KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 16. kolo Samobor – Mladost 78:61 (39:31)

Malo se tko tome nadao

SAMOBOR: Tušek 13, Levanić B. 10, Gionechetti 7, Vranić 1, Hrvoj 8, Filković 3, Levanić M. 2, Nakić 14, Han 4, Tomić 3, Vlaić 4, Zadro 9. Trener: Milan Ličina

MLADOST: Šabić 3, Perić 8, Mikulić 2, Palac 8, Vučić 10, Jelenek 3, Tomić 9, Lončar 2, Grdanjski, Buva 16, Mandić. Trener: M. Starčević

Košarkaši Samobora u 16. kolu A2 lige seniora ostvarili su na domaćem terenu uvjerljivu pobjedu protiv ekipe Mladosti iz Zagreba s rezultatom 78:61. Malo tko se nadao uopće pobjedi, a pogotovo ne toliko uvjerljivoj protiv ekipe koja je u prošla tri kola uvjerljivo deklasirala trećeplasiranu ekipu Maksimira, pa prvoplasiranu Hermes Analiticu i prošlo kolo drugoplasiranu ekipu Dubrave. Samoborci koji su odigrali nikad bolje u obrani, u potpunosti su uštopali glavne protivničke igrače Buvu i Jeleneka, a do poluvremena imaju 8 koševa prednosti. U zadnjoj četvrtini konačno je proradio šut i Samoborci sa 4 uzastopne trice te atraktivnim dodavanjem razigravača Tomića s centra Gionichettiju na alley-up zakucavanje, koje je podiglo publiku na noge, odlaze na nedostižnih 19 koševa prednosti 3 minute prije kraja utakmice, što je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu.

Igrač utakmice bio je Nakić sa 14 koševa, 17 skokova i 5 blokada, a uz njega istakli su se Tušek s 13 koševa i najmlađi Samoborac, još junior, Bruno Levanić s 10 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Buva sa 16 i Vučić s 10 koševa.