A mogli su barem do boda

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Čunčić

Pomoćnici: Boban i Kos (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Hodonj(3), 0:2 Marjanović(6), 1:2 Hainešek(42), 2:2 Salopek(55), 2:3 Krpan(86)

SAMOBOR: Levak, Frajt, Hainešek, Salopek, Novoselec, Horvat (od 67. Kotarski), Puškarić, L. Rubinić, Brujić, Grgečić

Trener: Stjepan Čodraš

LEKENIK: Kovačić, Tomić, Kutleša, Ferenčak, Komšić, Marjanović (od 46. Turkman), Handanović, Baglama, Krpan (od 88. Ćosić), Majstorović (od 67. Domitrović), Hodonj

Trener: Ivica Vidović

Igrač utakmice: Petar Kovačić (Libetas)

Još jedan poraz Samobora iako su domaćini bili bolja momčad te su u konačnom zbiru zaslužili barem bod. Gosti su u prvih 10 minuta dva puta prešli centar i postigli 2 gola. Domaćini dolaze do daha pred odmor kada Hainešek ubacuje, a domaći stoperi greškom „varaju“ svog vratara za 1:2. U nastavku se igra pred vratima gostiju pa Salopek u 55. dalekometnim (i preciznim) udarcem svladava Kovačića za poravnanje rezultata. I kada su već svi vidjeli podjelu bodova, Krpan slabo puca s 20–ak metara, ali za loše postavljenog Levaka je i to bilo previše, pa gosti uz tri boda u miraz dobivaju vodeće mjesto u prvenstvu.

Sava – BSK 3:1 (1:1)

Derbi začelja domaćinu

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Matić

Pomoćnici: Rukšač i Marčetić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Golemović(20), 1:1 Rapić(43), 2:1 Drenški(73), 3:1 Drenški(83)

SAVA: Kožarec, Golubić, Filipović (od 81. Kukolja), J. Matošević, Rogić, Kočanr (od 46. Ovčariček), Golemović, Drenški, Čakanić, Brdarić (od 57. Ružak), Gavran

BSK: Lončar, Rapić, Arslanović, Žarković, Zekaj, Periček, Sklezur (od 73. Legin), Perković, I. Sklezur, Turkalj, Blažinić

Trener: Ivan Turkalj

Igrač utakmice: David Drenški (Sava)

Tek u 8. kolu, derbiju začelja, igrači Save stižu do prve pobjede u prvenstvu. Susret je odlučilo drugih 45 minuta i sjajni Drenški koji je s 2 gola uništio sve nade gostiju u prve ovosezonske bodove. Prvi dio završio je 1:1, domaćini dolaze u vodstvo u 20. minuti golom Golemovića. Gosti izjednačuju pred sam odlazak na odmor, kada je strijelac bio Rapić. U nastavku Drenški postiže dva gola, od čega je posebno upečatljivi onaj drugi s 35 metara, pa domaći navijači slave prvi trobod u sezoni.

Nakon osmog kola vodi Lekenik sa 17 bodova, druga je Moslavina sa 16, Samobor je dvanaesti s 10, dok je Sava na petnaestom mjestu sa 6 bodova.

RUKOMET - Uspješan nastup svih kategorija RK Rudar

Svih pet pobjeda

Protekli vikend bio je izuzetno uspješan za sve selekcije rudarskih rukometaša. U pet utakmica ostvareno je pet pobjeda, od čega posebnu težinu imaju one seniora i mlađih kadeta, koje su ostvarene na gostujućim terenima.

Seniori su tako na uvijek neugodnom gostovanju pobijedili Maksimir 24:23 (13:11). Od samog početka bila je to izjednačena utakmica u kojoj su se ekipe smjenjivale u vodstvu, da bi tek kod 10:10 Rudari napravili mini seriju i otišli na dva gola razlike, što su uspjeli zadržati do kraja poluvremena. U nastavku Rudari kreću mnogo bolje i svoju prednost podižu na 3-4 gola razlike, koja se u 47. minuti penje na 22:17. Tada slijedi neobjašnjiv pad u igri Rudara, koji je potrajao 9 minuta bez postignutog gola, što domaćini koriste i u fantastičnom naletu preokreću rezultat u svoju korist 23:22. Golom Josipa Štajnklera Rudari uspijevaju izjednačiti, a s igračem manje u 57. minuti golom Štibohara dolaze u vodstvo 24:23, dok Fresl brani zicere domaćina u tim posljednjim minutama. U redovima Rudara istaknula su se oba vratara, razigrani i efikasni Josip Štajnkler te Žižić, Štibohar i Šujster.

Pobjeda seniora nad ekipom Maksimira dobra je pozivnica navijačima da u što većem broju dođu i svojim navijanjem pomognu protiv vodeće ekipe Sesveta. Utakmica se igra u Rudama 16. listopada (nedjelja), s početkom u 18 sati.

U 1. HMKRL zapad mlađi kadeti Rudara u drugom krugu natjecanja u gostima su svladali Poreč (25.20) i Umag (23:22), čime su povećali šanse da na kraju natjecanja budu među deset ekipa koje stječu pravo nastupa u 1. HKRL.

U 1. MRL dječaci A, u 3. kolu, RK Rudar pobijedio je ekipu Sesveta 33:15 te su time sa 100-postotnim učinkom zasjeli na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. U 1. MRL dječaci B, u 3. kolu, Rudari su pobijedili Goricu 23:9, a cilj im je od 16 ekipa biti među prvih 6 koji će steći pravo nastupa u rangu više.

KARATE - Samoborske karateke kreću na 7. svjetsko prvenstvo u karateu

U lov na svjetske medalje

Danas je put daleke Malezije otputovala hrvatska kadetska, juniorska i mlađa seniorska karate selekcija, koja će od 13. do 16. listopada sudjelovati na 7. prvenstvu svijeta u Melaki.

Hrvatska delegacija putuje u Maleziju u punom sastavu, a među inima je i četvero mladih Samoboraca, članova Karate kluba Samobor.

U Maleziji se očekuje sudjelovanje stotinjak nacionalnih karate selekcija sa svih kontinenata. U konkurenciji najboljih mladih karateka zemaljske kugle samoborski karate će predstavljati Ana Lenard, Maja Lenard, Zrinka Pezer i Zrin Pezer.

Maja Lenard prva kreće u pohod na medalju u četvrtak, u 13,30 sati, kada na tatami izlaze mlađe seniorke preko 60 kg, dok njena sestra Ana na tatami izlazi tri i pol sata kasnije (17,00 sati) u kategoriji mlađih seniorki do 60 kg.

Zrin Pezer nastupa u konkurenciji juniora do 61 kg, koja je na rasporedu u petak u 12,15, a zadnja na tatami izlazi Zrinka Pezer, koja će na tatamiju biti također u petak, ali u 14,15 sati.

U delegaciji Hrvatskog karate saveza će biti i Davor Cipek u svojstvu vođe puta. Samoborske karateke su vrlo dobro pripremljene i odlučne ponovno dokazati visoku razinu svoje sportske kvalitete te se u voljeni grad vrate s ostvarenim visokim sportskim rezultatima.

ATLETIKA - 2. kolo troboja HALS-a mlađe kategorije i 5. kolo HALS-a starije kategorije

I bez visa dobro skakali

U nedjelju, 9. listopada, u Varaždinu je održano 5. kolo HALS-a za starije kategorije i 2. kolo troboja HALS-a za mlađe kategorije. Troboj je bio podijeljen na mlađe limače godišta 2003.-2002. i starije limače 2001.-2000. godište te na mlađe kadete i kadetkinje.

Mlađi limači borili su se u tri discipline: 100 m, dalj i bacanje vorteksa, a stariji limači na 100 m, bacanje vortexa i po prvi put nastupili su u disciplini skok u vis koji su odradili vrhunski, bez obzira na uvjete treniranja, budući da se u klubu ne trenira skok u vis.

Mlađe kadetkinje i kadeti nastupili su u disciplini 200 m, dalj i bacanje kugle od 2 kg. Bez obzira na hladan vjetar koji nas je pratio cijelo natjecanje, naši mladi atletičari nisu posustali niti jedan trenutak.

U ukupnom poretku troboja u kategoriji mlađih limačica Buga Ema Štefanac osvojila je brončanu medalju, kao i Ana Fresl u kategoriji limačica.

U ukupnom poretku za mlađe kadetkinje Dolores Ćosić osvojila je zlatnu medalju, dok je brončanu medalju mlađim kadetima donio Filip Kufrin.

Za starije kategorije u 5. kolu HALS-a mlađi junior Antonio Žganjer na 300 m prepone osvojio je 1. mjesto.

Vrhunac sezone su sljedeća natjecanja - pojedinačno prvenstvo HALS-a za mlađe kategorije (15.10.), pojedinačno prvenstvo HALS-a za starije kategorije i 3. kolo HALS-a za mlađe kategorije (16.10.).

G.K.J.

ATLETIKA - 5. kolo mlađih kategorija HALS-a

Limačice ponovno prve

U subotu, 8. listopada, u Varaždinu je održano 5. kolo Hrvatske atletske lige sjever. Nastupile su mlađe kategorije u više disciplina. Sudjelovalo je 18 klubova iz regije s više od 380 natjecatelja.

Limačice su ponovo zauzele prvo mjesto u ekipnom poretku sa 104 boda, što ih definitivno vodi na prvo mjesto u ligi.

Limači su ovaj puta zaostali s 3 boda za Međimurjem-Čakovec, koji je osvojio 99 bodova, tako da su osigurali drugo mjesto u poretku.

Mlađi kadeti su u ekipnom poretku završili na 4. mjestu, mlađe kadetkinje na 8. mjestu, starije kadetkinje na 11. mjestu, a kadeti su bili 10.

U kategoriji limačica i limača u diciplini 60 m Ana Fresl osvojila je 2. mjesto, a Damjan Lacković 3.

U skoku u dalj Marin Muheljić bio je 1.

U bacanju vorteksa prvo mjesto osvojili su Dora Španović i Antonio Jagodić.

Limači su osvojili 2. mjesto u štafeti 4x100 metara. Trčali su u postavi Jagodić, Stanić, Muheljić i Lacković.

Mlađa kadetkinja Dolores Ćosić na 80 m prepone osvojila je 1. mjesto.

Mlađi kadet Leon Koražija u bacanju vorteksa bio je prvi, a Filip Kufrin na 300 m 3.

G.K.J

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 1. kolo Novska – Samobor 76:100 (37:45)

Agresivnošću do pobjede

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 1. kolo
Novska – Samobor  76:100 (37:45)

SAMOBOR: Bekavac 11, Moćan 3, Gionechetti 2, Imbert 5, Hrvoj 13, , Vučković 14, Levanić 7, Nakić 20, Gašparac 15, Tkalčić 8, Ribarić, Ćorić 2. Trener: Milan Ličina

NOVSKA: Brkić 10, Čar 4, Filković 7, Paklec 6, Grabovac, Kasumović, Koran 28, Debić, Kvočić 4, Galeković 1, Cukrov 16. Trener: J. Šimunović

Košarkaši Samobora u 1 kolu A2 lige seniora startali su uvjerljivom pobjedom na gostujućem terenu u Novskoj, pobijedivši sa 100:76. Prvu četvrtinu dobili su domaćini s košem prednosti, prvenstveno zahvaljujući fenomenalnom Koranu koji je postigao 15 od 17 koševa. U nastavku utakmice Samoborci igraju agresivnije na najboljem domaćem igraču, a u napadu iz svih pozicija precizno pogađaju, pogodivši čak 13 nasuprot samo jedne trice domaćina i vrlo brzo odlaze na dvadesetak koševa prednosti, koje rezervna postava u zadnjoj četvrtini bez problema brani.

Kod Samoboraca najučinkovitije je odigrao centar Nakić s 20 koševa, 11 skokova i nekoliko atraktivnih zakucavanja. Uz njega odlično su odigrali Gašparac s 15, Vučković sa 14 i Hrvoj s 13 koševa.

Kod Novske najučinkovitiji je bio Koran s 28 koševa.

FOTO - Stoje: trener Ličina, Moćan, Gionechetti, Levanić, Nakić, Vučković, Bekavac, Ćorić, pomoćni trener Mršić; Čuče: Imbert, Hrvoj, Ribarić, Gašparac, Tkalčić