Moglo je i više

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Jeleč

Pomoćnici: Rukšač i Marčetić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Brujić(11), 2:0 Brujić(16), 3:0 Stanić(23), 4:0 Horvat(34), 4:1 Cvišić(44), 5:1 Frajt(50), 6:1 Horvat(63)

SAMOBOR: Bašić, Rubinić, Hainešek, Ivkovčić, Salopek, Novoselec (od 46. Frajt), Domjančić, Horvat, Čordaš (od 56. Tolić), Brujić, Stanić (od 46. Grgečić)

Trener: Stjepan Čodraš

BSK BUDAŠEVO: Fetić, Rapić, Šandor, Žarković, Klečić, Prica, Cvišić, Sigurnjak, Periček, Roksandić

Trener: Ivan Turkalj

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Lagano odrađivanje posla za Samoborce u 26. kolu. Posljednjeplasirani gosti u Hebrangovu su došli sa samo 10 igrača pa se ništa druo osim uvjerljive pobjede Samobora nije ni očekivalo. Brujić je goste načeo s 2 gola do 16. minute, a na 3:0 udarcem u sami kut Fetićeva gola povisio je Stanić. Do poluvremena Horvat topovski iz slobodnog udarca diže rezultat na 4:0, a do poluvremena i gosti iz Budaševa postižu svoj počasni gol. U nastavku još jednom Horvat i Frajt pogađaju, uz mnogo propuštenih prigoda, za konačnih 6:1.

Sava – Dinamo Hidrel 6:1

Nakon 26. kola vodi Bistra s 56 bodova, drugi je Lekenik s 54, Samobor je treći s 53, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 27 bodova.

KYOKUSHIN KARATE - Kup Hrvatske u katama - Sveti Martin pod Okićem 2012.

Borilo se 65 natjecatelja

U Sportskoj dvorani OŠ Mihaela Šiloboda u Svetom Martinu pod Okićem, u subotu, 28. travnja, održan je otvoreni kyokushin karate turnir u katama Kup Hrvatske - Sveti Martin pod Okićem 2012. Turnir je održan u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza, uz domaćinstvo Kyokushin karate kluba Fortis Samobor, čime je ovaj klub obilježio 10. godišnjicu rada. Na turniru je nastupilo 64 natjecatelja iz 7 domaćih klubova te jedan natjecatelj iz kluba DBV Bushido iz Slovenije. Natjecanje se odvijalo u ukupno 7 kategorija, od uzrasta limača do seniora u ženskoj i muškoj konkurenciji. Održavanje turnira svojim donacijama pomogli su Caffe bar Domenica, Auspuh Lastovčić te Graditeljstvo Juraj Grgečić. U ime organizatora nazočnima se obratio hanshi Mladen Šančić, 8. Dan, koji je i službeno otvorio ovo natjecanje. Više o turniru na www.karate-kyokushinkai.hr i na Facebooku Karate Kyokushinkai.

Opet pukla guma

U Vodicama je u nedjelju, 29. travnja, održana 14. međunarodna MTB utrka 14. Croatia Cup Vodice. Na utrci su nastupila i tri člana Brdsko biciklističkog kluba Šišmiš.

U kategoriji Sport nastupio je Josip Petrić te osvojio 12. mjesto. U kategoriji Elite žene nastupla je Ana Turk, kojoj je zamalo izmaknulo postolje te je završila na četvrtom mjestu.

U jakoj međunarodnoj konkurenciji kod seniora nastupio je Anin stariji brat Filip Turk. Nažalost, već drugu utrku zaredom Filip je imao peh te je bušio gumu. Uz to izgubljeno vrijeme nije se moglo bolje od 16. mjesta. Idući nastup Šišmiša trebao bi biti za dva tjedna na međunarodnoj utrci u Beogradu.

L.Č.

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola – 1. HRL '00 – 14. kolo Cibona – Samobor 37:31 (17:14)

Pružili odličan otpor

Cibona: Palac, Menalo K, Koritnik 7, Nikić 2, Jarnjak 17, Krstanović 6, Menalo L. 2, Čorko, Mrkša 3.Trener: A. Horgas

Samobor: Tišma V. 2, Mužević, Palčec 4, Tišma F., Bedeniković, Kupres 1, Matijaščić 20, Kontak, Koletić, Vraneković 2.Trener: N. Tišma

Najmlađi Samoborci pružili su odličan otpor jakoj ekipi Cibone. Samoborci su tokom cijele utakmice imali igru, a početkom zadnje četvrtine i vodstvo, ali u samoj završnici jednostavno su izgorjeli u želji za pobjedom, dok je Cibona povezala nekoliko ubačaja zaredom za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca briljirao je igrom Matijaščić s 20 koševa, a kojem je vrlo dobro asistirao Palčec sa 4 koša. Kod Cibone najučinkovitiji je bio Jarnjak sa 17 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 12. kolo Vučići – Samobor II 15:118 (9:45)

Čak 103 razlike!

SAMOBOR II: Lopac 2, Srabotnak 26, Grubešić 11, Alilović 6, Tonković 4, Kupres 9, Matijaščić 12, Komrički 21, Savić 17, Iviček 10. Trener: Mirko Mandalinić

VUČIĆI: Burzić 2, Tokalić, Posavec, Peška 3, Komušar, Bujas, Balić 3, Gašparlin, Buzjak 7. Trener: I. Šoljić

Mlađi kadeti Samobora odigrali su svoju najbolju utakmicu u prvenstvu i ostvarili svoju najuvjerljiviju pobjedu preko 100 razlike, i to u gostima u Zagrebu, svladavši domaću ekipu Vučića s rezultatom 15:118. U pobjedi Samoboraca najučinkovitiji su bili Srabotnak s 26 i Komerički s 21 košem. Kod Vučića najviše je ubacio Buzjak - 7 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 6. kolo Samobor – Ivanić 105:60 (53:22)

Šesta pobjeda u nizu

SAMOBOR: Srabotnak 15, Belamarić 33, Sladić 17, Korade 15, Savić 11, Skok 6, Šuvaković, Grubešić 8. Trener: Marin Sedlar

IVANIĆ: Maronić 5, Božić 5, Dadić 11, Borić, Oštrić 3, Puran 21, Fugaš 15. Trener: Tomislav Magić

Utakmica je praktično bila rješena već u prvoj četvrtini i vodstva Samoboraca od dvadesetak razlike. Na kraju "stotka" Samoboraca i uvjerljiva pobjeda, u kojoj su se istakli učinkovitošću Belamarić s 33, Sladić sa 17, te Srabotnak i Korade s po 15 koševa svaki. Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Puran s 21 košem.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 5. kolo Gorica – Samobor 60:77 (33:27)

Dovoljna je bila jedna četvrtina

SAMOBOR: Srabotnak 3, Belamarić 12, Smolčić 10, Mandalinić 11, Sladić 10, Antunović 3, Korade 6, Skok, Savić 5, Šuvaković 13, Grubešić 4. Trener: Marin Sedlar

GORICA: Vujević 16, Kutić 14, Harapin 5, Mičić 2, Gazić 8, Skočibušić 15, Žagar, Bjelić. Trener: Silvije Jenkač

Iako su domaćini dobili prvo poluvrijeme sa 6 koševa razlike, što je bilo samo prividno, jer su Samoborci igrali s mlađom postavom. U drugom poluvremenu Samoborci su odigrali samo treću četvrtinu s najjačom petorkom odigravši odličan zonski presing te dobivši tu dionicu s uvjerljivih 30:6, što je bilo dovoljno da se u zadnjoj četvrtini ponovno da prilika mlađima, koji uspješno čuvaju prednost za zasluženu i uvjerljivu pobjedu. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Šuvaković s 13 i Belamarić s 12 koševa. Kod Gorice najučinkovitiji je bio Vujević sa 16 koševa.