KARATE - Grand Prix Croatia 2013 - Samobor, 19. i 20. siječnja

I Samoborci uspješni

Da turnir nije bio uspješan samo u organizacijskom pogledu pobrinuli su se i natjecatelji Karate kluba Samobor, koji su u oba dana ostvarili odlične rezultate.

Prvog dana u najprestižnijoj i najžešćoj konkurenciji (seniori otvorena kategorija) samoborski reprezentativac Matej Tomazin osvojio je drugo mjesto u konkurenciji 55 vrlo kvalitetnih boraca Europe.

Junior Mateo Šitum osvojio je brončano odličje u konkurenciji juniora do 68 kg.

Drugi dan bio je još uspješniji, jer su mlade Samoborke i Samoborci uspjeli dohvatiti još sedam medalja - 2 zlata, 3 srebra i 2 bronce. Zlato su osvojile kata ekipe mlađih učenika (Dario Szel, Ivan Terihaj i Dino Šimunec) i ekipa učenika (Damjan Nenadić, Fran Trošelj i Kruno Fadljević).

Srebrnu medalju je osvojio Lyon Nenadić u kategoriji mlađih kadeta (borbe do 41 kg), katašica Lucija Gečević (mlađe kadetkinje) i ekipa učenika u katama (Dražen Šarić, Jurica Runtas, Dino Šimunec).

Brončanim medaljama su se okitili mlađi kadet Leonard Šogorić (borbe do 57 kg) te ekipa učenica u katama (Lucija Lucić, Nika Jelen, Veronika Horak).

Vrlo blizu osvajanju odličja su bili i Enes Dedić, Ian Baždar, Nika Medved, Helena Škreb, Sara Sirovica, Nika Jelen i Dino Šimunec, koji su izgubili repasažne susrete za treće mjesto.

U svakom pogledu ovo velebno natjecanje je proslavilo organizatora turnira, Karate klub Samobor, ali i sportaše kluba koji su ponovno pokazali da imaju vrlo visoku sportsku razinu.