2. HRL Zapad - 16. kolo Rudar - Rovinj 31:26 (17:13)

RUKOMET - Lagano s Rovinjem

2. HRL Zapad - 16. kolo
Rudar - Rovinj 31:26 (17:13)

Iako oslabljeni izostancima povrijeđenih Josipa Štajnklera i Andreja Trčka, Rudari su lakše od očekivanog pobijedili goste iz Rovinja. U 7. minuti Rudari imaju vodstvo 5:0 i time je pitanje pobjednika bilo riješeno, jer također oslabljeni gosti nisu imali snage da ozbiljnije ugroze sigurno vodstvo Rudara. Utakmica je dobro poslužila da se pruži prilika igračima s manjom minutažom, što su oni dobro iskoristili i s nekoliko akcija oduševili domaće navijače. U nekoliko navrata imali su Rudari i 10 pogodaka prednosti, ali pred kraj dolazi do opuštanja, što gosti koriste i smanjuju svoj zaostatak na konačnih 31:26 za ekipu Rudara.

U 17. kolu Rudari su slobodni, a zatim u 18. kolu ugošćuju ekipu Mladog Rudara iz Labina. Utakmica se igra 6. travnja u 19 sati i 30 minuta.

Ekipa Rudara: A.Guliš; F.Kumerle; T.Fabeković; F.Skendrović 2; M. Štajnkler 3; J. Cvetković 1; J. Kerepčić 1; H. Štibohar 5; Z. Fabeković 2; D. Trčak 2; P. Fresl; T. Brnas 2; T. Fabeković; H. Turković; E. Fresl 4; Z. Đikić 7;

3. HRL Sr - 18. kolo

Dubrava 2 – Rudar 2 36:30 (16:11)

Na gostovanju kod ekipe Dubrave 2, prekinut je niz dobrih rezultata i pretrpljen je prvi prvenstveni poraz u proljetnom dijelu natjecanja. Mladi igrači iz trećeplasirane ekipe Premier lige bili su bolji, rastrčaniji i više su željeli pobjedu od rukometaša Rudara, u čijim se redovima jako osjetio izostanak glavnog razigravača i organizatora igre Andreja Trčka.

U 19. kolu Rudari ugošćuju ekipu Medveščak NFD 2, a utakmica se igra u srijedu, 20. travnja, u 21:00 sati.

1. HRVATSKA KADETSKA RUKOMETNA LIGA - 9. krug

Zadar - Rudar 24:16 (14:9)

Šibenik - Rudar 30:39 (12:25)

Na gostovanju u Zadru kadeti Rudara ostvarili su pobjedu i poraz, pritom prikazavši dobru igru, naročito na utakmici s ekipom Šibenika. U prvoj utakmici protiv ekipe Zadra Rudari su poveli i bili u rezultatskoj prednosti do rezultata 7:6, da bi u sljedećih nekoliko napada zakazali u realizaciji s krilnih pozicija, što su stariji i fizički jači domaćini lako kažnjavali i do poluvremena ostvarili nedostižnu prednost, koju su u drugom poluvremenu povećali na konačnih 24:16. Protiv ekipe Šibenika, koja je fizički daleko moćnija, Rudari su presingom po cijelom terenu zbunili i iznenadili domaćine te laganim golovima iz kontre i polukontre već na poluvremenu ostvarili visoku prednost, koju su očuvali do kraja susreta.

D.G.

Ispit za više pojaseve IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska

KYOKUSHIN KARATE - Promovirani novi majstori

15. i 16. ožujka održan je proljetni ispitni rok za više pojaseve IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska za članove kyokushin karate klubova Fortis Samobor i Domenica Sveta Nedelja.

15. ožujka održan je središnji trening i ispit za odrasle pojaseve kojemu su pristupila šestorica kandidata i s uspjehom odradila ispite za 6. i 5. Kyu.

Drugog dana, u sportskoj dvorani OŠ Sveta Nedelja, održan je isto tako središnji trening te ispit, no ovaj puta za dječje Kyu pojaseve, na kojem je ispit položilo trideset i petero djece.

Više o ovom ispitu i o radu IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska i kyokushin karate klubova Fortis Samobor i Domenica Sveta Nedelja pronađite na web adresi www.karate-kyokushinkai.hr, kao i na Facebook profilu pod imenom Karate Kyokushinkai Croatia.

S.S.

SENIORI - A2 LIGA - 22. kolo Samobor - Dubrava 61:71 (24:39)

KOŠARKA - Na kraju šesti

SAMOBOR: Tušek 18, Ribarić 4, Levanić B. 5, Dragozet 2, Vitković 6, Filković 1, Levanić M. 1, Nakić 6, Tomić 4, Han 2, Vlaić 2, Zadro 10; Trener: Milan Ličina

DUBRAVA: Barac 4, Gazić 11, Bešlić 13, Vodopija 7, Oršanić 10, Škara 12, Marić 6, Garma 2, Raguž, Semren, Šimović 6; Trener: Lozanić

Košarkaši Samobora u posljednjem 22. kolu A2 lige izgubili su na domaćem terenu od ekipe Dubrave iz Zagreba rezultatom 61:71, čime su Dubravaši potvrdili odlično drugo mjesto, dok je Samoborcima ovim porazom pripalo 6. mjesto lige, a što je ovom podmlađenom sastavu Samoboraca solidan rezultat koji je bio i planiran početkom sezone. Samoborci su loše otvorili utakmicu s mnogo promašenih zicera i slobodnih bacanja, dok gosti pogađaju 8 bacanja u nizu i dvicu i do pete minute imaju vodstvo 2:10. Krajem druge i početkom treće četvrtine gosti slabu igru Samoboraca kažnjavaju serijom koševa od 17:4 i ostvaruju najveću prednost na utakmici od 19 koševa, rezultat 29:48. Tek tada su Samoborci zaigrali agresivnije u obrani i preciznije u napadu i smanjili u par navrata na sedam osam razlike, da bi tada ponovo zastali, te na kraju pobjeda zasluženo pripada Dubravašima.

Kod Samoboraca ponovo je najučinkovitiji bio Tušek s 20 koševa, od čega 3 trice.

Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Bešlić s 13 koševa.

MINI LIGA RUDEŠ 2003 – 7. kolo Petrinja – Samobor 64:11 (32:7) MINI LIGA RUDEŠ 2003 – 8. kolo Samobor – Rudeš II 20:30 (12:15)

KOŠARKA - Namjerili se na jače

Najmlađi Samoborci odigrali su u subotu u SD Rudeš dvije utakmice Mini lige za 2003. godište. U prvoj utakmici uvjerljivo ih je svladala super jaka ekipa Petrinje rezultatom 64:11, dok su se u drugoj ravnopravno nadigravali s ekipom Rudeša II, da bi ipak u završnici posustali i izgubili rezultatom 20:30.

Kup Jadrana – Split, 17. ožujka

KARATE - U Samobor stiglo sedam medalja

U Sportskom centru Gripe 17. je ožujka održan tradicionalni međunarodni turnir Kup Jadrana 2013., koji je i ove godine okupio velik broj mladih sportaša, čak 600 iz 66 klubova Hrvatske i BiH. Boje Karate kluba Samobor branili su, kao i prošle godine, mladi kataši, njih osmero, koji su osvojili ukupno sedam medalja, pet pojedinačnih i dvije ekipne.

Najuspješniji su u Splitu bili Dino Šimunec, koji je slavio u konkurenciji mlađih učenika, te Damjan Nenadić, koji je bio najbolji u konkurenciji učenika.

Srebrnu medalju je osvojio kata team učenika (Fran Trošelj, Kruno Fadljević, Damjan Nenadić).

Brončanim medaljama su se ovaj puta okitili Ivan Terihaj (mlađi učenici), Nika Jelen (mlađe učenice), Kruno Fadljević (učenici) i drugi kata team učenika (Jurica Runtas, Dražen Šarić, Dino Šimunec).

Ovaj turnir poslužio je mladim Samoborcima kao jedan od kontrolnih pripremnih natjecanja za prvenstvo Hrvatske koje će se održati 20. travnja u Splitu. Prema viđenom u Splitu te na prijašnjim natjecanjima, mladi kataši bi nas i ove godine mogli razveseliti na državnom prvenstvu.

S.S.

Bushido Cup, Zagreb

Dok su njene mlade kolege nastupile u Splitu, Lucija Gečević je zastupala Karate klub Samobor i na Bushido Cupu osvojila brončanu medalju.