasa pa su do kraja susreta gosti s 2 gola ipak malo uljepšali svoj poraz. U zadnjem kolu Klokočevcu slijedi gostovanje u Rakitju protiv istoimenog domaćina i osvojen bod bio bi dovoljan za očuvanje ovosezonskog statusa i slijedeće godine.

Mladost (L) - Zrinski 3:2 (2:1)

Domaćin angažiraniji i motiviraniji

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Šabić (Pavlovčani)

Pomoćnici: Drkulec (Donja Purgarija) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Pokupec(9), 1:1 Žganjer(32), 2:1 Petek(43), 3:1 Petek(47), 3:2 Dan. Horvat(68)

MLADOST LUKA: Pilski, Ružak, Kahlina, Pokupec, Pirički, Kleković, Petek (od 71. Lež), Kompresak, Kajfež, Masnjak (od 85. Lojen), Katić

Trener: Predrag Tresk

ZRINSKI: Vitko, A. Horvat, T. Vrančić, D. Vrančić, Mihelčić, Žganjer, Šicl, Župančić, Draclin, M. Horvat, D. Horvat

Trener: Dario Lujanac

Igrač utakmice: Antonio Petek (Mladost Luka)

Minimalan poraz Zrinskog protiv domaćina kojemu su bodovi puno potrebniji. Pokupec u 9. pogađa za 1:0, a nakon pola sata igre za izjednačenje se pobrinuo veznjak Žganjer. Utakmica u Luki prelomljena je krajem prvog dijela i početkom nastavka. Tada je Petek s 2 gola odveo Mladostaše do, kasnije se pokazalo, nedostižnih 3:1. Horvat je u 68. minuti nakratko vratio nadu Zrinskom u povoljan rasplet, ali se mreže nakon toga nisu više tresle.

Nakon 29. kola vodi BSK sa 73 boda, druga je Sutla sa 61, Novaki su četvti s 50 bodova, Zrinski je šesti sa 47, Rakitje je deseto s 38, Bregana je jedanaesta s 37, dok je Klokočevac na četrnaestom mjestu s 25 bodova.

Sisak Open 2013. - 2. lipnja

KYOKUSHIN KARATE - Naši solidni

U nedjelju, 2. lipnja, u Sportskoj dvorani Brezovica u Sisku održan je međunarodni otvoreni kyokushin karate turnir Sisak Open 2013. Turnir je održan u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza, a uz domaćinstvo Karate kluba Croatia Sisak.

Na turniru je nastupilo 96 natjecatelja iz 11 klubova iz Austrije, Mađarske, Bosne i Hercegovine te Hrvatske, koji su se natjecali u ukupno 16 kategorija od uzrasta limača do seniora.