KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 12. kolo Samobor – Novska 99:72 (51:27)

Pobjeda za izjednačenje na vrhu

SAMOBOR: Imbert 6, Bogut 2, Gionechetti 11, Vučković 11, Bekavac 13, Ribarić 12, Levanić 11, Nakić 14, Tkalčić 7, Ušić 8, Šilobod 4. Trener: Milan Ličina.

NOVSKA: Brkić 2, Čar 12, Filković 4, Jagnjić, Grabovac 2, Piacun 25, Koran, Debić, Kločić 4, Cukrov 23. Trener: Piacun.

Košarkaši Samobora u prvom kolu nastavka prvenstva već u prvih 5 minuta imaju vodstvo od 17:2. Tada ulazi rezervna postava, koja se ne snalazi, i gosti vrlo brzo dolaze do izjednačenja. Drugu četvrtinu igra ponovno najjači sastav Samoboraca, koji do poluvremena odličnom obranom i učinkovitim napadom ostvaruje 24 koša prednosti za mirniji nastavak. U drugom poluvremenu ponovno igra druga postava Samoboraca, i to puno bolje, te na kraju Samoborski košarkaši zasluženo i uvjerljivo slave protiv nedorasle ekipe Novske, kojoj slijedi grčevita borba za ostanak u ligi.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Nakić sa 14, Bekavac s 13 i Ribarić s 12 koševa. Kod Novske odlično je odigrao najiskusniji Piacun s 25 koševa i 10 asistencija. Ovom pobjedom Samoborci su bodovno sustigli vodeću Goricu, koja je uvjerljivo izgubila od ekipe Kaptola i to na domaćem terenu.