NOGOMET - 3. HNL središte - 6. kolo Samobor – Dugo Selo 0:1 (0:0)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Grgečić, Škvorc, Frajt, Novoselec, Salopek, Magdić (od 60. Puškarić), Čordaš, Brujić, Kotarski (od 75. Štefković)

DUGO SELO: Smodlaka, Ivančević (od 78. Belec), Matić (od 46. Lukić), Filipović, Jakirović, Benković, Kulji, Micić (od 46. Guja), Monar, Vidović, Mamić

Trener: Igor Kovačević

Igrač utakmice: Emanuel Benković (Dugo Selo)

Raspored i dalje ne mazi Samobor, pa su u šestom kolu na stadion u Hebrangovoj stigli visoko plasirani gosti iz Dugog Sela. "Papirnati favorit" je nakon 90 minuta pobijedio i preuzeo vrh tablice, ali po prikaznoj igri najrealnija je podjela bodova. Prazno prvo poluvrijeme možemo zapamtiti samo po jednoj prilici domaćina (Škvorc). Drugi dio bio je puno sadržajniji. Otvorio je ga je Brujić promašivši zicer, a gosti na to odgovaraju golom. Na ostavljenu loptu s ruba 16–erca natrčava Benković i para mrežu iza Bašića. Nakon 0:1 domaćini kreću po bod, ali dva puta Brujić i jednom Čordaš (prečka) ne uspijevaju poravnati stanje na semaforu, pa domaćini upisuju peti prvenstveni poraz.

Nakon šestog kola vodi Dugo Selo s 15 bodova, drugo je Vrapče sa 14 bodova, dok je Samobor na šesnaestom mjestu s 1 bodom.

KOŠARKA - Sportske škole '00 – 1. HRL – 1. kolo Dubrava - Samobor 36:22 (15:11)

Isključili im najboljeg

Dubrava: Božić, Gnjidić, Blažur, Glasnović 12, Čuljak, Sedlo 4, Tišma, Marunić 4, Govorčin 4, Kumanović 2, Modrić, Babić, Cvitanović 10. Trener: B. Gnjidić

Samobor: Palčec 3, Kupres A., Tišma, Mužević, Kupres D., Matijaščić 17, Kontak, Šaban 2, Jelić. Trener: N. Tišma

Najmlađi Samoborci pružili su u prvom poluvremenu odličan otpor jednoj od najboljih ekipa prvenstva, Dubravi iz Zagreba. U drugom poluvremenu suci malo prestrogo dosuđenim prekršajima izbacuju najboljeg Samoborca Matijaščića iz igre, što je uvelike olakšalo Dubravi da dođe do prve pobjede. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Matijaščić sa 17 koševa. Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Glasnović s 12 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – kval. za 1. HRL – 1. i 2. kolo Samobor – Sisak 78:38 Rudeš – Samobor 84:52

Zaustavio ih Rudeš

SAMOBOR: Belamarić 5/12, Čižmešija 16/7, Planinčić 4, Sladić 24/10, Skok 4/9, Savić 13/4, Jurković 2/2, Antunović 4/6, Tadić 6/2. Trener: Marin Sedlar

Kadeti Košarkaškog kluba Samobor odlično su krenuli u kvalifikacijama za prvu ligu kadeta te u prvom kolu na domaćem terenu deklasirali kadete Siska uvjerljivom pobjedom od 78:38. Nakon odlične obrane s brzim kontranapadima Samoborci krajem treće četvrtine imaju visoko vodstvo od 66:12. Zadnju četvrtinu Samoborci igraju s rezervama, tako da gosti iz Siska uspijevaju nešto malo umanjiti siguran poraz. Kod Samoboraca najuvjerljivije su odigrali Sladić s 24, Čižmešija sa 16 i Savić s 13 koševa. Kod Siska najučinkovitiji je bio D. Ivanetić s 18 koševa.

Kadeti Samobora u drugom kolu kvalifikacija za 1. HRL odigrali su odličnu prvu četvrtinu i ostvarili vodstvo od 5 koševa razlike. Domaćini polako stišću i do poluvremena poravnavaju rezultat, a u nastavku domaćini su sve bolji te na kraju zasluženo slave s rezultatom 84:52.

KARATE - German Open, Premier liga – Hanau, 22. - 23. rujna

Nikola Šoić peti

U dalekom njemačkom gradu Hanau (pored Frankfurta), okupila se ovog vikenda svjetska krema u karateu na kojoj je nastupilo 665 sportaša iz čak 57 zemalja svijeta. Gotovo 90 posto kvalitete svjetskog karatea došlo je na Premier ligu u Hanau da se okuša u konkurenciji koja jamči najvišu moguću kvalitetu karatea, a u sklopu priprema pred svjetsko prvenstvo koje će se održati za mjesec i pol u Parizu.

Među ovih 655 sportašica i sportaša bilo je i petero samoborskih karateka, koji su došli po svoj dio neophodnog podizanja sportske kvalitete, ali i pokušaja da se osvoji medalja u konkurenciji najboljih svjetskih karateka.

Najbliži zadanom cilju bio je Nikola Šoić, koji je nakon tri pobjede u kategoriji do 67 kg pokleknuo u polufinalnom srazu od francuskog prvaka, ali, nažalost, i u repasažnoj borbi za treće mjesto od najboljeg Italijana u toj kategoriji. U svakom slučaju, Nikola je pokazao da se može nositi s najboljima te da uz rad na tehničko-taktičkom dijelu ima mjesto u samom vrhu svjetskog karatea. Konačno, peto mjesto u takvoj konkurenciji je više nego zadovoljavajuće za samoborskog predstavnika.

Tri samoborske samurajke (Sara Sirovica, Ana i Maja Lenard) nisu ostvarile bolji rezultat, ali su i one također pokazale da pripadaju kremi karate sporta.

Sara Sirovica je u prvoj borbi u kategoriji do 68 kg nadmoćno pobijedila predstavnicu Welsa, da bi u drugoj izjednačenoj borbi za dlaku rezultatom 1:2 izgubila od odlične Slovakinje.

Ana Lenard se nije najbolje snašla protiv slovačke reprezentativke u konkurenciji do 61 kg te je svoj meč izgubila i tako ispala već na početku turnira u prvom kolu.

Sestra Maja je bila daleko sigurnija, ali i ne dovoljno sigurna da ide do kraja, a za takvo što ima potrebnu kvalitetu. Pobijedila je u prvom meču predstavnicu Kolumbije, ali je zapela na Belgijanki, koja je pobijedila sudačkim preglasavanjem nakon neodlučenog rezultata 1:1. Da je odluka sudaca bila u Majinu korist to sigurno ne bi bilo nezasluženo. Šteta za Maju.

Trenutno najbolji i najspremniji samoborski karateka Matej Tomazin pokazao je da je sazrio za najviša sportska dostignuća. U konkurenciji do 84 kg Matej se u prvom meču poigrao s predstavnikom Češke te nadmoćno pobijedio, da bi u drugoj borbi morao preokretati rezultat protiv vrlo čvrstog Ukrajinca, uz optimalan angažman tijekom cijele borbe. U trećoj borbi ispriječio mu se solidan Austrijanac, koji ga u konačnici i pobjeđuje, iako ostaje dojam da je Matej bolji karateka pa ne bi smio gubiti protiv takvih suparnika.

Na kraju nastupa Karate kluba Samobor na Premier ligi u Njemačkoj stručni stožer kluba bio je zadovoljan, ali i svjestan da preostaje još puno rada kako bi netko od pulena kluba bio u samom svjetskom vrhu. German Open je pokazao da kvaliteta postoji te da sve u konačnici ovisi o motivaciji sportaša i njihovom angažmanu na treningu i natjecanjima.