NOGOMET - 3. HNL središte - 10. kolo Samobor – Maksimir 1:2 (1:2)

Pomoćnici: Tisovec i Perković (oba iz Siska)

Strijelci: 0:1 Zubčić(20), 0:2 Kovačev(27), 1:2 Ivičić(43)

SAMOBOR: Bašić, Puškarić, Grgečić, Škvorc (od 53. Magdić), Ivkovčić, Stošić, Salopek, Ivičić, Čordaš (od 46. Tominac), Brujić, Kotarski

MAKSIMIR: Vladić, Božić, Kostanjski (od 53. N. Božić), Oliveira Leite, Kotoraš, Milić, Kovačec, Stojić, Žuljević, F. Božić, Zubčić (od 85. Vlak)

Trener: Zoran Zekić

Igrač utakmice: Dinko Zubčić (Maksimir)

Samoborci nisu uspjeli u naumu da protiv Maksimira upišu i četvrtu uzastopnu pobjedu. Gosti iz istočnog dijela Zagreba puno bolje su odigrali prvi dio susreta koji im je bio dovoljan za puni plijen iz Hebrangove ulice. Na početnog opipavanja snaga, goste je u 20. minuti do 0:1 doveo Zubčić. Napadač Maksimira je iskoristio nabacivanje s desne strane i glavom matirao nemoćnog Bašića. Domaćine nije trgnuo ni rezultatski minus pa gosti ponovno dominiraju, pogađaju stativu, da bi u 27. minuti na semaforu pisalo 0:2. Ponovno ubacivanje s desne strane, ovaj put po travi, pa Kovačev na drugoj vratnici lagano sprema loptu u mrežu. Tek pred odmor Samoborci postaju opasni, pa Ivičić na ubacivanje Škvorca postiže svoj 6. gol (u 4 susreta) za smanjenje rezultatskog minusa. U nastavku nije bilo rezultatske promjene iako je Samobor bio puno opasniji. Gosti su uglavnom „krali“ vrijeme isprobavajući kvalitetu zelene podloge, ali su i, pažljivo se braneći, odnijeli sve bodove.

Nakon 10 kola vodi Segesta s 24 boda, Dugo Selo je drugo s 22, dok je Samobor na trinaestom mjestu s 10 bodova.