KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 3. kolo Zrinjevac – Samobor - 69:66 (36:27)

Izgubili iz slobodnih bacanja

SAMOBOR: Imbert 2, Ribarić 11, Gionechetti 13, Zadro 2, Hrvoj 6, Levanić, Nakić 14, Filković, Han 2, Tušek 3, Vlaić 6, Vranić 7. Trener: Milan Ličina

ZRINJEVAC: Ilić, Planinić, Andrijević 4, Prgomet 11, Škara 4, Zadravec 15, Petrović, Vukoja 9, Uzelac 5, Papac 11, Čulek 4, Gašpar 6. Trener: N. Nikolić

Košarkaši Samobora na prvoj gostujućoj utakmici poraženi su od ekipe Zrinjevca tijesnim rezultatom 69:66. Loš početak Samoboraca rezultirao je vodstvom domaćina od 15 koševa krajem prve četvrtine. Igra Samoboraca polako se diže, tako da do poluvremena smanjuju na 9 koševa, a početkom drugog poluvremena agresivnijom obranom dolaze do izjednačenja. Do kraja utakmice ekipe se izmjenjuju u vodstvu, a u samoj završnici domaćini pogađaju sva slobodna bacanja, dok Samoboci tri promašuju, da bi u zadnjim sekundama promašili i tricu za produžetak, tako da gube i drugu utakmicu zaredom.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Nakić sa 14 i Gionechetti s 13 koševa, a kod Zrinjevca Zadravec s 15 koševa.

Izvrsni uoči četrdesetgodišnjice

U Varaždinskim Toplicama 27. je listopada održano prvo ovosezonsko natjecanje HKKS-a u borbama u natjecateljskoj sezoni 2012./2013. koje se boduje za Prvenstvo Hrvatske.

Natjecanje se održalo u organizaciji tamošnjeg kluba KK AiK, pod vodstvom sensei Saše Josipa Mileca, a nastupilo je devedesetak natjecatelja iz klubova članova HKKS-a.

Prije početka samog natjecanja dodijeljene su nagrade za najuspješnije na Prvenstvu Hrvatske HKKS-a u prošloj natjecateljskoj sezoni 2011./2012. Tako su članovi KK Mladost koji su bili uspješni dobili svoje nagrade, a klub osvojio prvo mjesto i bio proglašen prvakom u ukupnom poretku klubova u prošloj natjecateljskoj sezoni.

Na natjecanju KK Mladost predstavljalo je 18 mladih karateka u raznim kategorijama. Predvođeni predsjednicom kluba, senpai Ljiljanom Šurbek Bošnjak i dugogodišnjim članom i natjecateljom Filipom Boškovićem, naši karateke ostvarili su izvrstan rezultat. U Samobor su se vratili bogatiji za 16 novih medalja - 7 zlatnih, 3 srebrne i 6 brončanih. Naši karateke pokazali su se u najboljem izdanju i pokazavši izvrsnu borbu zasluženo se popeli na pobjedničko postolje.

Pred članovima kluba predstoje nova natjecanja u Hrvatskoj i Europi, a 10. studenog održat će se najveće natjecanje kyokushina u Hrvatskoj, 17. po redu Memorijal Branka Bošnjaka, na kojem će Mladostaši proslaviti 40 godina postojanja kluba i gdje će biti postavljena izložba koja će prikazati rad kluba kroz godine.

Više fotografija i informacija s natjecanja možete vidjeti na web stranici kluba www.kyokushin-mladost.hr.