Pali u drugom

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Solenički (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Grdaković (Donja Zdenčina) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 0:1 Alitović(5), 1:1 Tomić(54), 2:1 Tkalčević(56), 3:1 Galjanić(71), 3:2 Letinčić(85)

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Skomrak, Brekalo, J. Tkalčević, Habjan (od 15. Marinčić), M. Tkalčević, Pajić (od 78. Iveković), Galjanić, Omanović, Solo, Tomić

Trener: Mladen Martinko

NOVAKI: Rebrović, Sastić (od 72. Avsec), Genus, Barbarić, Marković, Fabek, Gotal, Gestić (od 63. Brajković), Matijaščić, Letinčić, Alitović

Trener: Hrvoje Petković

Igrač utakmice: Mario Galjanić (Zaprešić)

U prvom dijelu Novaki daleko bolja momčad, ali su tu bolju igru samo jednom kapitalizirali. U 5. minuti s 20 – ak metara udaljenosti Alitović je neobranjivo pucao za domaćeg vratara Pavličića. Upravo je Pavličić najzaslužniji što su domaćini samo s tim jednim golom minusa otišli na odmor. No, u nastavku razbuđeni Zaprešić do 56. minute golovima Tomića i Tkalčevića preokreće rezultat u svoju korist. Nakon rezultatskog minusa, Novaki su se trgnuli i krenuli po bod, ali su to domaćini iskoristili i brzom kontrom otišli na dva gola razlike (strijelac je bio do tada dvostruki asistent Galjanić). Do kraja susreta igrači Hrvoja Petkovića uspjeli su samo smanjiti na 3:2 i to lijepim pogotkom Letinčića iz slobodnog udarca.

Bregana – Sloga (O) 1:1 (0:0)

Gosti oteli bod

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Šabić (Pavlovčani)

Pomoćnici: Čunović (Gornja Zdenčina) i Kramarić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Celizić(48), 1:1 Vučur(55)

BREGANA: Divković, Babojelić (od 44. Ovčarić), Horvat, Tančak (od 68. Andabak), Kasalo, Stanec, Ladan, Celizić, Bugarski (od 62. Runtas), Ćosić (od 68. Ivandić), Benković (od 44. Prelec)

Trener: Vladimir Tuweg

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Šoštarić (od 55. Brkić), Barić (od 76. Boc), Ciglar, Rešetar, Čakarić, Kukulja (od 85. Petričko), Klarić, Šikić, Vučur

Trener: Mladen Oršiček

Igrač utakmice: Tomislav Vučur (Sloga)

Prvi dio na igralištu u Bregani prolazi bez pogodaka, iako prilika nije nedostajalo. Domaćini prijete dva puta (Ćosić i Stanec), dok su gosti u 44. blizu pogotka (udarac Šikića odlazi iznad grede). Otvaranje nastavka donosi radost za navijače Bregane. Celizić je smirio jedno nabacivanje u 16 - erac i neobranjivo potegao pod prečku. Slavlje domaćine nije dugog vijeka jer Vučur 7 minuta kasnije šalje loptu kraj Divkovića za 1:1. Do kraja sureta prilike na obje strane, ali se rezultat ne mijenja pa ostaje i najravnopravnija podjela bodova.

Sutla - Klokočevac 3:0 (1:0)

Gosti bez šansi

KLJUČ BRDOVEČKI – Igralište Sutle

Sudac: Kožul

Pomoćnici: Noršić (oboje Samobor) i Jankavić (Jagnjić Dol)

Strijelci: 1:0 Marković(4), 2:0 Marković(68), 3:0 Dugandžić(78)

SUTLA: Legan, Dugandžić, Bršec, Šeničnjak (od 74. Banovac), Marković, Smolčić (od 81. Braje), Maričević, Jakovina (od 46. Leskovar), Šintić, Hruševar, Šikač

Trener: Zoran Boch

KLOKOČEVAC: Lalić, Skukan, Dubić (od 59. Radulović), Šoldić, Ivančić, Kovačević (od 63. Otmačić), Erceg, Žabčić (od 75. Žibert), Galinec, Beloša

Trener: Miroslav Žabčić

Igrač utakmice: Nenad Marković (Sutla)

Već u 4. minuti domaćini vode, s 20–ak metara iz slobodnog udarca neobranjivo je pucao Marković. Isti igrač sredinom nastavka pogađa za 2:0, a do tada su igrači Sutle imali dovoljno šansi za osiguranje pobjede. U 76. minuti stiže i gol za krajnjih 3:0, strijelac ovog puta za domaćine bio je obrambeni igrač Dugandžić.

Rakitje – Mladost (KD) 0:2 (0:1)

Košutić odnio bodove

RAKITJE – Igralište Rakitja

Sudac: Jakovina (Savski Marof)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Košutić(33), 0:2 Košutić(60)

RAKITJE: F. Dorotić, Hlevnjak, Prevendar, L. Dorotić, Golubić, Pavlović, Stanić (od 83. Sinković), Pavić (od 72. Horvatek), Ivanović, Bekić (od 59. K. Barun), Brekalo (od 83. Ačkar)

Trener: Krešimir Barun

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Frkanec, Juratovac, Gačarić, Adamić, Merkl (od 67. Brkić), Marković, Štefanović, Košutić, Šakanović (od 65. Cimprešak), Sutlar (od 81. Golub)

Trener: Ivica Valenčak

Igrač utakmice: Krešimir Košutić (Mladost)

U dvoboju momčadi iz gornjeg dijela tablice pobjedu odnose gosti pa tako Rakitje upisuje četvrti prvenstveni poraz. U prvih pola sata potpuna dominacija domaćina, ali je vratar gostiju Boranić bio na visini zadatka. Na propuštene prilike Rakitja, gosti su odgovorili – golom. U 33. minuti Košutić je os straneMarkovića izbačen u „1 na 1“ situaciju koju on lagano koristi za vodstvo „mladostaša“. U nastavku ponovno Boranić ima pune ruke posla, a gosti su se orijentirali na kontre. Iz jedne takve, nakon sata igre, Košutić je drugi puta strijelac preciznim udarcem malo van 16 metara. Domaćini su tako imali više od igre, ali ih je neučinkovitost dovela do poraza.

Zrinski – Dinamo (J) 0:1 (0:0)

Potopio ih Kovačiček

FARKAŠEVAC – SC Zrinski

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Pirša (Donja Zdenčina) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 Kovačiček(78)

ZRINSKI: Vitko, Horvat, Ištuk, Vrančić, Ištuk, Bošnjak, Vrančić, Hainešek, Murić (od 76. Mihelčić), Draclin, Kovačević (od 46. Mataušić), Župančić (od 46. Šicl)

Trener: Denis Murić

DINAMO JAKOVLJE: A. Borovec, Popek (od 52. Stojanac), Škrlin, Heric, Jelić, Malić, Kovačiček, P. Kuš (od 77. D. Borovec), Eršek (od 82. Z. Lacković), Z. Kuš (od 76. Severin), Šipek

Trener: Zdenko Kuš

Igrač utakmice: Ivan Kovačiček (Dinamo)

Neočekivan poraz jednog od lidera prvenstva na domaćem terenu. Gosti iz Jakovlja zaustavili su igrače Zrinskog koji su preuvjereno ušli u susret pa u prvih 45 minuta bilježimo igru bez pravih prilika. U nastavku gosti dolaze do pobjedničkog gola u 77. minuti kad Kovačiček okružen trojicom igrača pogađa iza leđa Vitka. Najbolju priliku za domaćine imao je u 87. Mihelčić, ali njegov udarac s crte „čisti“ vratar Borovec.

Nakon 10. kola vode BSK i Sutla s 25 bodova, Zrinski je treći s 22, Novaki su sedmi sa 17 bodova, Rakitje je osmo sa 16, Bregana je trinaesta s 8, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 2 boda.

KOŠARKA - SENIORI – KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA – 3. kolo Maksimir – Samobor 72:75 (29:43)

Ukupni pobjednici regije Centar

SAMOBOR: Tušek 8, Ribarić 4, Gionechetti 16, Zadro 7, Hrvoj, Levanić 2, Nakić 15, Vitković 7, Han 6, Filković, Vlaić 10. Trener: Milan Ličina

MAKSIMIR: Kragulj 9, Gjerga, Smolić 13, Palić 1, Mirković, Šutalo 11, Kravos 14, Stojanović 10, Lacić, Karmelić 8, Jularić, Stipanović 6. Trener: M. Gojčeta

Pobjedom na gostujućem terenu kod ekipe Maksimira u 3. kolu Kupa Krešimira Ćosića seniori Samobora ukupni su pobjednici regije Centar kada se uključuju i prvoligaši u natjecanje. Već na samom početku utakmice s desetak koševa iskusnog centra Vlaića i zakucavanjem Gionechettija Samoborci su poveli sa 16:3. Ovu prednost Samoborci uspješno održavaju sljedećih dvadesetak minuta, kada domaćini zonskim presingom na sredini terena s lakoćom uzimaju lopte bekovima Samobora te nekoliko minuta prije kraja utakmice dolaze do prvog vodstva od 65:63. Tada Gionechetti odmah tricom vraća vodstvo Samoboraca, a u uzbudljivoj završnici 25 sekundi prije kraja domaćini dolaze do egal rezultata 72:72. Međutim, domaćini nisu išli na brzi prekršaj tako da Samoborci smireno s istekom napada, a i utakmice, preko odličnog Gionechettija tricom dolaze do značajne pobjede od 72:75.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gionechetti sa 16, Nakić s 15 i Vlaić s 10 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Kravos sa 14 i Smolić s 13 koševa.

Nedjelja, 21.10., u 10,00

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije

Vratili se s medaljama oko vrata

13. je listopada 2012. u Varaždinu održano se Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije, na kojem je nastupilo i naših osam atletičara.

Unatoč lošem vremenu, nitko se u Samobor nije vratio praznih ruku - svima su oko vrata sjale medalje.

Mlađa juniorka Ana Erceg osvojila je srebro na 100 m s preponama s vremenom 16,28 dok je na bacanju koplja bila 7. s prebačenih 21,15 m.

Starija juniorka Tara Glaser osvojila je srebro na skoku u dalj s preskočenih 4,99 m dok je na bacanju koplja bila 4. s prebačenih 11,64 m.

U kategoriji žena, Jasmina Erceg je na 400 m osvojila broncu s vremenom 1:08,84.

Kod mlađih juniora na 1500 m trčao je Filip Kokražija i s vremenom 4:34,99 osvojio broncu.

Na 100 m, u kategoriji muških, Marko Vinčić osvojio je zlato s vremenom 11,59, a Vedran Dömötörffy je s vremenom 13,14 bio 6.

U skoku u dalj u kategoriji muških natjecao se Vedran Dömötörffy i s preskočenih 4,37 m osvojio srebro.

Čestitke svima i nadamo se da će i slijedeće sezone biti ovako uspješni.

S. Žibrat

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever - mlađe kategorije

Samoborci uspješni

14. je listopada na stadionu sloboda održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjeverza mlađe kategorije. U pratnji trenerice Ane Matijević i trenera Marka Vinčića, i ovaj put mladi Samoborski atletičari, vraćaju se okićeni medaljama, što je dokaz da se cjelogodišnji trud na treninzima isplatio. Na atletskim borilištima natjecali su se atletičari iz dvadeset klubova. A naše atletičare bodrili su roditelji sa tribina.

Brončana medalja u kategoriji limačica: Ema Telišman na 60 m 9,22 sek.

Srebrna medalja u kategoriji mlađih kadetkinja: Arianna Dukić skok u vis 1,40 m.

Brončana medalja u kategoriji mlađih kadetkinja: Karla Kovačić skok u vis 1,40 m.

Srebrna medalja: Samobor I, mlađih kadetkinja štafeta 4x100 m Lucija Nemanić, Ana Fresl, Ana Biber, Dolores Ćosić za 53,99 sek.

Brončana medalja u kategoriji mlađih kadeta: Leon Koražija na 200 m 27,27 sek.

Zlatna medalja u kategoriji mlađi kadeta: Leon Koražija u bacanju voretxa 80,11 metara.

Srebrna medalja: štafeta 4x100 m Patrik Pavlin, Tin Erceg, Marin Muheljić, Damjan Lacković sa vremenom 55,00 sek.

Ukupan poredak mlađih kadetkinja: pehar za 3. mjesto

Ukupni poredak mlađih kadeta: pehar 2. mjesto

Ostali rezulatati na web stranici kluba. www. aksamobor2007.hr

S. Žibrat

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 10. kolo Sava (S) – Sava (SH) 3:0 (1:0)

Matošević, Matošević, Matošević!

STRMEC – SC Lazina

Gledatelja 200

Sudac: Jerbić (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Jovančević (Mičevec) i Šebek (velika Gorica)

Strijelci: 1:0 J. Matošević(25), 2:0 J. Matošević(66), 1:0 J. Matošević(71)

SAVA: Husak, Drenški (od 80. L. Radulj), Filipović, Rogić, Martinčević, J. Matošević (od 75. Kostanjski), M. Matošević Ovčariček, M. Radulj (od 46. F. Kostanjski), Čakanić (od 80. Klobučar), Gavran (od 56. Golemović)

Trener: Robert Regvar

SAVA SOP HRUŠČICA: Matijević, Števinović (od 32. Krapec), Mujčić, Konjević, Fišter, Smolić (od 73. Brtan), Miličević, Merjan (od 78. Tomičić), K. Fišter, Loborinec, Joveš (od 42. Tropšak)

Trener: Mario Rašić

Igrač utakmice: Josip Matošević (Sava)

Od samog starta susreta igrači Save diktiraju tempo pa su i puno ranije od 25. minute domaćini su trebali povesti. Dok Matošević svojim prvim golom nije otključao mrežu Matijevića, u izglednim prilikama su bili Radulj i Martinčević, ali bez učinka. U nastavku susreta dominacija kvalitetnijeg domaćina čiju je bolju igru hat – trickom naplatio ranije spomenuti Matošević. Dok je prva dva gola postigao iz neposredne blizine, treći je u mreži gostiju iz Sop Hruščiće završio nakon precizno izvedenog „slobodnjaka“.

TOP – Klas 1:1

Nakon desetog kola vodi Dinamo Hidrel s 22 boda, drugi je Laduč s 21, Sava je na šestom mjestu sa 17, dok je TOP je na dvanaestom mjestu s 11 bodova.

HVIDRA - Održan 2. malonogometni pozivni turnir Veterani i prijatelji

Pobjednički pehar ostao u Samoboru

Aktivni su 13. listopada bili članovi HVIDR-e Samobora i Svete Nedelje. Oni su pripremili 2. malonogometni humanitarni turnir nazvan Veterani i prijatelji u povodu 20. godišnjice rada HVIDR-e Samobora i Svete Nedelje. Turnir je odigran u novoj Sportskoj dvorani u Samoboru, a nastupilo je šest ekipa s područja Zagreba i Zagrebačke županije. Ekipe su bile podijeljene u dvije grupe i razigravalo se svako sa svakim.

Slijedila su polufinala u kojima je ekipa PTSP Samobor bila bolja od HVIDR-e Samobor i Sv. Nedelja 3:0, a UDHOS Stenjevec i HVIDR-a Velika Gorica odigrali su 2:2 pa su odlučivali sedmerci, u kojima su sa 4:3 uspješniji bili Stenjevčani. Tako su za treće mjesto igrali HVIDR-a Samobor i Sv. Nedelja protiv HVIDR-e Velika Gorica. I tu su, nakon 0:0, odlučivali sedmerci, a uspješnija je bila ekipa iz Velike Gorice 3:2. U finalu je s 3:2 slavila ekipa PTSP Samobor protiv UDHOS-a Stenjevec, a pobjedonosni gol postignut je u posljednjim sekundama utakmice.

Na kraju turnira pehare i medaljone natjecateljima su podijelili gradonačelnik Svete Nedelje Drago Prahin i zamjenik gradonačelnika Samobora Hrvoje Frankić. Uz ekipna, dodijeljena su i priznanja najboljim pojedincima. Najbolji igrač je Mijo Babić (UDHOS Stenjevec), najbolji vratar Ivica Mikuličić (HVIDR-a Velika Gorica), a najbolji strijelac Ivica Petrić (PTSP Samobor) s 8 postignutih golova. Sve utakmice vrlo dobro je odsudio Damir Ratešić.

Na kraju su HVIDR-ine zahvalnice za gradove Samobor i Sveta Nedelja primili Hrvoje Frankić i Drago Prahin, budući da su uvijek pomagali članovima HVIDR-e, ne zaboravljajući branitelje od samoga osnutka samoborske i svetonedeljske HVIDR-e (osnovana je 24. svibnja 1992. godine kao druga HVIDR-a u Republici Hrvatskoj). Nakon sportskih nadmetanja svi su imali riječi zahvale za vrlo dobro organiziran turnir, a potom je druženje uz jelo i piće potrajalo još nekoliko sati.