Nastup članova OK Japetić na dva natjecanja

Srebro Pie Ocvirk u Slovačkoj

Članovi Orijentacijskog kluba Japetić 31. ožujka i 1. travnja nastupili su na dva natjecanja, i to u Slovačkoj i Sloveniji. U Slovačkoj na natjecanju CESOM 2012. (Central European Spring Orienteering Meeting) najbolji klupski rezultat ostvarila je mlada Pia Ocvirk u kategoriji Ž14, koja je u ukupnom poretku osvojila 2. mjesto. Iako je pobijedila u zadnje dvije utrke, zbog prevelikog zaostatka u prvoj trci morala se zadovoljiti srebrom. Eva Ocvirk i Edi Ocvirk trčali su najjače seniorske kategorije (Ž21E i M21E) i zauzeli 17., odnosno 22. mjesto u ukupnom poretku. Za seniorske kategorije prva trka bodovala se za svjetsku rang listu (WRE) pa su oboje time osvojili vrijedne bodove zauzevši 21. (Eva) i 28. (Edi) mjesto.

U Sloveniji je nastupio Matija Razum. Na natjecanju 2. kola Slovenskog kupa na srednjim stazama u najjačoj seniorskoj kategoriji (M21E) osvojio je odlično 3. mjesto, s manje od minute zaostatka za pobjednikom Jurom Zmrzlikarom.

Za većinu članova OK Japetić slijedi dvotjedna stanka, a onda počinje sezona natjecanja u Hrvatskoj. Prva trka ove sezone je 22. travnja u Zaprešiću. To je ujedno i Prvenstvo Hrvatske u sprintu pa se na natjecanju očekuje velik broj nastupa za klub, a samim time i nekoliko medalja. Vrijedi napomenuti da su u tijeku i organizacijske pripreme za 11. Otvoreno prvenstvo Samobora, koje će se održati 3. lipnja nedaleko od Budinjaka.