KARATE - 20. Rijeka kup – Rijeka, 29. travnja

Kruno okrunjen i u Rijeci

U organizaciji Karate kluba RiCroatia iz Rijeke u riječkoj sportskoj dvorani 3. maj održan je 20. po redu Rijeka kup u karateu, na kojem je sudjelovalo 330 sportaša iz 44 kluba Hrvatske, Slovenije, Austrije i Italije.

Samoborci su u Rijeci imali svoje predstavnike u Karate klubu Samobor, čiji su sportaši ponovno blistali te se okrunili s devet medalja - dvije zlatne, tri srebrne i 4 brončane.

Za napomenuti je da je u Rijeci, nakon osvajanja naslova prvaka države prije dva tjedna, ponovno zlatom zablistao Kruno Fadljević u konkurenciji učenika u katama.

Odlična je bila i Lucija Gečević, koja se okitila zlatom u konkurenciji učenica, dok je bila nešto lošija u starijoj kategoriji mlađih kadetkinja, gdje je osvojila brončano odličje.

Kadetkinja Rebecca Smolčić je u konkurenciji kadetkinja osvojila srebrno odličje, kao i mlađahni Damjan Nenadić u konkurenciji mlađih učenika.

Brončano odličje je osvojilia mlađa učenica Nika Jelen, koja iz dana u dan pokazuje vidan napredak.

Odlični su bili i mladi borci samoborskog kluba koji su osvojili tri medalje u nastupima u četiri kategorije.

Kadet Matej Štefanić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji kadeta do 70 kg, a za broncu su se izborili Luka Komes u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg te junior Matej Frajt u kategoriji do 76 kg.