ATLETIKA - U Sošicama održana 16. Žumberačka utrka

Mađari opet najbolji

U subotu, 3. rujna, u Sošicama je održana atletska utrka koja sada iza sebe ima već 16-godišnju tradiciju i koja se ubraja kao jedna od 12 cestovnih utrka koje se boduju za Hrvatsku cestovnu ligu.

Trčalo se od sela Radatovića do Sošica na stazi dugoj 15,5 km, poznatoj među atletičarima kao jednoj od težih cestovnih natjecanja.

Kao i prošle, i ove su godine pobjedu odnijeli najbolji mađarski maratonci Tamas Nagy i Zita Kacser. Izvrsna slovenska atletičarka i višestruka rekorderka Helena Javornik ušla je u cilj kao drugoplasirana, a prošlogodišnja pobjednica Reka Batai treća. Naša maratonka i svjetska prvakinja na 100 km Marija Vrajić u cilj je utrčala kao četvrtoplasirana.

U muškoj kategoriji iza Nagya u cilj su ušla 3 naša izvrsna polumaratonca - Zoran Žilić, član Zagreb-Ulixa, Matija Grabovečki iz Stubice i Drago Paripović, sada 52-godišnji atletičar i još uvijek aktualni rekorder Hrvatske u maratonu i polumaratonu, član AK Žumberak.

Ekipnu pobjedu u obe kategorije odnio je domaćin AK Žumberak, koji se inače s AK Veteran bori za vodeće mjesto u ligi.

Uz glavnu utrku atletičara domaćin je organizirao i utrku djece do 14 godine, čime želi potaknuti ljubav prema atletici kod djece ovog kraja i prijatelja iz klubova Zagrebačke županije.

Tu se već ističu višestruki pobjednici natjecanja, poput male Ivone Miličević iz Zeline ili Davida Radića iz Sošica. I najmlađe sudionike dočekale su bogate praktične nagrade koje je osigurala Hypo banka.

Organizator natjecanja zadovoljan je odazivom atletičara i nastavkom jedne od najznačajnijih sportskih tradicija ovoga kraja.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 3. kolo

Gradići – TOP 2:0 (2:0)

Neočekivan poraz

GRADIĆI – Igralište Gradića

Sudac: Marić (Vrbovec)

Pomoćnici: Dumić (Lomnica) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Kadoić(30), 2:0 Šandor(38)

GRADIĆI: Pavlić, Cindrić, Hrženjak (od 84. Juran), Beljo, Kadoić, Kitanović, Miloš (od 79. Ćevid), Gale, Pirin (od 69. Butković), Rozić, Šandor

Trener: Branko Bolanča

TOP: Bugarin, G. Meglajec, Puntarec (od 46. Hržić), Klingor, Vratarić, Trivunov (od 46. Rogić), Lisec, Žimbrek (od 86. Popović), I. Meglajec, Žlender, Jordan

Igrač utakmice: Igor Cindrić (Gradići)

Pomalo nočekivan poraz TOP – a nakon što su u prva 2 kola ubilježene dvije uvjerljive pobjede. Domaćini su odlučnije ušli u susret te su do poluvremena riješili pitanje pobjednika. Nakon pola sata igre Kadoić udarcem s 25 metara dovodi domaćine do minimalne prednosti, a osam minuta kasnije Šandor iz solo akcije povisuje na 2:0. U nastavku loptu više u posjedu gostiju, ali najopasniji igrač iz Kerestinca, Žlender, nije imao svoj dan. Domaćini su još preko Pirina mogli uvjerljivije slaviti, ali se mreže nakon dva gola više nisu tresle.

Nakon trećeg kola vodi Polet (B) s 9 bodova, koliko ima i druga Mladost (O), dok je TOP na petom mjestu s 6 bodova.