KYOKUSHIN KARATE - Na seminaru u mađarskom Siofoku sudjelovali i članovi KK Mladost Samobor

Napunili se novim iskustvima

Članovi Karate kluba Mladost Samobor sudjelovali su na seminaru kyokushina u mađarskom gradu Siofoku na obali jezera Balaton. Seminar se održavao od 5. do 8. travnja, a "Mladostaši", predvođeni predsjednikom Hrvatskog kyokushin karate saveza, branch chiefom shihanom Milanom Garašićem, imali su priliku trenirati među 150-ak sudionika seminara.

Voditelj seminara bio je japanski instruktor shihan Shinchi Sotodate 5. DAN. Treninzi su uglavnom bili klasični kyokushin treninzi posvećeni tehnici i sparingu.

Napunjeni novim iskustvima karataši Mladosti su se vratili zadovoljni u Hrvatsku te ih sada očekuju nova natjecanja u Hrvatskoj i inozemstvu. Više detalja o seminaru i fotografije možete vidjeti na web stranici kluba www.kyokushin-mladost.hr

T.G.

KOŠARKA - Uskrsni turnir Sutinska vrela 2012.

Samobor slavio u Podsusedu

Košarkaši KK Samobora osvojili su prvo mjesto na natjecanju mlađih kadeta na uskrsnom turniru Sutinska vrela 2012. u organizaciji KK Podsused. Na turniru koji je odigran od 3. do 6. travnja nastupile su ekipe Podsuseda, Zapada, Fortune i Samobora. Igralo se po sistemu svako sa svakim i tu su Samoborci bili najuspješniji, ostvarivši u sve tri utakmice više nego uvjerljive pobjede (Samobor – Zapad 101:45, Samobor – Fortuna 90:58, Samobor – Podsused 105:39), te zasluženo osvojili ovaj tradicionalni turnir.

U konačnom poretku iza Samobora su se smjestili Zapad, Fortuna i Podsused. Za najboljeg igrača turnira izabran je Samoborac Bruno Srabotnak, a u najboljoj petorci turnira još je i Samoborac Dominik Savić.

Strijelci: 1:0 Kotarski(12)

SAMOBOR: Bašić, Hainešek, Rubinić, Salopek (od 46. Puškarić), Ivkovčić, Novoselec (od 46. Frajt), Horvat, Brujić, Kotarski (od 68. Grgečić), Čordaš, Domjančić

Trener: Stjepan Čodraš

LIBERTAS NOVSKA: Šepović, Kulundžić, Hadžić, Kašlejvić, Šakić, Filipović, Trutić (od 32. Aleksić), Lipovac, Atlija, Kulić, Kurjaković

Trener: Tomislav Vlaović

Crveni karton: Kurjaković(90)

Igrač utakmice: Matej Ivkovčić (Samobor)

"Mršavo" izdanje domaćina ipak je bilo dovoljno za nova tri boda koja su Samobor gurnula na treće mjesto lige koje će u konačnici biti dovoljno na plasman u viši rang natjecanja, pa se nadamo uspješnom zadržavanju na ovoj (ili boljoj) poziciji. Iz prvog dijela može se izdvojiti tek pogodak Kotarskog koji je Čodašev ubačaj lijepo sproveo iza leđa gostujuće "jedinice". U nastavku obostrane prilike, a najbolja je bila Brujićeva u 80. minuti no "mesijevski" lob odlazi tik preko vratnice Šepovića.

Sava – Mladost (P) 1:2 (1:1)

Izgubili penalom

STRMEC – Igralište Lazina

Gledatelja 150

Sudac: Čužić

Pomoćnici: Merkaš i Dolibašić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Gajdek(3), 1:1 Kostanjski(12), 1:2 Jandrić(66 – 11m)

SAVA: Slavujević, Golubić, Filipović, J. Matošević, Golemović, Drenški, M. Matošević, Kostanjski, Ružak (od 73. Naglić), Čakanić (od 80. Miljan), Brdarić (od 24. Vlašić)

Trener: Robert Regvar

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Baćan, Koštić, Kunert, Marović, Lovreković (od 76. Krovinović), Korečić, Gajdek, Malbašić, Živčić (od 87. pavković), Handanović (od 46. Jandrić)

Trener: Joso Šeparac

Igrač utakmice: Tomislav Gajdek (Mladost)

Pomlađen sastav Save dobro je odolijevao kvalitetnijim gostima koji na kraju ipak odnose sve bodove sa Lazine. Već u 3. minuti hladan tuš za strmčane: Gajdek dovodi goste u minimalnu prednost. Tuga domaćih navijača nije dugo trajala jer u 12. na 1:1 izjednačava Kostanjski. U 66. minuti dolazi poraz Save: Golubić slabo vraća loptu svom vrataru pa Filipović radi jedanaesterac koji sigurno u konačnih 1:2 pretvara Jandrić. M.M.

Nakon 22. kola vodi Lekenik sa 43 boda, Samobor je treći sa 42, dok je Sava na trinaestom mjestu s 20 bodova.