KOŠARKA - Kadeti – kvalifikacije za 1. HRL – 3. kolo Samobor – Maksimir 84 : 54 (53 : 30)

Opet među najboljima

SAMOBOR: Srabotnak 2, Belamarić 8, Čižmešija 21, Planinčić, Antunović 5, Sladić 31, Skok 7, Savić 10, Jurković, Grubišić, Komerički, Tadić. Trener: Marin Sedlar

MAKSIMIR: Jelčić 4, Anić 14, Mišura 7, Šikić 8, Ljubić 2, Piolić 5, Novković 5, Obadić 9, Velnić, Ćubrić. Trener: D. Perišić

U odlučujućoj utakmici 3. kola kvalifikacija za ulazak u najjaču košarkašku ligu kadeta 1. HRL Samoborci su prikazali odličnu igru, svladavši na domaćem terenu ekipu Maksimira iz Zagreba rezultatom 84:54. Samoborci odigravaju vrlo agresivnu obranu čovjeka po cijelom terenu s mnogo osvojenih lopti, koje lagano poetiraju iz kontranapada te do poluvremena ostvaruju solidnu prednost od 23 koša.

U drugom poluvremenu pomalo umorni igraju slabijim intezitetom, što je ipak bilo dovoljno za visoku pobjedu od 30 koševa razlike.

Ovom pobjedom kadeti Samobora, pod vodstvom trenera Marina Sedlara, i treću su se godinu zaredom plasirali u prvu kadetsku ligu, što im po kvaliteti zasigurno i pripada.

Kod Samoboraca briljirali su igrom Sladić s 31, Čižmešija s 21 i Savić s 10 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Anić sa 14 koševa.