Strijelci: 0:1 Pokupec(16), 1:1 Žerjav(65), 1:2 Tomić(79), 1:3 Tomić(88)

NOVAKI: Rebrović, M. Marković (od 68. K. Tomić), Šarić, Barbarić, Žerjav, H. Petković, Nobilo (od 21. Ivanović), Avsec (od 82. F. Šeketa), Borić (od 55. Alilović), Gotal, Softić (od 46. Gajšek)

Trener: Vladimir Gržan

ZAPREŠIĆ: Cingulin, Zelić (od 82. Trbuha), Brlek (od 23. Galjanić), Martinko, Tkalčević, M. Tkalčević, Pokupec (od 61. Z. Kuš), M. Kuš (od 46. Kartelo), Tomić, Gorjan, Galjanić

Trener: Zdenko Kuš

Igrač utakmice: Ivan Tomić (Zaprešić)

Domaćini bolji, ali uz brojne promašene prigode koje su gosti iz Zaprešića znalački naplatili. Prvi dio završava 0:1 vodstvom gostiju kojeg je anulirao Žerjav u 65. minuti. Do kraja susreta za goste se dva puta „ukazao“ Tomić i pogađao za konačnih 1:3.

Klokočevac – Mladost (KS) 1:0 (0:0)

Tvrdu utakmicu omekšao Ivančić

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Grgurić i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Ivančić(85)

KLOKOČEVAC: Lalić, Lehpamer, Ćosić, Ivančić, Janjić, Kušter (od 60. Ovčarić), Bugarski (od 72. Brajković), Šicl, Matijaščić, Kasalo, Beloša (od 60. Vlašić)

Trener: Ferdo Kamenčić

MLADOST KLINČA SELA: J. Stunja, Palčić, S. Ćavar, Sirovica, Stić (od 68. I. Ćavar), N. Budiščak, I. Budiščak, I. Botički (od 46. V. Stunja), Bušić, B. Botički (od 75. Smoljo), M. Jakšić

Trener: Nenad Budiščak

Igrač utakmice: Damir Ivančić (Klokočevac)

Tvrda utakmica u Klokočevcu koja je odlučena jednim golom. Strijelac za domaćine bio je Ivančić u 85. minuti pa su Bijeli golubovi novim trobodom ostali na trećem mjestu prvenstvene tablice.

Zrinski Tehnovent – Rakitje 2:1 (1:0)

Bencalić s klupe za tri boda

FARKAŠEVAC – SRC Zrnski

Sudac: Ovčariček (Zagreb)

Pomoćnici: Velić i Božić

Strijelci: 1:0 Horvat(28), 1:1 Pavlović (55 - 11m), 2:1 Bencalić(78)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Vrančić, Ištuk, Ramić, Bošnjak, A. Horvat (od 68. Žganjer), Mihelčić (od 80. Kovačević), Murić (od 66. Bencalić), Blažević (od 65. Tenšek), D. Horvat (od 75. Župančić)

Trener: Denis Murić

RAKITJE: F. Dorotić, Hlevnjak (od 81. G. Dorotić), Pavlović, B. Sinković (od 46. Popović), Mikek, Jularić, L. Dorotić (od 80. S. Sinković), Ivanović, Golub, Prevendar, Brekalo

Trener: Krešimir Barun

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Zrinski Tehnovent)

Zanimljiv susret u Farkaševcu koji je „otišao“ domaćinu s minimalnih 2:1. Prvi dio pripada domaćinu kojeg je do početne prednosti doveo Horvat nakon pola sata igre. Nakon deset minuta igre u nastavku Pavlović s bijele točke izravnava stanje na semaforu. Pobjedu igračaima Denisa Murića donosi zamjena Bencalić lijepo nanizavši nekoliko gostujućih igrača i precizno poentiravši iza leđa nemoćnog Dorotića.

Krašić - Bregana 0:0

Domaći bolji, ali nije išlo

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Gledatelja 80

Pomoćnici: Kelečić i Vujčec

KRAŠIĆ: Šimecki, F. Penić (od 75. Benković), D. Tukić (od 61. K. Penić), Ferenčić, J. Penić, J. Tukić, Petković, Tuček, Prstac, Mih. Novosel

Trener: Mijo Novosel

BREGANA: Divković, Galinec, Babojelić, Tilić, Horvat, Prelec (od 46. Celizić), Benković, Kovačić (od 67. Biondić), Tančak (od 70. Horvat), Andabak, Povrh

Trener: Vladimir Tuweg

Igrač utakmice: Aleksandar Divković (Bregana)

Seriju pozitivnih rezultata Bregana je nastavila i na gostovanju u Krašiću protiv direktnog suparniku u donjem domu tablice. Domaćini su bili bolja momčad, ali je sve njihove pokušaje zaustavio igrač utakmice, Breganina „jedinica“ Divković.

Dinamo (O) – Bestovje 0:1 (0:0)

A mirišalo je na remi

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Belan (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Šestak i Jankavić

Strijelci: 0:1 Lukač(86)

DINAMO OKIĆ: Sablić, Vulje, K. Kelečić, Falica, Rubinić, Lafter, Hasanović, Jakopec, Lukić (od 76. A. Rubinić), Valečić, Mesic

Trener: Darko Župan

BESTOVJE: M. Đurđević, Mat. ĐurđevićMiholić, Kurtušić, Jurčić (od 56. Andrić), Šimanović, Briševac, Zeman, Babić, Ačkar, Lukač

Trener: Gordan Copak

Igrač utakmice: Lukač (Bestovje)

Loše izdanje Dinamovaca posljednji su gosti iz Bestovja iskoristili i upisali treću prvenstvenu pobjedu. Sve je mirišalo na remi bez pogodaka, ali da ne bude tako pobrinuo se Lukač 5 minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Nakon 24. kola vodi Sutla sa 61 bodom, treći je Klokočevac s 50, četvrti je Zrinski Tehnovent sa 48 bodova, Bregana je jedanaesta je s 26, Rakitje je dvanaesto s 25, Novaki su petnaesti s 20, dok je Bestovje na šesnaestom mjestu s 10 bodova.

ORIJENTACIJSKO TRČANJE - 2. Otvoreno prvenstvo Slavonije i Baranje

Nova berba medalja za OK Japetić

Članovi OK Japetić osvojili su čak 22 medalje na 2. Otvorenom prvenstvu Slavonije i Baranje. U Našicama i Belom Manastiru 28. i 29. travnja trčane su tri trke. Prvog dana natjecanja dvije sprint utrke, koje su se ujedno bodovale i za Sprint kup Hrvatske, dok je drugi dan bila utrka na srednje staze za Kup Hrvatske.

Na prvoj utrci, održanoj u Našičkom parku Til Ocvirk osvojila je 3. mjesto u kategoriji djevojčica (Ž12), a Pia Ocvirk 2. mjesto u kadetkinjama (Ž16). Branka Fabek bila je 3. u veterankama (Ž35), Damir Suban 3. u mladim veteranima (M35), dok su u najjačim seniorskim kategorijama članovi OK Japetić osvojili dva 2. mjesta - Eva Ocvirk u seniorkama (Ž21) i Matija Razum u seniorima (M21). Druga utrka održana je u Belom Manastiru, a Samoborci su osvojili 4 medalje. Matija Razum osvojio je 3. mjesto, Pia Ocvirk 1. mjesto, Eva Ocvirk 2. mjesto i Daniela Popović Budi 3. mjesto u otvorenoj kategoriji.

Utrka za Kup Hrvatske donijela je OK Japetić novih 12 medalja od 14 natjecatelja, koliko ih je nastupilo drugi dan. Na postolje su stali: Gabrijela Ivanjko (2. mjesto - Ž12), Pia Ocvirk (1. mjesto - Ž14), Eva Ocvirk (3. mjesto - Ž21A), Branka Fabek (1. mjesto - Ž45), Luka Pejčinović (3. mjesto - M12), Lovro Lehpamer (2. mjesto - M14), Roko Puharić (3. mjesto - M14), Matija Razum (1. mjesto - M21A), Edi Ocvirk (2. mjesto - M21A), Robert Cvetković (2. mjesto - M21B), Samo Puharić (3. mjesto - M21B) te Damir Suban (3. mjesto – M35).

I.H.

Jedinstvena županijska liga – 24. kolo TOP – Ostrna 8:1 (4:1)

Očekivani poraz gostiju

KERESTINEC – SC Kerestinec

Sudac: Mihalj

Pomoćnici: Jerbić (oba iz V. Mlake) i Bilić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Vratarić(7), 2:0 I. Meglajec(9), 3:0 Žimbrek(16), 4:0 Žižić(26), 4:1 Sonarić(34), 5:1 Vratarić(53), 6:1 Radman(67), 7:1 Lisec(73), 8:1 Žimbrek(75)

TOP: Pipić, Lisec, G. Meglajec, Andabak, Hržić, I. Popović, Žižić, Vratarić (od 53. Perić), I. Meglajec (od 53. Radman), Žimbrek, Jordan (od 53. Kalman)

Trener: Darko Bogadi

OSTRNA: Stublić, Vešligaj, Hedžet, Radovac, Grgošić, Milin, Žarko, Nestić, Vukoje, Sonarić, Radovac

Trener: Dražen Jambrečina

Igrač utakmice: Matija Žimbrek (TOP)

Zadnji gosti došli su po očekivan poraz, a to su i doživjeli. Već do 10. minute keretinčani vode 3:0, a do poluvremena Žižić šalje još jednu loptu iza Stublića, dok gosti iz svoje jedine prilike postižu počasni gol. U nastavku ista priča pa se opet 4 puta trese mreža Ostrne za petu uzastopnu pobjedu TOP–a.

Nakon 24. kola vodi Polet (B) sa 68 bodova, dok je TOP na drugom mjestu sa 49 boda.

BICIKLIZAM - BBK Krpelj ponovno organizirao "okupaciju" biciklima

Po drugi puta pao Slani Dol

BICIKLIZAM - BBK Krpelj ponovno organizirao

Occupy Slani dol 2 uspješno je održan 1. svibnja. Na Praznik rada na glavnom samoborskom trgu okupilo se više od 40 biciklista iz Samobora, Bregane, Zagreba, Zaprešića i Sv. Nedelje te zajedno, uz pratnju policijskog vozila, krenulo prema Slanom Dolu. Većina sudionika je uspješno stigla do odredišta i uz druženje uživala u domaćim specijalitetima. Dio sudionika se vratio natrag u Samobor, a jedan dio je nastavio dalje prema drugim izletištima i planinarskim domovima u blizini.

Cilj ove akcije je približiti Samoborsko gorje biciklistima i potaknuti rekreativce na vikend vožnje. Uz redovite vožnje, sudionicima se nastoji iskomunicirati važnost zaštitne opreme i sigurne vožnje, uz poštivanje prometnih pravila, a naglasak se stavlja na toleranciju i razumijevanje prema drugim sudionicima u prometu te pješacima i planinarima, koji su redoviti gosti Samoborskog gorja.

Uz biciklistički klub, kao inicijatora, bilo bi dobro da u akciju budu uključene i ostale institucije, kao što su Grad Samobor, Turistička zajednica i prometna policija, jer se na taj način može zajednički dogovoriti gdje treba raditi na dostupnosti Grada Samobora biciklistima (biciklistička infrastruktura), promociji turističke ponude (leci, biciklističke karte) i edukaciji građana (naročito djece) o sigurnosti i prometnim pravilima.