BICIKLIZAM - Član BBK Šišmiš Filip Turk nastupio na prvoj MTB utrci ove godine

Odličan ulazak u sezonu

Sada već tradicionalno, prva MTB utrka sezone u ovom dijelu Europe održana je 25. ožujka u austrijskom mjestašcu Zobingu, oko 70 km sjeverozapadno od Beča. Ova utrka održava se već godinama na stazi koja ne nudi prezahtjevne tehničke zadatke, ali je fizički vrlo zahtjevna pa tako na samom početku sezone vozači mogu usporediti svoje psihofizičke mogućnosti s vlastitim rezultatima od prijašnjih sezona, ali i direktno na stazi s ponajboljim vozačima u svijetu. Zbog svoje tradicije, zemljopisnog položaja te konfiguracije staze u odnosu na doba godine, ova utrka tradicionalno okuplja većinu ponajboljih MTB vozača iz ovog dijela Europe.

Upravo iz tog razloga odlazimo na tu utrku već treću sezonu zaredom i, ako je suditi po izdanju na utrci, za Filipa Turka ova bi sezona mogla biti jako dobra. Naime, Filip je utrku završio u krugu s pobjednikom, s ne prevelikih 13 minuta zaostatka za trenutno najboljim na svijetu, pobjednikom Svjetskog kupa i svjetskim prvakom iz prošle sezone, Jaroslavom Kulhavyem. Filip je svoje vrijeme od prošle godine popravio za gotovo sedam minuta, odnosno u prosjeku za jednu minutu po krugu. Oni koji prate brdski biciklizam znaju da je to jako puno. Posebno veseli prva polovica utrke, u kojoj je Filip bio na razmaku od tri do četiri minute za pobjednikom. Takva vožnja rezultirala je plasmanom na 11. mjesto u konkurenciji vozača do 23 godine.

Sam Filip bio je iznimno zadovoljan svojim rezultatom. Dao je sve od sebe i, ako bude sve u redu, ovo bi mogla biti još jedna sezona Filipovog napretka i puta prema vrhu. Svjesni smo da je taj put dug, neizvjestan i iznimno težak, da je potrebno posložiti jako puno toga da bi ga se savladalo, ali nije nemoguć.

Luka Čanak

RUKOMET - 2. HRL zapad, 17. kolo Kozala - Rudar 30:31 (15:16)

Iznenadili vodeću Kozalu

Na gostovanju u Rijeci kod ekipe Kozale, koja je do utakmice dijelila prvo mjesto s ekipom Matulja, Rudari su napravili veliko iznenađenje pobijedivši favorizirane domaćine. Oslabljeni neigranjem Dominika Trčka, Josipa Cvetkovića i Petra Fresla te bez rezultatskog imperativa, Rudari su u Rijeku došli odigrati dobru utakmicu i dostojno se suprotstaviti vodećoj momčadi lige. Prema očekivanju, domaćini otvaraju utakmicu čvrsto i silovito te u 10. minuti imaju prednost 6:3. Nakon tog početnog naleta, Rudari konsolidiraju redove i u narednih 9 minuta rade seriju 7:0 te preokreću rezultat u svoju korist (10:6). Domaćini uspijevaju posložiti svoje redove i do poluvremena hvataju priključak.

U drugom poluvremenu Rudari održavaju prednost do 20:19, kada domaćini prelaze u vodstvo (20:22). Većina nazočnih u dvorani pomislila je da je otpor Rudara slomljen te da će vodeća momčad lige povećati razliku i utakmicu mirno privesti kraju. No, Rudari se odbijaju predati i, premda u stalnom zaostatku od 1 gola, dovode utakmicu u neizvjesnu završnicu. U 54. minuti Rudari poravnavaju rezultat na 28:28 i taj rezultat ostaje na semaforu sve do 59. minute. Od 51. do 59. minute vratar Rudara Hrvoje Turković u očaj je dovodio igrače Kozale, obranivši tri čiste kontre i niz zicera. Rudari golom Đikića uspijevaju povesti 29:28, da bi domaćini nakratko zaustavili "Turki show“ i izjednačili na 29:29. Golovima Josipa i Mateja Štajnklera Rudari povećavaju prednost na 31:29, a u zadnjim sekundama preko Bačića domaćini postavljaju konačnih 30:31 za Rudar. Za prikazanu igru i borbenost svi igrači zaslužuju čestitke, ali prvo ime utakmice bio je vratar Rudara Hrvoje Turković.

Ovom pobjedom Rudari su izbili na 5. mjesto prvenstvene ljestvice. U 18. kolu Rudari su domaćini ekipi Petrinje, a utakmica se igra 31. ožujka s početkom u 19:30 sati.

Rudar: V. Lehpamer, F. Kumerle, F. Skendrović, M. Štajnkler 3, S. Šujster 2, J. Kerepčić 1, H. Štibohar 7, Z. Fabeković, T. Štajnkler, Z. Đikić 7, J. Štajnkler 6, A. Trčak 1, H. Turković, E. Fresl 4.

RUKOMET - MŽRL Dječaci A (1998.g.), 22.kolo Polet - Rudar 26:39 (12:19)

Lagano do pobjede

Lakše od očekivanog riješili su Rudari gostovanje kod ekipe Poleta u Dugom Selu. Nakon uvodnog ispitivanja snaga i rezultata 4:4, Rudari preuzimaju igru u svoje ruke i na poluvrijeme odlaze s prednošću 19:12. U nastavku domaćini pokušavaju uhvatiti priključak, ali gosti sigurnom igrom održavaju razliku, koju do kraja i povećavaju. S novim bodovima Rudari drže priključak s ekipom Trnja i nastavljaju borbu za 5. mjesto, koje vodi na završnicu Prvenstva Hrvatske.

Rudar: A. Otmačić, A. Barišić 4, D. Kišiček 2, I. Mataušić 2, I. Terihaj 1, M. Škiljan 4, L. Gaća 6, I. Frketić 3, M. Arh 1, M. Seba, K. Skendrović 7, J. Runtas 1, V. Runtas 1, D. Piršić 2, D. Banjedvorec 4, T. Mataušić 1.

MŽRL Dječaci B (2000. g.), 6.kolo

Gorica - Rudar 15:19 (5:6)

Bolji od Gorice

Na gostovanju u Gorici kod istimenog domaćina najmlađi rukometaši Rudara prikazali su dobru igru te ostvarili zasluženu pobjedu. Nakon tri utakmice i pretrpljenih poraza od favorita natjecanja, pobjeda nad ekipom Gorice je dobro došla za vraćanje samopouzdanja i dobar podstrek za daljnji rad. U 7. kolu Rudari su domaćini ekipi Petrinje.

RUKOMET - 1. HMKRL, 11. krug Dubrava - Rudar 17:18 (7:11) Maksimir - Rudar 11:21 (5:11)

Uspješno gostovanje

U 11. krugu natjecanja 1. hrvatske mlađe kadetske rukometne lige Rudari su na gostovanju protiv ekipa Dubrave i Maksimira ostvarili 100%-ni učinak. U prvoj utakmici protiv ekipe Dubrave Rudari od samog početka kontroliraju igru i ostvaruju prednost od 4-5 golova razlike, koju zadržavaju do pred sam kraj, kada uslijed brojnih izmjena domaćini uspijevaju smanjiti. U utakmici protiv ekipe Maksimira neizvjesnosti oko pobjednika nije bilo, jer su Rudari već u prvom poluvremenu ostvarili prednost 11:6, a na kraju je završilo s uvjerljivih 10 razlike za Rudar. Osvojena 4 boda korak su bliže zacrtanom cilju i plasmanu u 1. jedinstvenu kadetsku rukometnu ligu.

Rudar: A. Otmačić, A. Barišić 1, I. Mataušić, T. Matijaščić 1, L. Gaća 5, Z. Frketić 2, I. Frketić, D. Fulir, F. Gundić 6, D. Tušinec, T. Štajnkler 17, K. Tanković 3, D. Banjedvorec.