KOŠARKA - Mlađi kadeti – kval. za 1. HRL – 3. kolo Maksimir – Samobor 55:52 (23:26)

Plasirali se unatoč porazu

SAMOBOR: Komerički 2, Marković, Tadić 10, Grubešić 8, Matijaščić, Čižmešija 20, Savić 2, Kupres 2, Iviček 8, Alilović. Trener: Mirko Mandalinić

MAKSIMIR: Krištić 10, Bošnjak 8, Jurlina 2, Frlan, Brkanović, Matijević 4, Barišić, Kasun 4, Skendrović 19, Kadliček, Renić 6, Sučac 2. Trener: Gojčeta

Mlađi kadeti Samobora u gostima kod Maksimira dobro su ušli u utakmicu i na poluvremenu ostvaruju vodstvo od tri koša. Vodstvo uspijevaju održavati do predzadnje minute utakmice, kada ostaju čak bez tri igrača iz prve petorke zbog pet osobnih. Do kraja ostaju bez ubačaja, dok Maksimir preuzima vodstvo i zasluženo pobjeđuje. Unatoč porazu u zadnjem kolu kvalifikacija, Samoborci s dvije uvjerljive pobjede u prva dva kola prvi su u skupini te su se time zasluženo plasirali u 1. HRL za mlađe kadete. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija s 20 i Tadić s 10 koševa, kod Maksimira Skendrović s 19 i Krištić s 10 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. HRL – 14. kolo Samobor – Petar Zrinski 87:66 (41:28)

Odvojili se na početku

SAMOBOR: Belamarić 6, Smolčić 14, Mandalinić 9, Sladić 8, Levanić 19, Korade, Džimbeg 4, Čižmešija 4, Šuvaković 23. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Pavić A. 3, Pavić F. 4, Jularić 12, Mikac Vedran 2, Drvenkar 6, Topalović 23, Periša 2, Benedik, Mikac Vjekoslav 14. Trener: Hrvoje Konopa

Kadeti Samobora u 14. kolu lige uvjerljivo su svladali na domaćem terenu ekipu Petar Zrinski iz Vrbovca. Već u prvoj četvrtini čvrstom obranom i brzim kontranapadima Samoborci ostvaruju desetak koševa prednosti, koja se do kraja utakmice postepeno povećava za zasluženu pobjedu. Kod Samoborca istakli su se Šuvaković s 23, Levanić s 19 i Smolčić sa 14 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Topalović s 23 koša.