RUKOMET - 2. HRL zapad, 3. kolo ZG Dubrava – Rudar 23:23 (13:14)

Igubili drugi bod

Svega 20-ak sekundi dijelilo je rukometaše Rudara od pobjede na neugodnom gostovanju kod čvrste ekipe ZG Dubrava. U posljednju minutu utakmice ušlo se s prednošću Rudara 22:23 i trebalo je obraniti posljednji napad za potpuni uspjeh, no 23 sekunde prije kraja utakmice najbolji pojedinac u redovima domaćina Ivan Miolović uspijeva postići svoj 7. pogodak i izjednačiti rezultat. Imali su Rudari priliku da u preostalih 20-ak sekundi postignu pobjedonosni pogodak, no šut dotad odličnog Fabekovića završava u bloku visokih domaćina.

Inače, od samog početka bila je to tvrda utakmica u kojoj su dominirale obrane i raspoloženi vratari. Rudari su imali nesreću da su od 20. minute igrali bez svog najboljeg strijelca Zvonimira Đikića, koji je isprovociran brutalnim startom domaćeg igrača (udarac nogom u glavu) burno reagirao, za što je dobio 2 minute isključenja, a kada je vidio da je domaći igrač nakon tog starta prošao nekažnjeno, reagirao je prema sudačkom paru za što su ga isti nagradili crvenim kartonom. Isključenjem Đikića pala je i igra u napadu Rudara, ali su do poluvremena uspjeli posložiti svoje redove i steći minimalnu prednost. U nastavku su Rudari u nekoliko navrata imali prednost od dva zgoditka razlike i priliku da povećaju svoju prednost, no borbeni domaćini i brzopletost u napadu glavni su razlog da se je u finiš utakmice ušlo s minimalnom prednošću.

Na kraju bi se moglo zaključiti da su Rudari izgubili drugi bod i da su oni ta ekipa koja treba žaliti za propuštenom prilikom, no i bod s teškog gostovanja svakako predstavlja uspjeh i ostavlja Rudare na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

U 4. kolu Rudari ugošćuju ekipu Maksimir Pastele, koja je vodeća na prvenstvenoj ljestvici, pa u slučaju pobjede Rudari preuzimaju lidersku ulogu. Utakmica se igra u nedjelju, 21. listopada, s početkom u 18 sati.

Rudar: T. Štajnkler, F. Skendrović, M. Štajnkler, S. Šujster 1, J. Cvetković, J. Kerepčić, H. Štibohar 5, Z. Fabeković 4, D. Trčak 3, P. Fresl, T. Brnas, J. Štajnkler 1, H. Turković, E. Fresl 5, Z. Đikić 3.