NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 26. kolo TOP – Sloga (K) 2:2

Nakon 26. kola vodi Polet (B) sa 71 bodom, dok je TOP na drugom mjestu s 53 boda.

JUDO - Turniri Kaštel Stari, Ljubljana i Rimavska Sobota

Uzeli medalje u tri države

Proteklog vikenda natjecatelji Judo kluba Samobor nastupali su na tri različita turnira: u Kaštel Starom, Ljubljani i Rimavskoj Soboti u Slovačkoj. Najmlađi natjecatelji su nastupali na Memorijalu Maria Zebića u Kaštel Starom u organizaciji JK Dalmacijacement, a s medaljama su se vratile 4 djevojčice. Tena Pšeničnjak je osvojila zlatnu, a Matea Garašić, Mia Milković i Lana Bogović srebrne medalje.

U Ljubljanu na Palijev memorijal, u organizaciji JK Šiška, uputila se ekipa natjecatelja koja ove subote u Samoboru na regionalnom prvenstvu mora izboriti nastup na Prvenstvu Hrvatske za dječake i djevojčice. Na turniru se okupilo preko 150 natjecatelja i natjecateljica iz Slovenije, Hrvatske i Italije, a samoborski natjecatelji su imali za cilj odraditi specifične taktičke i tehničke zadaće u sklopu priprema za predstojeća, za njih najvažnija natjecanja. Kod dječaka u kategoriji do 34 kg Filip Šipek nikome nije pružio ni najmanju šansu i bez problema je osvojio prvo mjesto. Enio Čavlović i David Ivan Ožbolt nisu prikazali najbolje što mogu i osvajaju 5., odnosno 7. mjesto. Kod djevojčica Marija Lindić je osvojila zlato, Lucija Šinkovec i Helena Vuković srebra, Mia Prelec broncu, a Laura Sunara nakon izgubljene borbe nije imala priliku za repasaž.

Na najduži put je otišla ekipa mlađih kadeta i kadetkinja. U Rimavskoj Soboti u Slovačkoj na turniru JK Mladost okupilo se respektabilno judaško društvo iz Slovačke, Poljske, Ukrajine, Rusije, Mađarske, Rumunjske, Češke, Slovenije i Hrvatske, a natjecatelji JK Samobor nisu ni ovaj puta dozvolili da u natjecanju prođu nezamijećeni. Među 425 natjecatelja iz 39 klubova samoborski judaši su u ekipnom plasmanu osvojili drugo mjesto u uzrastu mlađih kadeta i kadetkinja, a raduje činjenica da je to postignuto sa samo 7 natjecatelja. Zlatne medalje osvojili su Borna Ivošević i sestre Bortas, Dora i Marta. Lucija Ivošević i Josip Garašić su osvojili bronce, Dominik Jurković je osvojio 5., a Filip Greblički 7. mjesto.

Natjecateljima i natjecateljicama JK Samobor rođenima 2000., 2001. i 2002. godine ovaj vikend slijede kvalifikacije na regionalnom prvenstvu koje se održava u dvorani OŠ Bogumila Tonija u subotu, s početkom u 9 sati. Oni koji se uspiju kvalificirati, 26. svibnja u novoj Sportskoj dvorani Samobor imat će priliku boriti se za državne medalje na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u judu za dječake i djevojčice, u organizaciji JK Samobor.

KOŠARKA - Juniori – 2. HRL – 13. kolo Samobor – Zapruđe Cedevita 100:89 (40:37)

Imali deblje živce u završnici

SAMOBOR: Imbert 24, Vranić 25, Dašić, Levanić 7, Smolčić 16, Dragozet 2, Šuvaković I. 25, Šuvaković K. 1, Jardas, Šandrk. Trener: Josip Vlah

ZAPRUĐE CEDEVITA: Trgovac, Vancaš, Bukva 6, Aakash, Juršić 9, Žerjav 6, Liber 22, Bogomolec, Azinović 10, Musemić 27, Čubrilo 9. Trener: Slavica

Nakon početnog vodstva gostiju od desetak koševa, Samoborci do poluvremena prvenstveno dobrom obranom uspijevaju doći do preokreta i vodstva. Drugo poluvrijeme igraju se čvrste obrane, Samoborci iz brzih kontranapada odljepljuju se u par navrata na desetak koševa prednosti, koje gosti uspijevaju dostići ubacivši čak 7 trica u zadnjih 15 minuta utakmice. U dramatičnoj završnici Samoborci svježiji i debljih živaca u posljednjoj minuti utakmice ubacuju desetak koševa, dok gosti ostaju bez ubačaja te na kraju Samoborci slave vrijednu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Vranić i Ivan Šuvaković, svaki s po 25 koševa, te Imbert s 24 i Smolčić sa 16 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Musemić ubacivši 27 koševa, od čega 5 trica.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 7.kolo Petar Zrinski – Samobor 48:109 (21:53)

Najboljom utakmicom osvojili naslov

SAMOBOR: Srabotnak 16, Belamarić 17, Smolčić 28, Mandalinić 10, Sladić 7, Levanić 8, Antunović 2, Čižmešija 6, Šuvaković 11, Skok 4. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Pavić A. 9, Pavić F. 8, Jendriš, Drvenkar 2, Topalović 14, Bašić, Mikac Vedran 2, Mikac Vjeran 13. Trener: Hrvoje Konopa

Dva kola prije kraja lige kadeti Samobora su suvereno osvojili prvenstvo. Kadeti Samobora odigrali su svoju najbolju utakmicu, kako u taktičkom, tako i igračkom dijelu, stvarajući prednost iz četvrtine u četvrtinu i to protiv ekipe koja je imala jedini poraz protiv Samoboraca iz prvog dijela prvenstva i skriveno se nadala iznenađenju i pobjedi protiv Samoboraca. Nažalost, snašla ih je stotka Samoboraca i više nego uvjerljiv poraz od 61 razlike. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Smolčić s 28, Belamarić sa 17 i Srabotnak sa 16 koševa. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Topalović sa 14 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 14. kolo Sportvizija - Samobor II 53:87 (11:46)

Utakmicu riješili presingom

SAMOBOR II: Komerički 27, Lopac 6, Srabotnak 22, Crnić, Alilović, Tonković 4, Čakanić, Kupres 24, Matijaščić, Iviček 4. Trener: Zdravko Džimbeg

SPORTVIZIJA: Zečević, Tomičić, Habalin, Bujan 4, Niun 8, Pipal 6, Knežević, Francizi 19, Šutalo 6, Jakovljević 10. Trener: Mioč

Utakmica je bila riješena već u prvoj četvrtini, nakon odličnog presinga Samoboraca po cijelom terenu i vodstva od 2:26. U daljnjem tijeku Samoborci igrajući s rezervama povukli su se u svoj reket dozvolivši domaćinima da ipak razviju kakvu takvu igru. Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca od 34 koša razlike. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću visoki centar Komerički s 27 te bekovi Kupres s 24 i Srabotnak s 22 koša. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Francizi s 19 koševa.