Pomoćnici: Hendak (Vrbovec) i Bičanić (Dugo Selo)

BISTRA: Pavalić, D. Brezak, Jozinović, Žigman, Hanžek, Kranjčić, Škrlin, Babić, Čekić (od 46. Čehulić), Šteko (od 83. Mamić), Vučur (od 46. Sastić)

Trener: Renato Jurčec

SAMOBOR: Kostelac, Hainešek, Pavlović, Salopek (od 46. Frajt), Ivkovčić, Novoselec, Puškarić (od 46. Grgečić), Horvat, D. Čordaš, Brujić, Kotarski (od 75. Štrkalj)

Trener: Stjepan Čodraš

Igrač utakmice: Tomislav Pavalić (Bistra)

Susret u Bistri protiv istoimenog domaćina donio je Samoborcima bod, a prema prikazanoj igri i prilikama zaslužili su sva tri. Za puni plijen trebali su gosti više mirnoće u završnici, a i manje raspoložena domaća „jedinica“ Pavalić, koji već u 10. minuti Puškariću brani „1 na 1“ situaciju. Nakon pola sata igre najbolja prigoda za domaćina, ali dalekometni projektil Vučura završava na spoju grede i prečke. U drugom dijelu golovi. U 58. Grgečić probija bok i nabacuje, a loptu amortizira i šalje u donji lijevi kut Frajt za 0:1. Već već dvije minute kasnije konačnih 1:1: nakon kornera mala nesigurnost Kostelca i strijelac za podjelu bodova je Hanžek.

Savski Marof - Sava 3:0 (1:0)

Tri komada za "paučinu"

SAVSKI MAROF – SRC Savski Marof

Sudac: Šekerija (Velika Gorica)

Pomoćnici: Kakuk i Oslaković (oba iz Samobora)

Strijelci: 1:0 Vučetić(9), 2:0 Roca(70), 3:0 Roca(85)

SAVSKI MAROF: Pilić, Ivanković, I. Ištuk, Dežić, Muškovac (od 46. Felix), A. Ištuk, Roca, Ladan, Šaručić (od 73. Đeno), Levanić (od 67. Rašić)

Trener: Miroslav Šorgić

SAVA: Slavujević, J. Matošević, Rogić, Kočnar (od 37. Ružak), Golemović, Drenški (od 58. Golubić), M. Matošević, Kostanjski, Ovčariček, Čakanić, Brdarić

Trener: Robert Regvart

Crveni karton: Rogić(70)

Igrač utakmice: Josip Roca (Savski Marof)

I nakon trećeg proljetnog kola na kontu Save i dalje stanuje „paučina“. U ovom kolu nadigrao ih je znatno kvalitetniji domaćin iz Marofa koji od 9. minuti vodi golom Vučetića nakon kornera. Mreže miruje sve do zadnjih 20 - tak minuta kad prvi domaći topnik Roca lagano trpa dva gola za konačnih 3:0.

Nakon devetnaestog kola vodi Strmec (B) s 39 bodova, drugi je Lekenik s 35, Samobor je šesti s 31, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 15 bodova.

STOLNI TENIS - Izvrstan uspjeh naših stolnotenisača s invaliditetom

Medalja kao u priči

Na državnom prvenstvu u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom, održanom u Vinkovcima od 16. do 18. ožujka, naši su stolnotenisači ostvarili izvanredne rezultate.

Jelena Šišić osvojila je dvije brončane medalje, Srećko Jozić jednu brončanu medalju, Hasib Alibegović zlatnu medalju, Vjekoslav Đira brončanu medalju, Pavao Jozić zlatnu medalju, Viktor Jozić srebrnu medalju, Svemir Šarić srebrnu medalju te Radovan Kavur zlatnu i brončanu medalju.

Sveukupno 3 zlatne, 2 srebrne i 5 brončanih medalja, odnosno ekipno su naši članovi osvojili izvanredno 3. mjesto sa samo 9 igrača.

STKI Samobora i Svete Nedelje zahvaljuje temeljnoj Udruzi invalida Samobora i Svete Nedelje na velikoj podršci u radu i nastupima te tvrtki OttoBock na sponzorstvu.

Za nadati se je da će ovi rezultati dodatno motivirati i ostale članove, ali i one koji će to tek postati.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 22. kolo Kaptol – Samobor 84:75 (45:35)

Sezonu završili na 6. mjestu

SAMOBOR: Imbert 6, Ribarić 2, Gionechetti 2, Bekavac 10, Hrvoj 1, Vučković 8, Levanić 10, Nakić 9, Gašparac 13, Tkalčić, Ušić 12, Han 2. Trener: Milan Ličina

KAPTOL: Herendić, Baričević 14, Miljković, Matić 5, Demo 14, Petrović 8, Proleta, Arapović 15, Božić 14, Mijić, Urli, Jukić 14. Trener: Josip Sesar

U posljednjem, 22. kolu Samoborci su na gostujućem terenu kod Kaptola u Draženovoj dvorani zaključili sezonu s porazom od 84:75, osvojivši, nakon slabog izdanja u drugom dijelu sezone, tek 6. mjesto. Domaćini vrlo učinkovito pogađaju u prvom poluvremenu ostvarivši prednost od 10 koševa. Samoborci početkom drugog poluvremena agresivnijom obranom i bržom igrom u napadu pokušavaju preokrenuti rezultat. Međutim, smanjuju na 4 koša zaostatka i tada staju zbog pomanjkanja snage. Na kraju zaslužena pobjeda Kaptola, u kojoj se istakao učinkovitošću, vjerovali ili ne, još kadet Arapović s 15 koševa. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gašparac s 13 i Ušić s 12 koševa.

KOŠARKA - Juniori – 2. HRL – 7. kolo Samobor – Auctor 101:59 (51:35)

Dizali razliku u istom tempu

SAMOBOR: Imbert 32, Vranić 13, Račić, Dašić, Levanić 14, Mandalinić 8, Smolčić 13, Šuvaković 13, Jardas 4, Šandrk 4. Trener: Josip Vlah

AUCTOR: Zečević 17, Topić 6, Tustić 2, Ercegovac 15, Pavić 6, Vrbičić 4, Zupčić 1, Husarić 4, Šafran 4. Trener: Pisuljak

Juniori Samobora ušli su maksimalno angažirano u utakmicu, odigravši do kraja u istom tempu, stvarajući postepeno razliku za na kraju uvjerljivu pobjedu od 42 koša razlike, 101:59. Kod Samoboraca izuzetno je raspoložen bio Imbert ubacivši 32 koša, a uz njega istakli su se učinkovitošću Levanić sa 14 te Vranić, Smolčić i Šuvaković, sva tri s 13 koševa. Kod Auctora iz Sesveta najučinkovitiji je bio Zečević s 17 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 5. kolo Samobor – Sisak 85:84 (41:42)

Napeta završnica otišla Samoboru

SAMOBOR: Srabotnak 3, Komerički, Marković 2, Tadić 6, Grubešić 10, Matijaščić 6, Čižmešija 15, Savić 30, Planinčić 4, Kupres 7, Iviček 2, Alilović. Trener: Mirko Mandalinić

SISAK: Basarić 4, Ivanetić 17, Lovreković B., Perković, Biljan 8, Kadečka 2, Žugaj, Butković, Krčelić, Lovreković L. 7, Ježdec, Križanković 46. Trener: R. Hrs

Mlađi kadeti Samobora uspjeli su u izuzetno uzbudljivoj završnici u 5. kolu lige pobijediti goste iz Siska s pola koša razlike rezultatom 85:84. Gotovo tokom cijele utakmice ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi Samoborci ušli u zadnju minutu sa svojim najvećim vodstvom od 7 koševa. Međutim, gosti s dvije trice i slobodnim bacanjem izjednačuju rezultat na 84:84. Tada najbolji pojedinac Samoboraca Savić nakon iznuđenih bacanja pogađa jedno bacanje za vodstvo od koša razlike. U zadnjih nekoliko sekundi gosti imaju još dvije prilike za preokret, ali Samoborci dobro brane svoj koš i zasluženo na svoje veliko veselje osvajaju bodove u ovoj vrlo napetoj završnici. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Savić s 30, Čižmešija s 15 i Grubešić s 10 koševa. Kod Siska odličan je bio Križanković sa 46 ubačenih koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 7. kolo Samobor II – Labrada 107:47 (56:21)

Sve riješili u 1. četvrtini

SAMOBOR II: Tonković 5, Lopac, Srabotnak 24, Komerički 10, Alilović 2, Planinčić 6, Škiljan 16, Kupres 10, Matijaščić 2, Komerički 4, Iviček 6. Trener: Mirko Mandalinić

LABRADA: Stojanović 2, Đuranac 12, Balenović 2, Šarić, Glogar F. 3, Radoš 12, Harmat 6, Brekalo 10, Glogar I. Trener: J. Bojko

Ekipa mlađih kadeta Samobora II pobijedila je uvjerljivo na domaćem terenu ekipu Labrade iz Zagreba rezultatom 107:47. Utakmica je praktično riješena u prvoj četvrtini i vodstva Samoboraca od 25 koševa razlike, koja se do kraja utakmice popela na visokih 60 razlike. U ekipi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Srabotnak s 24, Matijaščić s 18 i Škiljan sa 16 koševa. Kod Labrade najučinkovitiji su bili Đuranac i Radoš, oba s po 12 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 6. kolo Samobor – Petrinja 51:82 (28:41)

Stradali od prvaka

SAMOBOR: Srabotnak 11, Komerički 2, Marković 5, Tadić 6, Grubešić 6, Matijaščić 2, Čižmešija 7, Savić 6, Planinčić 2, Kupres 4, Iviček, Alilović. Trener: Mirko Mandalinić

PETRINJA: Mokrović, Kelava3, Mitar, Križanović 16, Barut 6, Aščić 13, Šuker, Majdarević, Tomušić 11, Gudić 2, Beriša 31. Trener: Tomušić

Mlađi kadeti Samobora već drugi dan u subotu odigrali su 6. kolo, isto kao domaćini, i to protiv ekipe Petrinje, još uvijek aktualnih prvaka Hrvatske i izgubili uvjerljivo rezultatom 51:82. Ekipa Petrinje ponovno je vrhunski odigrala pokretljivu zonu 3:2, koju su Samoborci teškom mukom probijali. S druge strane, Petrinjci su imali raspoloženog igrača Berišu, koji je s lakoćom probijao obranu Samoboraca uknjiživši 31 ubačeni koš. Kod Samoboraca jedini dvoznamenkasti je bio Srabotnak s 11 koševa.