Rezultati karateka Bregane na natjecanjima 13. i 14. travnja

KARATE - Najzapaženija Gabrijela Tušinec

33. Grand Prix Slovakia, Bratislava 14.travnja

Gabrijela Tušinec osvojila broncu na Grand Prix Slovakia

Na 33. izdanju Grand Prix Slovakia, održanom u Bratislavi, nastupila je proširena reprezentacija Hrvatske (50 natjecatelja) od kadeta do seniora.

Hrvatska ekspedicija u Slovačkoj imala je zapažen nastup i osvojila je dvadesetak medalja. Među osvajačima je i Gabrijela Tušinec, članica Karate kluba Bregana, koja je izborila brončanu medalju u kategoriji seniorki do 50 kg. Blizu medalje bila je i Paula Andričević, koja je na kraju poražena u meču za treće mjesto. U Bratislavi su za hrvatsku reprezentaciju iz redova Karate kluba Bregana nastupili i Marina Bratanić, Ana Matijaščić, Ivan Bilić i Karlo Pejić.

14. Karate memorijal Zagreb, 13. travnja

Bronca za Elenu Bratanić

U subotu je nekoliko mlađih članova Karate kluba Bregana nastupilo na 14. Karate memorijalu Zagreb. Na turniru je sudjelovalo 350 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije.

Najuspješnija natjecateljica Bregane bila je Elena Bratanić, koja je osvojila brončano odličje u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kg. Na korak do medalje ostala je Lea Komočar, koja je poražena u borbi za treće mjesto. Na turniru su još nastupili Iva Pejić i Domagoj Žabčić.

1. županijska liga zapad – 21. kolo

NOGOMET - Naši kao bosi po trnju

Sloga (O) - Zrinski 3:1 (2:1)

Novi poraz

OREŠJE – SC Orešje

Sudac: Kožul (Samobor)

Pomoćnici: Oslaković (Domaslovec) i Božić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Šicl(10), 1:1 Boc(18), 2:1 Boc (24 – 11m), 3:1 Klarić(78)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Barić, Kukulja, Dančulović, Kostić, Čakarić (od 87. Penezić), Bistrički, Boc (od 79. Petričko), Klarić, Vučur, Horvatin (od 89. Brlečić)

ZRINSKI: Vitko, Jagodić, Ištuk, Šicl, A. Horvat (od 66. M. Horvat), Vrančić (od 66. Dan. Vrančić), Mihelčić, Bencalić (od 66. Župančić), Draclin (od 46. Kovačević), Dan. Horvat, Mataušić (od 66. Koletić)

Igrač utakmice: Marko Boc (Sloga)

Novi poraz Zrinskog, ovaj put na gostovanju u susjednom Orešju. Za goste je sve lijepo počelo, u 10. minuti precizan za rano vodstvo tima iz Farkaševca bio je Šicl. No, u slijedećih četvrt sata domaćini s 2 gola Boca preokreću stanje na semaforu. Prvi je gol napadač Sloge zabio iz igre, dok je za 2:1 bio precizan s bijele točke. Točku na „i“ u 78. minuti postavio je Klarić iskoristivši svoju tek treću izglednu šansu pred vratima Vitka.

Bregana – Vrh 1:1 (0:1)

Najrealniji rezultat

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Golub (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Drkulec (Donja Purgarija) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 Ječmenjak(7), 1:1 Kasalo(80)

BREGANA: Štibić, Tančak, Celizić, Andabak, Lehpamer (od 70. Ivandić), Škvorc (od 60. Kovačić), Ovčarić, Kasalo, Stanec, Ćosić (od 46. Benković), Bugarski (od 46. Runtas)

VRH: Karalija, K. Franjo, Dašić, I. Franjo, Bura, Ječmenjak (od 85. Knjaz), Strugar (od 90. Pušek), Šimunić, Zrinjski, Popek, Gotel

Trener: Zvonko Rudelić

Crveni karton: Popek (85)

Igrač utakmice: Ivan Štibić (Bregana)

Svaka momčad istaknula se u jednom poluvremenu pa je konačna podjela bodova i najrealniji rezultat. Gosti su poveli rano, već u 7. minuti Ječmenjak je neobranjivo potegao s 18 metara potrgavši paukovu mrežu na golu Bregane. Do odlaska na predah gosti imaju još dvije sjajne prilike za povećanje vodstva, ali u oba navrata sjajno je reagirao vratar Štibić. Nastavak je ponudio bolju igru domaćina koji prijete preko Kasala i Staneca, ali bez učinka. Novu veliku priliku za 0:2 gosti imaju dvadesetak minuta prija kraja, ali ponovno Štibić izlazi kao pobjednik dvoboja „oči u oči“ s Gotelom. I onda stiže zaslužena nagrada za domaćine: u 80. Kasalo izbjegava ofsajd zamku i lagano matira Karaliju za peti prvenstveni remi Bregane.

Novaki – Sutla 3:2 (2:2)

Vlašić za tri boda

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Milaković (Hrastina)

Pomoćnici: Jankavić (Jagnjić Dol) i Anamarija Noršić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Maričević(9), 1:1 G. Horvat(12), 1:2 Hruševar(19), 2:2 Vlašić(37), 3:2 Vlašić(88)

NOVAKI: Divković, Barbarić, Ladan, Fabek (od 66. Janjić), G. Horvat, Gotal, Alitović (od 77. Petković), Rasi, Matijaščić (od 90. Genus), Brajković (od 72. Ivanović), Vlašić

Trener: Hrvoje Petković

SUTLA: Legan, Banovac, Marić, Bršec, Smolčić, Marković, Hruševar (od 61. Šintić), Leskovar, Maričević (Od 81. Šikač), Boranić, Gaiser

Trener: Dario Bršec

Crveni karton: Boranić (15)

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Novaki)

Derbi kola minimalno je pripao domaćinu koji nastavlja dobar proljetni niz pobjeda. U zanimljivom prvom dijelu gledatelji su mogli vidjeti četiri gola i jedno isključenje. Gosti su dva puta vodili (Maričević i Hruševar), ali su se domaćini na krilima Horvata i Vlašića brzo vraćali iz minusa. Boranić je u 15. minuti zasluženo „pocrvenio“ pa je u nastavku opasnije bilo pred vratima brojčano inferiornije Sutle koju je u 88. svojim drugim golom „pokopao“ Vlašić. Prije toga domaćini su imali 2 stative, ali su sve do samog kraja strepili za pobjedu.

Sava (D) - Rakitje 3:0 (1:0)

Moglo je i bolje

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Šoić (Galgovo)

Pomoćnici: Bošnjaković (Kerestinec) i Kožarec (Domaslovec)

Strijelci: 1:0 Miletić(13), 2:0 Žauhar(68), 3:0 Žauhar(86)

SAVA DRENJE: Cingulin, Preskar, Vrhovski (od 87. Vidović), Gorgiev, Ivanković, Šunde, Miletić, Zekić (od 83. Šintić), Žauhar, Jagustović, Ištuk

Trener: Miroslav Šorgić

RAKITJE: F. Dorotić, Boras, Pavlović, L. Dorotić, Golub (od 66. Prevendar), Sinković (od 46. Tušek), Bešker (od 72. Čeleković), Barun, Pavić (od 83. Sinković), Jupić, Stanić

Igrač utakmice: Hrvoje Žauhar (Sava)

Rakitje je pružilo puno bolji otpor favoriziranoj Savi nego što sugerira krajnji rezultat. U prvih 45 minuta domaćini su samo jednom uspijeli matirati Dorotića i to u (za Rakitje nesretnoj) 13. minuti. U nastavku Drenjani su tek u zadnjih 20 minuta igre slomili goste i osigurali trobod. Dva puta je strijelac bio Žauhar i tako zaslužio epitet igrača susreta.

Krašić - Klokočevac 1:2

Nakon 21. kola (20 odigranih susreta) vodi BSK s 53 bodova, druga je Sutla sa 44, Zrinski i Novaki su četvrti i peti s po 34, Rakitje je osmo s 30, Bregana je jedanaesta s 23, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 9 bodova.

Otvoreno prvenstvo Šiške – Ljubljana, 12. i 13. travnja

GIMNASTIKA - Solidan nastup u deželi

U petak, 12. travnja, održano je u Ljubljani Otvoreno prvenstvo Šiške, na kojem je nastupilo i deset gimnastičarki Gimnastičkog kluba Samobor. Gimnastičarke su nastupile u 5 kategorija (stupnjeva) po pravilniku Gimnastične zveze Slovenije.

U nacionalnom stupnju (jedan stupanj niži od međunarodnog) nastupila je naša juniorka Marija Sara Mihelić i osvojila 2. mjesto.

Njezina sestra Ema Mihelić nastupila je u 6. stupnju i u vrlo jakoj konkurenciji osvojila je 4. mjesto, dok je Katja Žganjer Knežević nastupila u 4. stupnju i osvojila je 8. mjesto.

Najmlađe gimnastičarke (Helena Kirschenheuter, Lorena Bartaković i Heidi Peucelle) nastupile su u 3. stupnju, a Dora Jurković, Ines Fadiga, Tara Bartaković i Petra Frankić nastupile su u 2. stupnju.

Sve gimnastičarke odlično su odvježbale svoje vježbe, a ovo natjecanje bilo je generalna proba za predstojeće I. kolo Kupa Hrvatske, koje će se održati 27. travnja u Nacionalnom gimnastičkom centru Aton u Nedelišću.

Martina Bublić

1. kolo HALS-a starije kategorije

ATLETIKA - Koražija prvi među starijima

U nedjelju, 14. travnja u Varaždinu je održano 1. kolo Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije. Sudjelovalo je 193 atletičara iz 25 klubova naše regije.

Leon Koražija, inače stariji kadet (1999. godište), natjecao se u kategoriji mlađih juniora u bacanju koplja 700 g i osvojio 1. mjesto, s novim osobnim rekordom od 49,89 metara.

Ništa lošija u kategoriji seniorki nije bila Tara Glaser, koja je osvojila 1. mjesto sa skokom u dalj 4,90 metara.

Na 400 m prepona sudjelovala je mlađa juniorka Ana Erceg i osvojila 2. mjesto s vremenom 1:09,52 sek.

U kategoriji seniora Filip Koražija je na 800 m osvojio 2. mjesto s vremenom 2:06,96 sek.

Sljedeće kolo održat će se 28. travnja, također na stadionu Sloboda u Varaždinu, a ostale rezultate možete pogledati na stranicama kluba www.aksamobor2007.hr.