KOŠARKA - Juniori – 2. HRL – 11. kolo Šanac – Samobor 88:71 (49:30)

Sjajni pa neprepoznatljivi

SAMOBOR: Imbert 20, Vranić 15, Račić, Levanić 4, Mandalinić 2, Smolčić 10, Šuvaković I. 11, Šuvaković K. 6, Jardas 3. Trener: Josip Vlah

ŠANAC: Katić, Božić L. 16, Pastuhović 1, Šimunić 16, Beber D., Požar, Panjević 15, Đurčević 2, Beber T. 3, Božić N. 19, Lipak 16. Trener:

Iako su dobili 3 od 4 četvrtine, Samoborci su uvjerljivo izgubili rezultatom 88:71. Nakon odlične prve četvrtine i vodstva Samoboraca, u drugoj četvrtini Samoborci su bili neprepoznatljivi, bez obrane i bez napada, izgubivši tu dionicu s nevjerojatnih 31:7. U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Samoboraca, ali tek da nešto umanje siguran poraz. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Imbert s 20 i Vranić s 15 koševa. Kod Šanca najučinkovitiji je bio Božić N. s 19 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 10. kolo Sisak – Samobor 79:87 (49:47)

Velika borba za pobjedu

SAMOBOR: Srabotnak 11, Komerički 5, Marković 2, Grubešić 21, Matijaščić 3, Čižmešija 17, Savić 24, Planinčić 2, Kupres 2, Iviček. Trener: Mirko Mandalinić

SISAK: Toromanović, Ivanetić 12, Lovrenović, Perković 6, Biljan 5, Kadečka 2, Laktašić, Butković, Blazonija 12, Lovreković 2, Ježdec, Križanović 40. Trener: R. Hrs

Mlađi kadeti Samobora u gostima u Sisku nakon velike borbe protiv ekipe Siska došli su do vrijedne pobjede. Početkom prve tri četvrtine nakon odlične igre kadeti Samobora ostvaruju desetak koševa prednosti, koje svaki puta kadeti Siska, nošeni svojim najboljim igračem Križanovićem, sustižu. U posljednjoj četvrtini igra se u egalu, da bi Samoborci tek u zadnje tri minute serijom koševa ostvarili prednost za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se Savić s 24 i Grubešić s 21 košem. Kod Siska najučinkovitiji je bio Križanović s 40 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 11. kolo Samobor II - VG Basket 81:25 (42:14)

Nastavili pobjednički niz

SAMOBOR II: Čakanić 1, Lopac, Srabotnak 25, Crnić 2, Alilović, Tonković, Škiljan 4, Kupres 14, Matijaščić 10, Tadić 9, Iviček 16. Trener: Mirko Mandalinić

VG BASKET: Vukovac 8, Jurman, Trut 4, Focht 3, Marković, Hadđić 2, Baričević 2, Rede 6. Trener: L. Horvat

Mlađi kadeti Samobora nastavljaju pobjednički niz, ovaj puta svladavši više nego uvjerljivo na domaćem terenu ekipu VG Basket iz Velike Gorice rezultatom 81:25. Utakmica je bila riješena već u prvoj četvrtini i samo je bilo pitanje kolika će na kraju biti razlika. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Srabotnak s 25, Iviček sa 16 i Kupres sa 14 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Vukovac s 8 koševa.

KOŠARKA - Veterani – 1. ŽL – 8. kolo Samobor – Dugo Selo 75:61 (41:24)

Vratili se na 2. mjesto

SAMOBOR: Župančić 8, Mandalinić 8, Antolović 7, Škiljan 4, Džimbeg Z. 4, Džimbeg D. 2, Belamarić 6, Antunović 5, Oslaković 4, Mustafić 9, Pavšek 15, Pavlin 3. Trener: Zdravko Džimbeg

DUGO SELO: Ćuže 11, Novosel 6, Golub 16, Stanić 6, Končić 3, Kekić 6, Gavranović, Žnidarić 13, Samardžić. Trener: Žnidarić

Veterani Samobora u 8. kolu lige na domaćem terenu protiv ekipe Dugog Sela došli su do značajne pobjede, kojom su ponovo izbili na drugo mjesto lige. Samoborci vrlo dobrom igrom u prvom poluvremenu ostvaruju značajnu prednost od 17 koševa, koju rutiniranom igrom održavaju u drugom poluvremenu za na kraju zasluženu pobjedu. Valja istaknuti da su se svih 12 veterana Samobora upisali u listu strijelaca, s tim da je Pavšek uknjižio najviše - 15 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Golub sa 16 koševa.

KOŠARKA - Veterani – prijateljska Samobor – Dubrovnik 57:53 (18:27, 53:53)

Odigrali produžetke i treće poluvrijeme

SAMOBOR: Belamarić 9, Džimbeg D. 1, Pavlin 5, Šamarinec 9, Džimbeg Z., Mandalinić 11, Antolović 15, Škiljan 1, Nadramija, Golić 6. Trener: Krešimir Klupač

DUBROVNIK: Tadić 4, Plastić 3, Balob 9, Ruso 10, Kraljević, Filipović 10, Filović 2, Mikulić 2, Šimunović, Miloglav, Hezonja R. 6, Hezonja M. 7. Trener:

U prijateljskoj utakmici veteranskih ekipa Samobora i Dubrovnika pobjeda je nakon uzbudljive završnice i produžetaka zasluženo pripala veteranima Samobora. U prvom poluvremenu Dubrovčani boljom igrom te pojačani s najboljim kadetom Europe s prošlog kadetskog prvenstva Hezonjom, koji je u nekoliko navrata efektno zakucao, ostvaruju desetak koševa prednosti. U trećoj četvrtini Dubrovčani igraju samo s veteranima, dok Samoborci s mnogom boljom igrom ostvaruju prednost od 7 koševa. U zadnjoj četvrtini vrlo brzo Dubrovčani sustižu Samoborce te se igra u egalu. U napetoj završnici u zadnjoj sekundi utakmice Samoborci tricom Belamarića izjednačuju rezultat na 53:53 za produžetak. U produžetku ipak odmorniji Samoborci ubacuju nekoliko koševa, dok umorni gosti ostaju bez ubačaja, tako da na kraju slave Samoborci. U trećem poluvremenu Samoborci su počastili Dubrovčane koji su bili oduševljeni prekrasnim gradićem Samoborom.

KARATE - 13. Memorijal poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba - Zagreb, 22. travnja

Zlatne medalje za Žabčića i Andričević

U osnovnoj školi Petar Zrinski održan je 13. karate memorijal poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba na kojem je nastupilo oko 450 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije. Uspješan nastup imali su članovi Karate kluba Bregana, koji su osvojili četiri odličja u borbama (dva zlata i dvije bronce).

Odlične borbe prikazao je Domagoj Žabčić u kategoriji učenika do 38 kg. Nizom od četiri pobjede zasluženo je osvojio zlatnu medalju. Domagoj je nastupio i u kategoriji mlađih kadeta do 36 kg, gdje je na kraju poražen u borbi za brončanu medalju.

Uspješan nastup imala je Paula Andričević, koja je izborila zlato u kategoriji juniorki do 53 kg i broncu u kategoriji kadetkinja do 54 kg.

Ana Matijaščić je s tri pobjede i jednim porazom osvojila brončano odličje u kategoriji kadetkinja preko 54 kg.

Bez medalje su ostali Luka Ivir i Martin Sokolović.