3. HNL središte - 19. kolo Trnje – Samobor 2:2 (2:1)

Strijelci: 0:1 Brdarić(9), 1:1 Horvat(24), 2:1 Horvat(28), 2:2 Brdarić(81)

TRNJE: Arežina, Prgomet, Jurin (od 46. Slatina), Brkić, Cmrčenjak, Vukadin, Maslač, Horvat (od 72. Krajina), Tadić, Rihtar, Trgovčević (od 61. Magdić)

Trener: Franjo Pužin

SAMOBOR: Bašić, Pavlović, Novoselec, Nimac, Ivkovčić, Ivanković, Puškarić, Salopek, Ćuk (od 46. I. Štefković), Grgečić, Brdarić

Igrač utakmice: Filip Brdarić (Samobor)

U teškim uvjetima za igru igrači Samobora osvojili su vrijedan bod na gostovanju u Trnju produživši tako proljetni niz bez poraza još jedno kolo. Oslabljeni gosti (bez „požutjelih“ Brujića, Horvata i Kotarskog) odlično su otvorili susret i poveli već u 9. minuti. Desne stranu probio je Nimac, a najsnalažljiviji pred Arežinom je Brdarić za slavlje na gostujućoj klupi. Drugoplasirani domaćini do odmora ipak mijenjaju stanje na semaforu. U 24. i 28. minuti asistent je bio Tadić, a strijelac za rezultatski preokret Horvat. U nastavku još teži uvjeti za igru. Domaćini imaju veliku priliku za 3:1 u 61. minuti, ali udarac Trgovčevića kroti Bašić. Kazna za promašaj Trnjana stigla je desetak minuta prije kraja. Grgečić je izveo kornera, a na prvoj stativi se „ukazao“ Brdarić i po drugi puta matirao domaćeg vratara za konačnih 2:2.

Nakon 19. kola (18 odigranih utakmica) vodi Segesta sa 46 boda, drugo je Trnje sa 40, dok je Samobor na osmom mjestu s 24 boda.

VETERANI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 10. kolo Centar Lug - Samobor 47:65 (20:27)

KOŠARKA - Pobjeda Samobora u gradskom derbiju

VETERANI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 10. kolo
Centar Lug - Samobor  47:65 (20:27)

SAMOBOR: Župančić 5, Klupač 7, Bujanić 4, Mulahalilović, Džimbeg 2, Moćan 9, Antolović 4, Bogut 14, Škiljan 2, Mustafić 4, Pavšek 9, Sedlar 5; Trener: Mirko Mandalinić

CENTAR LUG: Kufrin, Marović 14, Tadžić 8, Bogolin 7, Hrastinski, Tot 2, Tomić 3, Spaseski 6, Novosel 2, Cvjetković, Čavlović 5; Trener: Magdić

Veterani Samobora u 10. kolu lige pobijedili su kao gosti u svojoj dvorani u gradskom derbiju ekipu Centar Luga s rezultatom 47:65 te ovom pobjedom zamijenili mjesta na tablici, Samobor s četvrtog na treće, a Centar Lug s trećeg na četvrto mjesto. U prvih 25 minuta prikazana je vrlo čvrsta i zanimljiva košarka u egal rezultatu 27:27. Dok Samoborci rotiraju svih 12 podjednako dobrih igrača, najbolji kod Centar Luga jednostavno su od umora stali i Samoborci serijom koševa od 17:0 praktički rješavaju svaku dilemu oko pobjednika. Polovicom zadnje četvrtine najveće vodstvo Samoboraca od 23 koša domaćini u samom finišu smanjuju na nešto blaži poraz.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Bogut sa 14 koševa, a kod Centar Luga Marović također sa 14 koševa.

SPORTSKA ŠKOLA 2001 - 1. ŽL - 17. kolo Samobor - Fortuna 20:30 (6:25)

KOŠARKA - Gosti zasluženo slavili

SPORTSKA ŠKOLA 2001 - 1. ŽL - 17. kolo
Samobor - Fortuna  20:30 (6:25)

SAMOBOR: Muheljić 3, Ljubičić, Matović, Antolović 1, Librić, Osmak, Đukić 2, Briški 2, Kupres 4, Sedlar 2, Milača, Mustafić 4, Bervanakis 2; Trener: Krešimir Klupač

FORTUNA: Mandić 2, Kobaš 6, Prtenjača 7, Marić B., Hrsto 8, Prgin, Grubišić 2, Strniščak 1, Udovičić 2, Marić R. 2; Trener: Miketa

Najmlađi Samoborci izgubili su na domaćem terenu od ekipe Fortune iz Zaprešića rezultatom 20:30. U prvom poluvremenu Samoborce nikako da krene šut pa ulaze u drugo poluvrijeme s minus 19 koševa. U drugom poluvremenu mnogo bolja igra u obrani i napadu, ali ipak nedovoljno za preokret, tako da gosti na kraju zasluženo slave pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Kupres i Mustafić, oba s po 4 koša, a kod Fortune Prtenjača sa 7 koševa.

T.i.

FOTO - Stoje: Dominik Kupres, Patrik Milača, Lukas Librić, trener – Krešimir Klupač, Jan Matović, Luka Briški, Nikola Antolović i Roko Sedlar

Čuče: David Osmak, Jakov Ljubičić, Roko Đukić, Anderas Bervanakis, Gabrijel Mustafić i Mislav Muheljić

MLAĐI KADETI - 1. HRL - 8. kolo Samobor – Cedevita 50:75 (29:41)

KOŠARKA - Teško stradali na svom terenu

MLAĐI KADETI - 1. HRL - 8. kolo

Samobor – Cedevita 50:75 (29:41)

Teško stradali

SAMOBOR: Alilović, Crnić, Čakanić, Škiljan 2, Jelić, Tišma, Golić 4, Živković 7, Matijaščić 18, Kupres 2, Antolović, Iviček 17; Trener: Mirko Mandalinić

CEDEVITA: Zelić 9, Milaković, Grgić 4, Došen 3, Ivanković 2, Pollak, Maihalić 18, Jacović 5, Blažević 5, Valenčak 17, Rudeš 4, Dorotić 8; Trener: Mesić

U 8. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Cedevite iz Zagreba s rezultatom 50:75. U prvoj četvrtini Samoborci su iznenadili goste odličnom igrom i vodstvom od 21:10. Međutim, u drugoj četvrtini Cedevitaši uzvraćaju agresivnim zonskim presingom na koji Samoborci nisu našli protuigru. Serijom koševa od 31:8 gosti prelaze u vodstvo od desetak koševa razlike. U drugom poluvremenu Samoborci uspijevaju donekle parirati agresivnoj igri gostiju, ali na kraju ipak uvjerljiva i zaslužena pobjeda Cedevite.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 18 i Iviček sa 17 koševa, a kod Cedevite Mihalić s 18 i Valenčak sa 17 koševa.

MLAĐI KADETI - 2. HRL - 8. kolo Samobor II - Vučići 31:97 (22:52)

KOŠARKA - Vučići ih "pojeli"

MLAĐI KADETI - 2. HRL - 8. kolo

Samobor II - Vučići 31:97 (22:52)

Vučići ih "pojeli"

SAMOBOR II: Kontak 6, Kupres A., Ivetta, Antolović 2, Tišma 10, Kupres D. 4, Jelić 2, Vraneković 5, Lopac 2, Bedeniković, Lindić; Trener: Mirko Mandalinić

VUČIĆI: Vlahovec, Burzić, Polanec 19, Dawidowski 28, Vuchetich 13, Posavec, Dujić 17, Buzjak 20; Trener: Šoljić

U 8. kolu 2. HRL mlađih kadeta druga ekipa Samobora torpedirana je na domaćem terenu od jake ekipe Vučića iz Zagreba s rezultatom 31:97. Mnogo mlađa ekipa Samoboraca jednostavno nije imala nikakve šanse protiv fizički mnogo jače i uigranije ekipe Vučića i samo je bilo pitanje s kojom razlikom će Samoborci izgubiti utakmicu, te da li će gosti ubaciti stotku ili ne.

U ekipi Samoboraca najučinkovitiji je bio Tišma s 10 koševa, a kod Vučića Dawidowski s 28 koševa.

Međunarodni kyokushin turnir - 23. ožujka, Okolična na Ostrove (Slovačka)

KYOKUSHIN - Mladostaši donijeli "brdo medalja"

Članovi Karate kluba Mladost Samobor 23. su ožujka nastupili na velikom međunarodnom natjecanju u Slovačkom mjestu Okolična na Ostrove. U konkurenciji 200 natjecatelja iz Hrvatske, Mađarske i Slovačke, KK Mladost Samobor i Hrvatsku predstavljalo je 11 karateka.

Nastupivši u jakoj konkurenciji, mladostaši su izborili i odlične rezultate. 11 natjecatelja osvojilo je 11 medalja: 4 zlatne, 4 srebrne i 3 brončane.

Odlični rezultati odraz su dobrog rada s mladim naraštajima, što jako veseli, a posebno moramo istaknuti Dinu Obranića kojem je ovo bilo prvo europsko natjecanje na kojem je osvojio 1. mjesto, te Davida Fabeka, koji je sve borbe okončao prije isteka vremena pokazavši sav spektar tehnike i snage, premoćno pobijedivši sve protivnike wazariem i iponom.

Više informacija o natjecanju i fotografije možete vidjeti na web stranici kluba www.kyokushin-mladost.hr