3. Aton Kup – Nedelišće, 26. svibnja

GIMNASTIKA - Samoborci iskazali hrabrost

U nedjelju, 26. svibnja, u Nacionalnom gimnastičkom centru Aton u Nedelišću održan je 3. Aton Kup za gimnastičare i gimnastičarke rekreativce. Ukupno je nastupilo oko 120 natjecatelja - rekreativaca koji se nikad nisu natjecali u nekom od službenih programa Hrvatskog gimnastičkog saveza.

U prvom turnusu nastupao je naš jedini gimnastičar Dominik Stier. Hrabro je odradio svoje prvo natjecanje na svih 6 sprava i u kategoriji dječaka 3. razreda na kraju je osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju.

Drugi turnus bio je rezerviran za djevojčice. Naše gimnastičarke nastupile su u III. kategoriji koju su činile gimnastičarke od 5. do 8. razreda.

U pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji 5. razreda 2. mjesto je osvojila Antea Herger, a treća je bila Lora Bedeković.

Kod 6. razreda 2. mjesto pripalo je Ivani Jakopec, a 3. Tini Šmid.

Sarah Fadljević bila je 3. u konkurenciji 7. razreda, dok je prvakinja u konkurenciji 8. razreda postala naša Ana Herger, a 3. mjesto je osvojila Paula Vulić.

Sve zajedno one su činile ekipu u III. kategoriji (5.-8. razred) te su osvojile 2. mjesto ekipno.

Na natjecanju ih je pratila trenerica Martina Bublić, dok je naša mlada sutkinja Paula Stier sudila na gredi.

M.B.

2. hrvatska teniska liga

TENIS - Sigurno prema 1. ligi

Nakon odigranih 6 kola 2. hrvatske teniske lige TK Samobor 1890 uvjerljivo drži prvu poziciju na tablici sa čak 6 bodova prednosti ispred drugoplasiranog TK Chromos Savica. Ovog vikenda igralo se 5. i 6. kolo. U subotu je Samobor u gostima pobjedio TK Franjo Punčec iz Čakovca uvjerljivim rezultatom 8:1. Istim rezultatom u nedjelju kao domaćini na našim terenima pobjedili smo i TK Karlovac.

Sljedeći meč koji TK Samobor igra je u nedjelju, 9. lipnja, u gostima u Varaždinu protiv TK Varaždin 1181.

3. Lacković/Ungar - Gačić/Gudelj 24 ret

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo Samobor – Jaska 101:59 (52:31)

KOŠARKA - Presingom i kontrom do pobjede

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo
Samobor – Jaska  101:59 (52:31)

SAMOBOR: Srabotnak 5, Belamarić 10, Čižmešija 25, Komerički 10, Antunović 9, Iviček 2, Boras 9, Erbežnik 15, Grubešić 14, Matijaščić 2; Trener: Zdravko Džimbeg

JASKA: Fratrić, Zoretić 2, Radečić 10, Meštrić 32, Kišan, Čeh 13, Miljković 2; Trener: Stunja

Kadeti Samobora pobijedili su u 7. kolu županijske lige kadeta na domaćem terenu ekipu Jaske iz Jastrebarskog s rezultatom 101:59. Samoborci vrlo brzo presingom i kontranapadima dolaze do deset koševa prednosti. Samoborci iz četvrtine u četvrtinu igraju agresivno i snažno u obrani i vrlo učinkovito u napadu te dolaze do stotke i zaslužene i uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija s 25, Erbežnik s 15 i Grubešić sa 14 koševa.

Kod Jaske najučinkovitiji je bio Meštrić s 32 koša.

MLAĐI KADETI - 2. HRL - 15. kolo Samobor II - Žora 99:54 (52:30)

KOLŠARKA - Odlučila duža klupa Samoboraca

SAMOBOR II: Stanić 4, Crnić 9, Kupres A., Ivetta 16, Bedeniković 4, Kontak, Matijaščić 40, Živković 8, Vraneković 10, Jelić 8, Tišma, Kupres D; Trener: Zdravko Džimbeg

ŽORA: Štefanac, Kočevar, Vukašinović, Hajdin, Grabež 30, Vladić 10, Belavić 6, Movre 4, Katić 2, Pašić 2; Trener: Jadranka Skender

U 15. kolu 2. HRL mlađih kadeta druga ekipa Samobora pobijedila je na domaćem terenu ekipu Žore iz Karlovca s rezultatom 99:54. U prvoj četvrtini gosti još kako-tako drže priključak. Međutim, duža i kvalitetnija klupa Samoboraca početkom druge četvrtine serijom ubačenih koševa odlazi na visokih i nedostižnih dvadeset koševa prednosti. Drugo poluvrijeme Samoborci igraju u jednakom tempu te na kraju dolaze do zaslužene i uvjerljive pobjede od 45 koševa razlike.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić sa 40, Ivetta sa 16 i Vraneković s 10 koševa. Kod Žore najučinkovitiji je bio Grabež s 30 koševa.