KOŠARKA - SENIORI – LJETNA LIGA – 6. kolo Samobor - VG Basket 94:87 (49:36)

Presingom i kontrom do pobjede

SAMOBOR: Imbert 8, Vranić 15, Gionechetti 12, Han 10, Hrvoj 9, Bekavac, Nakić 12, Gašparac 14, Ušić 10, Ribarić 4. Trener: Ante Mršić

VG BASKET: Pahlić 7, Hablja 11, Opačić 6, Jukić 12, Lončar 4, Stipanović 25, Radović 20, Koštić, Đapo 2. Trener: Novak

Seniori Samobora u 6. kolu ljetne lige ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv ekipe VG Basket iz Velike Gorice s rezultatom 94:87. Iako je u prvom poluvremenu odličan šuter iz gostujuće ekipe Stipanović ubacio bez promašaja 4 trice, od ukupno 7 na cijeloj utakmici, Samoborci su odličnim presingom i brzim kontranapadima, koje su završavali s atraktivnim zakucavanjima, ostvarili do poluvremena solidnu prednost od 13 koševa razlike. Početkom drugog poluvremena gosti serijom pogodaka dolaze na svega 2 koša zaostaka, međutim Samoborci odmah vraćaju na desetak razlike koje rutiniranom igrom održavaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najistaknutiji igrač je bio i najmlađi, još junior, Vranić s učinkovitošću od 15 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Stipanović s 25 koševa.

JUDO - Kup državnosti 2012.

Dođite i bodrite našu djecu!

U subotu 2. lipnja u Samoboru, u športskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija u organizaciji Judo kluba Samobor s početkom u 10 sati održava se judo turnir Kup državnosti.

Kup državnosti je prvi puta održan 30. svibnja 1991. godine prilikom otvorenja borilačke dvorane pri Osnovnoj školi Bogumila Tonija u Samoboru. Te, 1991. godine, to je bilo prvo međunarodno natjecanje u samostalnoj Republici Hrvatskoj za najmlađe kategorije natjecatelja. Od tada „Kup državnosti“ je postao tradicionalno natjecanje, pa će se ove godine održati po 21. puta.

Judo klub Samobor poziva vas da dođete u sportsku dvoranu i vidite djecu do 12 godina starosti kako primjenjuju naučena znanja juda, te da bodrite mnogobrojnu samoborsku ekipu. Ulaz u dvoranu je besplatan, a svi su dobrodošli.