GIMNASTIKA - Natjecanjem u Nedelišću počela sezona

6 medalja za početak

Samoborske gimnastičarke započele su natjecateljsku sezonu sa 6 medalja - 2 pojedinačna i 2 ekipna zlata te po jedno pojedinačno srebro i bronca. U 1. kolu Kupa Hrvatske nastupile su 21. travnja u Nedelišću u organizaciji GK Marijan Zadravec Macan.

U B programu Samoborke su se natjecale u kategoriji mlađih kadetkinja i juniorki. Ema Mihelić osvojila je zlato, Jelena Lesjak je bila 6. i Katja Žganjer Knežević 7. No, zajednički zbroj bodova bio je dovoljan za najviše odličje. Među juniorkama najbolja je bila zlatna Sara Mihelić, Lucija Nemanić osvojila je broncu, a Karla Kovačić je bila 4. Dora Živković zbog ozljede nije izdržala vježbu na posljednjoj spravi, ručama, pa je završila na 7. mjestu. I one su bile najbolja ekipa na 1. ovosezonskom natjecanju.

U C programu nastupile su kadetkinje i juniorke. Juniorka Stella Peucelle osvojila je srebrnu medalju, dok je Dora Šagud osvojila 6. mjesto. U kategoriji kadetkinja Jesen Kovaček je osvojila 5., a Dunja Šagud 6. mjesto.

K.K.

KARATE - Četiri zlata, srebro i bronca za KK Samobor na Kupu Vukovara 2012 – Vukovar, 21. travnja

Mladi Samoborci super borci

Vrijedni sportski djelatnici Karate kluba Vukovar 91 organizirali su 21. travnja tradicionalno sportsko karate nadmetanje za mlađe uzrasne kategorije. Odlična organizacija i sasvim solidna kvaliteta sportaša iz 40 hrvatskih klubova i 350 mladih sportaša krasili su ovo karate natjecanje u ponosnom gradu heroju na istoku Hrvatske.

Karate klub Samobor je bio nazočan u Vukovaru sa sedam svojih mladih samuraja, koji su se u Samobor vratili sa četiri zlata, jednim srebrom i jednom broncom.

Najteži put do zlata je imao Lyon Nenadić, aktualni prvak Hrvatske u konkurenciji učenika do 36 kg, s obzirom da su svi najbolji borci u ovoj kategoriji bili i u Vukovaru. Lyon je opet pokazao svoj raskošan talent te svojim suparnicima nije dopustio da ga pobijede, iako su svi jako "grizli" na državnog prvaka.

Helena Škreb, viceprvakinja Hrvatske, i na ovom je turniru u Vukovaru nastavila sjajan niz nastupa u ovoj godini. Zlatno odličje u konkurenciji učenica do 40 kg na Kupu Vukovara itekako će Heleni dati velik podstrek u daljnjem treningu i sportskom razvitku.

Zlato Leonarda Šogorića (mlađi kadeti do 57 kg) i Igora Katanca Beketića (mlađi kadeti do 52 kg) posebno je razveselilo stručni stožer kluba, s obzirom da su oba mlada samoborska borca bili u maloj rezultatskoj krizi. S ovim zlatnim kolajnama Leonard i Igor dobili su jak vjetar u leđa te se po tko zna koji puta pokazalo da su sustavni trening i upornost ključan faktor u sportu.

Srebro je u Vukovaru osvojio odličan Ian Baždar, koji je u finalu mlađih kadeta do 57 kg izgubio od klupskog kolege Šogorića.

Korak do finala ostao je sve bolji i bolji Leon Kramarić u konkurenciji mlađih kadeta preko 57 kg, koji se na kraju morao zadovoljiti brončanim odličjem.

Ovaj puta sreće nije imao Dorijan Romić, koji, nažalost, u Vukovaru nije uspio osvojiti medalju.

Mlade samoborske borce u Vukovaru vodio je trener Davor Cipek.