KYOKUSHIN KARATE - Otvoreno prvenstvo Hrvatske za mlade do 18. godina

Prvaci Hrvatske Mas.Oyama Strmec

U sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija 24. studenoga održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske za mlade do 18 godina. U 16 kategorija sudjelovale su ekipe iz Austrije, BiH, Poljske i Hrvatske.

Kao što se i očekivalo, ekipa Mas.Oyama iz Strmca, koja je cijelu godinu dominirala, ponijela je po drugi puta prijelazni pehar, ovaj puta u trajno vlasništvo. Osvojeno je 5 zlatnih medalja, 2 srebra, 4 bronce i 5 četvrtih mjesta i time je potvrđena dominacija.

Shihan Zvonko Samaržija 6. Dan je na kraju zahvalio svim voditeljima klubova, natjecateljima, sponzorima i sucima te svim sudionicima podijelio svoju kyokushinkai kata knjigu, koja je i jedina knjiga te vrste izdana u Hrvatskoj.

RUKOMET - 2. HRL ZAPAD - 9. kolo Metalac - Rudar 26:34 (8:19)

Lakše od očekivanog

U susretu s ekipom Metalca, Rudari su do novih bodova došli lakše od očekivanog. Pribojavali su se Rudari domaćina koji, iako posljednja ekipa na prvenstvenoj ljestvici, "nije kanta za napucavanje", a poznato je da je najteže igrati utakmice gdje sloviš kao favorit, ali to na terenu treba dokazati.

Rudari su ozbiljno shvatili protivnika te su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, riješivši ga u svoju korist rezultatom 19:8. Odlična obrana i raspoloženi Turković na golu dali su Rudarima priliku za niz brzih i lakih golova, za što domaćini nisu imali rješenje. U drugom poluvremenu Rudari nastavljaju u jednakom tempu do rezultata 32:18, kada dolazi do opuštanja, što domaćini koriste i s nekoliko brzih golova ublažuju visok poraz.

S nova dva boda Rudari drže priključak s vodećim ekipama na prvenstvenoj ljestvici, a novo iskušenje očekuje ih sljedeći vikend, kada ugošćuju odličnu mladu ekipu CO Zagreb 2, koja u svojim redovima ima pet juniorskih reprezentativaca Hrvatske.

Ekipa Rudara: A. Guliš; T. Brnas 2; F. Skendrović 4; M. Štajnkler 3; S. Šujster 1; J. Kerepčić 3; Z. Fabeković 6; D. Trčak 2; P. Fresl; Z. Đikić 6; J. Štajnkler 1; A. Trčak 3, H. Turković; E. Fresl 3

RUKOMET - 1.HRVATSKA KADETSKA RUKOMETNA LIGA - 4. krug Rudar – Trsat 24:23 (15:10) Zamet - Rudar 34:17 (15:8)

Dobrom igrom do novih bodova

U 4. krugu natjecanja 1. HMKRL (7. i 8. kolo) kadeti Rudara igrali su u Karlovcu kao domaćini protiv ekipa Trsata i Zameta iz Rijeke. Ostvaren je polovičan uspjeh, a s obzirom na kvalitetu protivnika i pobjeda protiv odlične ekipe Trsata može se smatrati iznenađenjem. Rudari su u prvoj utakmici protiv Trsata odigrali odlično prvo poluvrijeme, u kojem su imali i 6 pogodaka prednosti. U drugom poluvremenu dolazi do izražaja fizička superiornost protivnika i njihov veći fond igrača pa gosti u završnici dolaze na samo dva pogotka zaostatka. Dobrom obranom i strpljivim napadom Rudari uspijevaju sačuvati prednost i osvojiti nova dva boda. U drugoj utakmici, koja je igrana samo 15 minuta nakon utakmice s Trsatom, Rudari, umorni od prethodne utakmice, nisu imali šanse pružiti ozbiljniji otpor odličnoj ekipi Zameta. Nakon nekoliko minuta igrači Zameta stvaraju prednost od 5 pogodaka i time je pitanje pobjednika bilo riješeno. Do kraja utakmice u redovima Rudara više prilike za igranje dobili su mlađi igrači (1998.,) kojima će iskustvo igranja protiv starijih dobro doći.

RUKOMET - 3. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA - Središte - 10. kolo Rudar 2 – Zaprešić 29:25 (15:14)

Opet u dobrom svjetlu

U susretu susjeda na prvenstvenoj ljestvici više uspjeha imali su domaćini, koji su nakon uzbudljivih 60 minuta zasluženo došli do novih bodova. Ekipa Zaprešića predstavila se u dobrom svjetlu, demonstrirajući lijep i brz rukomet. Veći dio utakmice ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, da bi kod rezultata 21:21, Rudari napravili mini seriju i semafor je pokazivao 25:21 u korist Rudara. Do kraja utakmice Rudari su uspjeli sačuvati stečenu prednost te tako osvojiti nova dva boda, zahvaljujući kojima zauzimaju 5. mjesto na prvenstvenoj ljestvici, svega 4 boda zaostatka za vodećom ekipom Dubovca.

Ekipa Rudara: A. Guliš; T. Štajnkler; F. Skendrović 5; V. Kelečić; M. Koščica 5; D. Trčak 7; F. Cvetković; A. Skendrović; A. Trčak 3; E. Fresl 6; M. Štajnkler 3

STOLNI TENIS - Brojni nastupi samoborskih stolnotenisača

Niska lijepih rezultata

U subotu, 24. studenoga, odigrano je 5., pretposljednje, kolo 1. Hrvatske stolnoteniske lige zapad. Samoborci su ugostili STK Srdoči i STK Kvarner iz Rijeke. Oba susreta su otišla na stranu gostiju. Protiv Srdočija (1:4) jedinu pobjedu je ostvario Dario Ilijić, a protiv Kvarnera 0:4.

Isti dan igrao se i pozivni turnir Hrvatske za najmlađe kadetkinje. Zari Ilić je ovo bio prvi TOP 12 u karijeri, a osmo mjesto govori o jačini turnira.

U nedjelju, 25. studenoga, u Jastrebarskom je odigran 3. OT Zagrebačke županije za mlađe kategorije. Na turniru, na kojem je nastupilo više od 160 natjecatelja, dvadesetak mladih igrača iz Samobora bilo je među uspješnijima. Zara Ilić u kategoriji najmlađih kadetkinja osvaja zlato, srebro osvajaju u kategoriji najmlađih kadeta Petar Znika i u kategoriji kadetkinja Katarina Žitković. Anamarija Hribar je četvrta u kadetkinjama, a bilježe se i četiri četvrtfinala.

Za tjedan dana se igra TOP 8 Zagrebačke županije za mlađe kategorije.

NOGOMET - 3. HNL središte - 15. kolo Samobor – Vrapče 1:0 (1:0)

Bašić spašavao

Sudac: Škrlin (Zaprešić)

Pomoćnici: Mrkoci (Poznanec) i Sokolić (Novi Golubovec)

Strijelci: 1:0 Škvorc(31)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Novoselec, Škvorc (od 71. Puškarić), Ivkovčić, Lončar, Kotarski (od 41. Stošić), Ivičić, Salopek, Brujić, Magdić (od 68. Grgečić)

VRAPČE: Šimunić, Brlečić (od 46. Samardžić), Vrbat, Miloš, Krpan (od 75. Alić), Crnković (od 60. Bazina), Halužan, Mišković, Mazarekić, Panza, Vinčić

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

S važnom domaćom pobjedom Samoborci odlaze na "godišnji odmor", a proljetni dio prvenstva otvorit će na desetom mjestu s 19 bodova što je, obzirom na loš start prvenstva (4 poraza u 4 uvodna kola), solidan rezultat. Prvi dio susreta u Hebrangovoj zasluženo je pripao igračima Stjepana Bašića čiji su nogometaši dominirali. Nakon brojnih kornera i poluprilika, Škvorc je u 31. matirao Šimunića. U začetku akcije Brujić je izbačen pred vratara Vrapča kojemu on brani prvi udarac, ponovni pokušaj Brujića odbijen je kratko s crte do Škvorca kojemu s 2 metra nije teško pogoditi praznu mrežu. U drugom dijelu – druga priča. Gosti igraju viktoriju na domaćoj polovici, no sve tri velike šanse su im otišle u vjetar. Udarac Crnkovića obranio je sjajni Bašić, Vinčićev je otišao kraj vrata, dok je Samoborce pomilovala sreća jer se u 80. minuti zatresla Bašićeva stativa umjesto mreže. Igrači Samobora imali su priliku da potvrde trobod, ali Škvorc u drugom pokušaju nije uspio nadmudriti gostujuću jedinicu Šimunića.

Nakon 15. kola, polovice odigranih utakmica, vodi Segesta s 37 bodova, Trnje je drugo s 33, dok je Samobor na desetom mjestu s 19 bodova.