KOŠARKA - Juniori – kvalifikacije za 1. HRL – 1. kolo Zapruđe : Samobor 67:76 (29:36)

Odličan start Samoboraca

ZAPRUĐE: Joksimović 14, Čičko 12, Sobolčec 2, Penava, Globačnik 2, Salopek 2, Barešić 22, Kopanja 13, Aakash, Barčanec, Crnić. Trener: Jelić

SAMOBOR: Imbert 9, Vranić 19, Smolčić 8, Mandalinić, Dragozet 8, Erbežnik, Levanić 17, Šuvaković I. 11, Šuvaković K. 4. Trener: Josip Vlah

U prvom kolu kvalifikacija za ulazak u najjaču košarkašku ligu juniora 1. HRL Samoborci su odlično startali te u gostima u Zagrebu zasluženo pobijedili ekipu Zapruđa rezultatom 67:76. Već nakon prve četvrtine, čvrstih obrana i egal rezultata vidjelo se da će se voditi rovovska bitka za pobjedu. U drugoj četvrtini, nakon serije pogodaka, Samoborci ostvaruju najveću prednost na utakmici od 10 koševa.

Početkom drugog poluvremena domaćini uzvraćaju te dolaze do vodstva od koša prednosti. Tada su se razigrali Samoborci Vranić i Levanić, koji serijom pogodaka vraćaju vodstvo Samoboraca koje ne ispuštaju do kraja utakmice za na kraju veliku pobjedu protiv odlične ekipe Zapruđa. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Vranić s 19, Levanić sa 17 i Ivan Šuvaković s 11 koševa.

Kod Zapruđa najučinkovitiji je bio Barešić s 22 koša. Juniori Samobora već u subotu 29. rujna, u 19,20 sati, u SD Samobor igraju drugu utakmicu kvalifikacija protiv vrlo jake ekipe juniora Dubrave.