NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 25. kolo TOP – Naftaš Ivanić 3:0 (0:0)

Gosti ipak nisu uspjeli

Sudac: Miličević

Pomoćnici: Boban (oba iz V. Gorice) i Jerbić (V. Mlaka)

Strijelci: 1:0 Lisec(60), 2:0 I. Meglajec(86), 3:0 Perić(90)

TOP: Pipić, Lisec, G. Meglajec, Andabak, Hržić, Vratarić, Klingor, Žimbrek, I. Meglajec (od 89. Perić), Rogić (od 15. I. Popović), Jordan

Trener: Darko Bogadi

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Rosić, Vidović (od 59. Tomičić), Sraka (od 64. Škulec), Vuković, Samardžić, Maras, Antolković (od 68. Mučić), Lončarić (od 80. Lukec), Bosankić, Šurlin

Igrač utakmice: Dejan Pipić

Gosti koji su u grčevitoj borbi za ostanak u ligi odlučno kreću u susret pa je domaći vratar Pipić u prvom dijelu bio daleko najzaposleniji čovjek na terenu. Prije obranjenog jedanaesterca, Pipić brani i dvije stopostotne prilike igrača iz Ivanić Grada. U nastavku su se kvalitetniji domaćini malo trgli pa u zadnjoj trećini susreta riješavaju pitanje pobjednika. Prvo je nakon sata igre prednost TOP–u donio Lisec, da bi u zadnjih 5 minute sve dvojbe riješili Meglajec i rezerva Perić golovima za konačnih 3:0.

Nakon 25. kola vodi Polet (B) sa 68 bodova, dok je TOP na drugom mjestu s 52 boda.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 27. kolo

Moslavina – Samobor 4:2 (1:0)

Poraz i klizanje na peto mjesto

KUTINa – Gradski stadion

Sudac: Gulan (Sisak)

Pomoćnici: Krnic i Bogović

Strijelci: 1:0 Šulc(4), 1:1 Čordaš(55), 2:1 Oršić(64), 3:1 Radić(71), 3:2 Brujić(87), 4:2 Miško(90)

MOSLAVINA: Vidović, Magdić (od 68. Šimunović), Miško (od 90. Petrović), Turkalj, Šulc (od 43. Korica), Toš, Štimac, Dođi, Oršić, Radić, Rekavić

Trener: Željko Mezak

SAMOBOR: Bašić, Rubinić, Pavlović (od 58. Frajt), Salopek, Ivkovčić, Novoselec, Domjančić, Horvat, Čordaš, Brujić, Stanić

Trener: Stjepan Čodraš

Igrač utakmice: Đani Miško (Moslavina)

Prvi proljetni poraz Samobora i to odmah bolan – poraz 4:2 donio je "skliznuće" s trećeg na peto mjesto, odnosno s pozicije koja vodi u treću ligu na ono koje ne vodi. Za goste se već loše piše u 4. minuti – centaršut Šulc pretvara u 1:0. Minimalno vodstvo Moslavine traje sve do 10 minute nastavka kada izglednu priliku u 1:1 pretvara Čordaš. Domaćini ubrzo nakon primljenog gola s 2 gola prelamaju susret (Oršić u 64., Radić u 71.) pa Brujićv gol u 87. minuti za 3:2 nakratko vraća vjeru u bod Samoboraca. U 90. minuti svi su pohitali na korner za možebitnih 4:4 pa loptu u prazna vrata Samoboraca iz kontre šalje Miško.

Udarnik - Sava 4:0 (1:0)

Teški udarac

KURILOVEC – Igralište SRC Kurilovec

Sudac: Golub (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Pirša i Kramarić

Strijelci: 1:0 Sokol(25), 2:0 Sokol(47), 3:0 Mršić(62), 4:0 Čičak(76)

UDARNIK: Feljan, Japac, Mršić (od 70. Čičak), Sokol, Perica, Biljan, Bogović, Marić (od 54. Vrdoljak), Žutić, Dolibašić (od 76. Kovačić), Prelec

Trener: Senad Harambašić

SAVA: Slavujević, Filipović, J. Matošević (od 78. Klobučar), Kočnar (od 58. Golubić), Golemović, Drenški, M. Matošević, Kostanjski, Ovčariček, Martinčević (od 65. Rogić), Čakarić

Trener: Robert Regvar

Igrač utakmice: Josip Sokol (Udarnik)

Dobru proljetnu formu Udarnika (deseta pobjeda zaredom) u 27. kolu osjetili su igrači Save koji su s 4 pogotka ispračeni iz Kurilovca. Do poluvremena jedna lopta završava iza leđa Slavujevića i to Sokolova nakon asistencije Marića. U nastavku isti igrač poduplava prednost kurilovčana da bi do kraja susreta s po jednim golom dvanaesti prvenstveni poraz Save zapečatili Mršić i Čičak.

Nakon 27. kola vodi Bistra s 59 bodova, drugi je Lekenik s 57, Samobor je peti s 53, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 27 bodova.

47. Europsko seniorsko prvenstvo u karateu - Tenerife, 10 - 13. svibnja

Matej Tomazin na Prvenstvu Europe

Nakon odrađenih završnih priprema u Daruvarskim toplicama i Samoboru put dalekih Tenerifa večeras odlazi hrvatska seniorska karate reprezentacija, koja će nastupiti na 47. europskom prvenstvu u karateu.

Među odabranima, tj. onima koji su se izborili za nastup na Tenerifima, je i najbolji samoborski sportaš Matej Tomazin, koji je pobjedom na Prvenstvu Hrvatske u kategoriji do 84 kg stekao mogućnost braniti boje svoje zemlje na Europskom prvenstvu. Matej na tatami izlazi već prvog dana prvenstva, u četvrtak, 10. svibnja, u 12,00 sati.

Za vjerovati je da će samoborski reprezentativac ostvariti dobar plasman na Tenerifima te se uspjeti izboriti za visoku poziciju u svojoj težinskoj kategoriji. Kvalitetom i trenutačnom spremom Matej to zasigurno zaslužuje, a o konačnom plasmanu ovisit će i niz drugih faktora na koje se ne može utjecati.

Matej Tomazin će nastupiti i u ekipnom dijelu Prvenstva Europe, koje je na rasporedu u petak, 11. svibnja, u 11,15 sati. Za spomenuti je da hrvatska selekcija brani ekipno brončano odličje osvojeno prije godinu dana u Zürichu.

Put Tenerifa lete Davor Cipek i Darko Šimunec u sklopu delegacije Hrvatskog karate saveza, koji na ovom europskom prvenstvu očekuje osvajanje nekoliko odličja.

Glavni hrvatski aduti na Tenerifima su Mirna Šenjug, Danil Domdjoni, Pero Vučić, Ana Marija Čelan, Jelena Kovačević i Ivona Tubić, iako neće biti čudno ako nas i netko drugi iznenadi dobrim rezultatom i medaljom.