NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 15. kolo Sava – TOP 4:1 (3:1)

STRMEC – SC Lazina

Gledatelja 400

Sudac: Jerbić (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Mihalj (Zagreb) i Dolibašić (Novo Čiće)

Strijelci: 1:0 Kočnar(1), 2:0 M. Matošević(16), 3:0 Kočnar(27), 3:1 Ovčariček(28 – ag), 4:1 M. Matošević(79)

SAVA: Slavujević, Drenški, Filipović (od 55. Golemović), Rogić, Kočnar, Martinčević, M. Matošević (od 78. Ivanović), Kostanjski (od 68. J. Matošević), Ovčariček, M. Radulj (od 46. Gavran), Čakanić (od 83. Klobučar)

Trener: Robert Regvar

TOP: Husak, Hržić, Novak, Lisec, Rogić (od 83. Hodak), Briševac (od 83. Meglajec), Fabek (od 83. Jakopec), Pejić (od 46. Parlov), Sunek, Žlender, Dujmović

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Bernardo Kočnar (Sava)

Na najljepši mogući način, pred 400 – tinjak gledatelja na Lazini, Sava je glatko porazila susjedski TOP i osigurala jesenski naslov u Jedinstvenoj županijskoj ligi. Već prva minuta nagovjestila je Savinu pobjedu – Kočnar nezaustavljivo prolazi kroz gostujuću obranu i sprema loptu iza nemoćnog Husaka. Nakon pola sata igre raspoloženi Strmčani vode već 3:0 – u 16. svoj prvi gol postiže Mario Matošević, a desetak minuta kasnije za slavlje na tribinama po drugi puta se pobrinuo Kočnar. Kerestinčani su do poluvremena uspjeli upisati počasni gol, no i on je djelo domaćih noogmetaša jer je Ovčariček jednom nespretnom reakcijom matirao svog vratara. U nastavku su igrači Roberta Regvara potvrdili pobjedu (u listu strijelaca se po drugi put upisao Matošević) pa tako Sava u godini slavlja 65. obljetnice kluba zasluženo slavi prvo mjesto nakon 50 % odigranih susreta.

Nakon petnaestog kola, polovice odigranih utakmica, jesenski je prvak Sava s 32 boda, drugi je Laduč s 29, dok je TOP na desetom mjestu sa 17 bodova.

JUDO - Turniri Jaska 2012. i Koroška Open

Uspješni u dvostrukom programu

Proteklog vikenda članovi Judo kluba Samobor odradili su dvostruki program. Najmlađi natjecatelji nastupili su u Jastrebarskom na turniru Jaska 2012. Nekima od njih to je bio prvi pravi turnir, ali pokazali su veliku hrabrost i srce i u Samobor se vratili s medaljama.

Zlatne medalje osvojili su Dorian Gorički, Mark Jelinić i Karlo Smoljanović, srebrne medalje Matija Krijan, Luka Barišić Jaman, Ivan Bubanović, Tara Mihalić, Ivan Lindić i Antonio Hrkec, a brončane medalje Patrik Milković, Jakov Brković, Borna Ložnjak, Patrik Šinkovec, Tibor Mihalić i Marin Sirovica.

Još je 7 natjecatelja i natjecateljica Judo kluba Samobor ostalo samo korak do medalja, što će im, vjerujemo, dati motiva za još veću angažiranost i htijenje na treninzima.

Nešto stariji članovi Judo kluba Samobor nastupili su na vrlo jakom turniru Koroška Open u Slovenj Gradecu u Sloveniji. U konkurenciji preko 500 natjecatelja iz 70 klubova iz 20-ak zemalja, osvojeno je 4. mjesto u ekipnoj konkurenciji.

Dora Bortas, Lorena Štengl i Helena Vuković su u svojim kategorijama bile nedodirljive i bez ikakvih problema uzele zlatne medalje.

Borna Ivošević, Josip Garašić i Dora Bogović su izgubili finalne borbe i to svo troje od iskusnijih protivnika iz Poljske, Slovenije i Austrije, pa su i osvojene srebrne medalje izvrstan rezultat.

Također, sa samo jednom izgubljenom borbom, nažalost u polufinalu, natjecanje su završili Marko Svečnjak, Borna Ergović, Lucia Nakata, Marta Bortas, Lucija Šinkovec i Katarina Lucija Vuković. Time su osvojili brončane medalje.

S 12 osvojenih medalja treneri Judo kluba Samobor su zadovoljni rezultatima, posebice kada se ima na umu da se u pojedinim kategorijama borilo čak 3-4 prvaka iz različitih država.

Do kraja godine slijedi još nekoliko jakih turnira u Ljubljani, Zagrebu i Trstu, a više o judu možete pročitati na web stranicama kluba www.judoklubsamobor.hr.

RUKOMET - 2. HRL ZAPAD - 8. kolo Rudar – Ivanić 30:25 (13:12)

Rudaru derbi s Ivanićem

U derbiju 8. kola 2. HRL Zapad, rukometaši Rudara pobijedili su svoje stare sportske rivale iz Ivanića rezultatom 30:25. Bio je to susret drugo i četvrto plasirane ekipe na prvenstvenoj ljestvici koje preferiraju čvrsti muški rukomet i gdje sve počinje od obrane. Na posljednja dva gostovanja gosti iz Ivanića odnosili su puni plijen pa su Rudari s priličnom dozom opreza dočekali goste, koji uz ekipu Labina slove kao glavni favoriti za osvajanje prvog mjesta.

Značaj utakmice za obje ekipe kod igrača je izazivao nervozu koja se očitovala kroz mnoge pogreške pa je prvo poluvrijeme obilovalo rezultatskim obratima. U samoj završnici Rudari ostvaruju prednost od 2 pogotka razlike 14:12, da bi po isteku vremena rijetko viđenim pogotkom Vedran Abramović postavio konačni rezultat prvog poluvremena 14:13.

U nastavku Rudari održavaju prednost od 1 do 3 pogotka razlike u svoju korist, a goste u rezultatskom priključku svojim obranama drži vratar Janeš. Promjena vratara u redovima Rudara, kada do tada vrlo dobrog Fresla mijenja Turković, pokazala se kao dobitna kombinacija. S nekoliko obrana u nizu, Rudari ostvaruju prednost od 6 pogodaka razlike čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

U redovima Rudara odlično je surađivao dvojac Štajnkler – Brnas, a uz standardno efikasne Štibohara i Đikića i ostali su dali svoj doprinos zasluženoj pobjedi. S osvojena dva boda Rudar se učvrstio među vodeće ekipe na prvenstvenoj ljestvici, gdje se čak pet ekipa nalazi u razmaku od tri boda. U preostala tri prvenstvena kola Rudare očekuju dva nešto lakša gostovanja i domaćinska utakmica s ekipom CO Zagreb 2. Ako ne bude većih iznenađenja, prvenstvenu stanku Rudari bi mogli dočekati u samom vrhu prvenstvene ljestvice.

Ekipa Rudara: A. Guliš; T. Brnas 9; F. Kumrle; F. Skendrović; M. Štajnkler; S. Šujster 2; J. Kerepčić; H. Štibohar 9; Z. Fabeković; D. Trčak; P. Fresl; Z. Đikić 5; J. Štajnkler 1; A. Trčak, H. Turković; E. Fresl 3

RUKOMET - 1. HRVATSKA MLAĐA KADETSKA RUKOMETNA LIGA - Središte – 2. krug Moslavina - Rudar 17:23 (7:11) Polet - Rudar 13:18 (6:11)

Dvije pobjede u gostima

U 3. krugu natjecanja 1. HMKRL (5. i 6. kolo) mlađi kadeti Rudara gostovali su u Dugom Selu kod ekipa RK Moslavina i RK Polet. U obje utakmice Rudari su ostvarili lagane i uvjerljive pobjede, prikazavši vrlo dobru igru. Nakon početnih poraza od objektivno boljih i kvalitetnijih ekipa Karlovca i CO Zagreb, Rudari su nanizali tri pobjede i kreću u borbu za jedno od mjesta na prvenstvenoj ljestvici koje osigurava nastup na završnici PH.

U 4. krugu koji je na rasporedu 1. i 2.12. Rudari su domaćini ekipama Trnja i Gorice.

Ekipa Rudara: A. Otmačić; A. Barišić, I. Mataušić 10; D. Kišiček 1; F. Rođak 2; I. Terihaj 1; L. Gaća 11; I. Frketić 8; M. Arh; K. Skendrović 4; J. Runtas; V. Runtas 2; M. Seba; D. Piršić; D. Banjedvorec

RUKOMET - 3.HRVATSKA RUKOMETNA LIGA - Središte – 9. kolo Rudar 2 - Siscia 2 26:24 (13:13)

Teško do pobjede

Mimo očekivanja, Rudari su morali uložiti maksimum napora kako bi pobijedili uporne goste iz Siska. Olako shvaćanje objektivno slabijeg protivnika te mlak ulazak u utakmicu, doveli su Rudare u poziciju da su veći dio utakmice bili u rezultatskom zaostatku, a nakon početnih 1:0, svoje drugo vodstvo na utakmici ostvarili su pri rezultatu 21:20. S nekoliko obrana Dominika Tušinca te golovima Andreja i Dominika Trčka, Rudari uspijevaju doći do novih bodova koji ih drže u vrhu prvenstvene ljestvice.

Ekipa Rudara: A. Guliš; T. Štajnkler 1; K. Tanković; F. Skendrović 3; V. Kelečić; M. Koščica; D. Trčak 10; F. Cvetković; R. Kišiček; A. Skendrović; A. Trčak 9; D. Tušinec; E. Fresl; M. Štajnkler

KOŠARKA - SPORTSKA ŠKOLA – 1. ŽUPANIJSKA LIGA 2001 – 2. kolo Samobor – Fortuna 24:29 (17:17)

Gosti zasluženo odnijeli bodove

SAMOBOR: Đukić R. 4, Antolović 2, Šimunov, Matović 6, Sedlar 4, Milača 3, Brajković, Muheljić 5, Đukić N. Trener: Krešimir Klupač

FORTUNA: Anočić, Prtenjača 1, Mršo 4, Bogović 2, Martinčić, Hrsto 11, Horvat, Grubišić 4, Ladan, Prgin, Lozić 3, Križan 4. Trener: Miketa

Nakon početne treme Samoboraca i vodstva gostiju od 10:1, Samoborci su proigrali i do poluvremena dolaze do izjednačenja. Do pred kraj utakmice igra se izjednačeno, a u samoj završnici spretniji gosti s nekoliko uzastopnih koševa dolaze do zaslužene pobjede od 29:24.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Matović sa 6 koševa, a kod Fortune iz Zaprešića Hrsto s 11 koševa.

KOŠARKA - JUNIORI – 1. HRL – 4. kolo Samobor – Dubrava 62:72 (33:32)

Opet pali u drugom

SAMOBOR: Imbert 19, Vranić 9, Mandalinić 3, Levanić 11, Šuvaković 7, Erbežnik, Dragozet 4, Smolčić 9. Trener: Josip Vlah

DUBRAVA: Filić 2, Petrović, Barac M., Barac D. 18, Raguž 21, Pešut 4, Klišanin, Šimović 12, Bjelanović 15, Miter. Trener: I. Lozanić

Juniori Samobora u četvrtom kolu 1. HRL za juniore poraženi su na domaćem terenu od ekipe Dubrave rezultatom 62:72. Ponovno su Samoborci prikazali odličnu igru u prvom poluvremenu, gdje imaju stalno vodstvo, a polovicom treće četvrtine i najveće vodstvo od 6 razlike. Ali tada, kao i na prethodnim utakmicama, zbog male rotacije kvalitetnih igrača kod Samoboraca dolazi do umora, što koriste Dubravaši i serijom od 10 koševa dolaze do vodstva. U zadnjoj četvrtini Dubravaši igraju klasičnu usku zonu koju Samoborci pokašavaju razbiti tricama, ali bezuspješno, tako da na kraju bodovi zasluženo odlaze juniorima Dubrave.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Imbert s 19 koševa, a kod Dubrave Raguž s 21 košem.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 5. kolo Samobor – Fortuna 74:69 (45:22)

Na krilima Matijaščića

SAMOBOR: Alilović 6, Tišma, Čakanić 2, Jelić 2, Golić 1, Lopac, Živković 13, Crnić 2, Matijaščić 37, Ivetta, Antolović 2, Iviček 9. Trener: Mirko Mandalinić

FORTUNA: Kovačević, Ištuk 2, Šimić 5, Marković 2, Vunić 7, Jug 6, Batistić 12, Lozić, Rukavina 2, Marinić 27, Jagustović 6, Križan. Trener: Miketa

U petom kolu 1. županijske lige mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu svladali ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 74:69. Odlično odigrano prvo poluvrijeme Samoboraca i vodstvo od 45:22. U drugom poluvremenu gosti igraju odlično zonski presing i do kraja treće četvrtine smanjuju na svega 8 koševa zaostatka. U zadnjoj četvrtini gosti i dalje igraju dosta agresivno u obrani, do kraja utakmice pušu Samoborcima u leđa, ali uspijevaju na kraju smanjiti svoj poraz tek na 5 koševa zaostaka.

Kod pobjedi Samobora ponovo je briljirao Matijaščić s 37 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Marinić s 27 koševa.

NOGOMET - 3. HNL središte - 14. kolo Udarnik – Samobor 2:1 (1:0)

Ni "kreč" nije pomogao

VELIKA GORICA – Igralište SRC Kurilovec

Sudac: Pavlović (Zagreb)

Pomoćnici: Perković i Marić

Strijelci: 1:0 Marković(31), 1:1 Ivičić(54–11m), 2:1 Mostarlić(77 – 11m)

UDARNIK: Žugaj, Japec, Mlinarić, Marković (od 60. Sokol), Mostarlić (od 85. Mršić), Vrdoljak, Hasanović, Komšić, Dumbović (od 64. Bogović), Žutić, Radoš

Trener: Senad Harambašić

SAMOBOR: F. Štefković, Horvat, Grgečić, Škvorc, Ivkovčić, Novoselec, Kotarski, Ivičić, Lončar, Brujić, I. Štefković (od 46. Brdarić)

Crveni karton: Hasanović(53)

Igrač utakmice: Igor Mostralić (Udarnik)

Samoborci su planirali iz Velike Gorice ponijeti bod, imali su i sve preduvjete za to – igrača više od 53. minute te povoljnih i dostatnih 1:1, ali su u 77. minuti kiksali i primili gol za minimalan poraz. Prvi dio dvoboja završio je prednošću bolje plasiranog domaćina za kojeg je strijelac nakon pola sata igre bio Marković. Igrači Stjepana Bašića poravnavaju početkom nastavka s "kreča" i to preko Ivičića koji je strijelac po deseti put u prvenstvu. Domaćini su unatoč igraču manje došli do troboda jer i na suprotnoj strani sudac Pavlović pokazaju na bijelu točku, a bivši prvoligaški igrač Mostarlić vara Štefković za slavlje navijača domaće momčadi.

Nakon četrnaestog kola vodi Trnje s 34 boda, druga je Segesta s 32, dok je Samobor na jedanaestom mjestu sa 16.