NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 17. kolo Jaska – TOP 2:2 (2:2)

Pomoćnici: Jerbić (Velika Mlaka) i Vukašinec (Mraclin)

Strijelci: 0:1 Jordan(2), 1:1 Všetečka(15), 1:2 Jordan(25), 2:2 Všetečka(29)

JASKA: M. Novosel (od 8. Pamuković), Šoić (od 46. Jurinić), Kvesić, Tomašević, Sopić, Popović, Pinturić (od 84. Vrančić), Antunović, Všetečka, Golubić, Šmičiklas (od 81. Režek)

Trener: Siniša Rudar

TOP: Pipić, G. Meglajec, Andabak, Klingor, Vratarić, I. Meglajec (od 35. Bugarin, od 78. Popović), Lisec, Žižić, Rogić (od 78. Perić), Žlender, Jordan

Igrač utakmice: Krunoslav Všetečka (Jaska)

Zanimljiva utakmica u Jastrebarskom pokazala je dobar nogomet koji je svakoj ekipi donio po bod. Počelo je vatreno, već u 2. minuti Jordan iz slobodnjaka lovi na „spavanju“ Novosela i pogađa za 0:1. Samo sedam minuta kasnije domaćni izjednačuju preciznim udarcem glavom strijelca Všetečke. Jordan nastavlja sijati paniku iz slobodnih udaraca pa onaj iz 23. minute pogađa prečku, ali dvije minute kasnije ni rezerva Pamuković nije mogla ništa te su igrači iz Kerestinca ponovno u vodstvu. Kao ni prvo ni ovo vodstvo nije dugo trajalo, ponovno Všetečka poravnava nakon solo prodora. Drugi dio puno slabiji po prilikama, uz malu terensku nadmoć Jaske, koja nije pretočena u pobjedu.

Nakon sedamnaestog kola vodi Polet (B) sa 47 bodova, druga je Sava (SH) s 34, dok je TOP na trećem mjestu s 33 boda.

KYOKUSHIN KARATE - Kyokushin budo kai Svjetski cup 2012.

Izvrstan rezultat Hrvatske

Na Kyokushin budo kai Svjetskom cupu 2012., održanom u Nizozemskoj, postignut je velik rezultat IBK Hrvatske. Shihan Zvonko Samaržija je predvodio Hrvatsku ekipu zajedno s Dragom Plečkom, predsjednikom HKS-a, senseiem Nenadom Šančićem, koji se također natjecao i izgubio s kasnijim prvakom Španjolcem Alkazarom. Od sedam natjecatelja, četvero ih je među prva tri. Damir Geušić (senior) iz TNT Samobora i Neven Bjekić (junior) iz Sutinskih vrela Zagreb osvojili su 2. mjesta, a Jelena Vrančić (juniorka) i Tomislav Novoselec (junior) iz Mas'Oyame osvojili su treća mjesta.

Junior Vedran Pondeljak je izgubio u 1. kolu, iako je dao sve od sebe, a Dion Burian je izgubio u 2. kolu, u izjednačenoj borbi s produžecima i nakon odluke sudaca.

To je do sada jedan od najvećih rezultata postignutih za Hrvatsku na tako prestižnim natjecanjima.

STOLNI TENIS - Ekipno županijsko prvenstvo Liga nada za djevojčice i dječake 2001. godište i mlađe

Dječaci na prvom mjestu

U nedjelju, 11. ožujka, započelo je ekipno županijsko prvenstvo Liga nada za djevojčice i dječake 2001. godište i mlađe. Dječaci su igrali u Velikoj Gorici, a djevojčice u Samoboru. Kod dječaka je prijavljeno 9 ekipa iz Zagrebačke županije i Zagreba, a kod djevojčica šest. Nakon prvog kruga dječaci u sastavu Petar Znika, Filip Golubić i Nikola Ćapin s tri pobjede i jednim porazom zauzimaju prvo mjesto, a djevojčice sa četiri pobjede i jednim porazom zauzimaju drugo mjesto. Igraju u sastavu Klara Znika, Pavla Malnar i Marta Bartol.

STOLNI TENIS - 10. kolo 1. hrvatske stolnoteniske lige muški - zapad

Vrijedna pobjeda u Gorici

U subotu, 10. ožujka, odigrano je 10. kolo 1. hrvatske stolnoteniske lige muški - zapad. Stolnotenisači Samobora gostovali su u Velikoj Gorici i protiv istoimenog domaćina ostvarili vrijednu pobjedu 4:1. Jedini meč je izgubio najbolji igrač Samobora Darijo Ilijić, od kojeg je bio bolji kadetski reprezentativac Martin Petrović 3:2. Za dva tjedna Samoborci gostuju u Ogulinu i Dugoj Resi i priželjkuju barem jednu pobjedu, koja bi ih učvrstila na sredini ljestvice.

Nadolazećeg vikenda Samoborci igraju na 35. međunarodnom memorijalnom turniru Đuro Dubenik u Dugom Selu, a vikend iza nastupaju u 1. i 3. hrvatskoj ligi, organiziraju županijski trenerski seminar i 5. otvoreni turnir Zagrebačke županije za mlađe kategorije.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 18. kolo

Samobor – Mladost (P) 3:1 (1:0)

Pobjedom na četvrto mjesto

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Ešegović

Pomoćnici: Marčetić (oba Zaprešić) i Kramarić (Jaska)

Strijelci: 1:0 Kotarski(30), 2:0 Grgečić(59), 3:0 Ivkovčić(75), 3:1 Baćan(89)

SAMOBOR: Kostelac, Rubinić (od 55. Grgečić), Pavlović, Ivkovčić, Novoselec, Horvat, Kotarski (od 55. Hainešek), Brujić, Frajt, Čordaš (od 80. Novak), Salopek

Trener: Stjepan Čodraš

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Kolić, Koštić, Kunert, Marović, Korečić (od 55. Baćan), Lovreković, Gajdek, Tome (od 46. Malbašić), Živčić, Handanović (od 68. Golub)

Trener: Joso Šeparac

Igrač utakmice: Matej Ivkovčić (Samobor)

Prvo poluvrijeme koje je bilo rezervirano s obje strane završeno je minimalnom prednošću Samobora, nakon pola sata igre lijepi prodor po lijevoj strani golom je okrunio mladi Kotarski. Nastavak je bio puno sadržajniji. U 55. Čordaš vrši dvostruku zamjenu (ulaze Hainešek i Grgečić) i upravo potonji na asistenciju Hainešeka (i uz malu pomoć vratara Kovačevića) pogađa za 2:0. Isti igrač mogao je postići hat – trick, ali jednom je njegov udarac završio na prečki, a drugi put tik uz stativu. Priču u Hebrangovoj završio je glavom Ivkovčić, a počasni gol za goste u smiraj sureta postiže Baćan. Zahvaljujući dobrom razvoju ostalih rezultata (porazi Bistre i Lekenika) Samoborci su skočili na četvrto mjesto tablice, a slijedećem kolu ih čeka novi teški ispit – derbi kola upravo protiv drugoplasirane Bistre.

Sava – Strmec (B) 1:2

Neugodan domaći poraz

Nakon osamnaestog kola vodi Strmec (B) s 36 bodova, druga je Bistra s 34, Samobor je četvrti s 30, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 15 bodova.