Gosti vratili s kamatama

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Šoić (Galgovo)

Pomoćnici: Grubač (Zaprešić) i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 0:1 Bekić(32), 0:2 Horvatek(38), 1:2 Matijaščić(64 - 11), 1:3 M. Barun(72)

NOVAKI: Rebrović, M. Marković, Barać (od 61. H. Petković), Janjić, Fabek, Barbarić (od 46. Rasi), Gestić, Gotal, Matijaščić, Alitović, Letinčić (od 46. Brajković)

Trener: Hrvoje Petković

RAKITJE: F. Dorotić, Hlevnjak (od 59. I. Dorotić), Golub, Horvatek (od 65. I. Ačkar), Stanić (od 68. Bešker), M. Barun, Pavić, Jupić, Brekalo (od 83. B. Sinković), Ivanović, J. Bekić

Trener: Krešimir Barun

Igrač utakmice: Mihovil Barun (Rakitje)

U susjedskom dvoboju domaćini su stvarali prigode, a gosti postizali golove. Nakon pola sata uspavanke, Novaki promašuju zicer, a gosti to vraćaju s kamatama – do poluvremena postižu dva gola i s tom prednošću odlaze na predah. U drugom dijelu, nakon dvadesestak minuta igre, Matijaščić donosi dozu neizvjesnosti golom s bijele točke za 1:2, iako su do tada domaćini promašili već nekoliko izglednih prilika. Pobjedu gosta potvrdio je Barun golom u 72. minuti.

Krašić – Bregana 2:3 (0:2)

Pjevajući sa Žumberka

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Grdaković (Donja Zdenčina)

Pomoćnici: Šabić (Pavlovčani) i Kramarić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Runtas(4), 0:2 Ćosić(36), 1:2 M. Novosel(55), 2:2 Tukić(60), 2:3 Ladan(75)

KRAŠIĆ: Jagatić, Penić, Benković (od 60. Zoretić), Ferenčić, Tuček, Kosić, Tukić, Demić, D. Novosel (od 68. Deanović), K. Novosel, M. Novosel

Trener: Nikola Zrinjski

BREGANA: Štibić, Babojelić (od 74. Ivandić), D. Celizić, Andabak, Horvat, Škvorc, Ovčarić (od 87. Lehpamer), Kasalo (od 84. Prelec), Ćosić (od 56. Ladan), Stanec, Runtas (od 89. F. Celizić)

Crveni karton: Tukić(68)

Igrač utakmice: Mihael Ladan (Bregana)

Druga uzastopna pobjeda Bregane ostvarena je na gostovanju u Krašiću. U 4. minuti Runtas koristi nabačaj s desne strane i vara domaćeg vratara. Domaćini 6 minuta kasnije pogađaju prečku i to je bila jedina njihova prilika u prvom dijelu. Na 0:2 u 36. postavlja Ćosić. U nastavku, domaćini u 5 minuta stižu rezultatski zaostatak, u 55. i 60. strijelci su Novosel i Tukić. No, domaćini u zadnjih 20 minuti igraju s igračem manje pa Bregana to koristi i preko rezerve Ladana odnosi sve bodove.

Klokočevac – Zrinski 0:4 (0:2)

Opet ubjedljiv poraz

Sudac: Milaković (Hrastina)

Pomoćnici: Dekalić Kos i Božić (oba iz Samobora)

Strijelci: 0:1 Šicl(7), 0:2 Ramić(30), 0:3 Župančić(88), 0:4 Bošnjak(90 – 11m)

KLOKOČEVAC: J. Otmačić, Skukan, Žibert, Šaldić, Erceg, Dubić, Salopek, Kovačić, D. Otmačić (od 50. Runac), Žabčić, Beloša

Trener: Mislav Žabčić

ZRINSKI: Kožarec, A. Horvat (od 46. M. Horvat), Ištuk (od 65. Blažević), Ramić (od 46. Kovačević), Bošnjak, Žganjer, Mihelčić, Murić (od 75. Župančić), Draclin (od 65. Hainešek), Mataušić, Šicl

Crveni karton: Šaldić(40), Beloša(40)

Igrač utakmice: Igor Šicl (Zrinski)

Još jedan poraz Klokočevca, ovaj put „začinjen“ lošim suđenjem na njihovu štetu. Gosti iz Farkaševca već u 7. minuti dolaze u rezultatski plus, Šicl nakon kornera šalje loptu iza leđa Otmačića. Do poluvremena gosti još jednom tresu mrežu, ponovo nakon kornera najprecizniji je Ramić. U 40. minuti sudac Milaković najblaže rečeno nepotrebno šalje 2 domaćina (Šaldić i Beloša) pod tuš čime su se događanja na terenu do 90 minute zaoštrila. U nastavku brojčano nadmočniji gosti drže tempo u svojim nogama te pred kraj susreta golovima Župančića (88.) i Bošnjaka (90.) iz sumljivog penala uvjerljivo slave i smanjuju prednost vodećeg dvojca na tri boda.

Nakon 13. kola vode BSK i Sutla s 32 boda, treći je Zrinski s 29, Rakitje je sedmo s 23 boda, Novaki su osmi s 18, Bregana je jedanaesta sa 14, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 2 boda.