Hat trick Grgečića

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Bizjak

Pomoćnici: Krnic i Bogović (svi is Siska)

Strijelci: 1:0 Grgečić(17), 2:0 Brujić(19), 3:0 Grgečić(48-11m), 4:0 Puškarić(50), 5:0 Grgečić(53)

SAMOBOR: Levak, Rubinić, Hainešek, Salopek, Pavlović, Novoselec, Puškarić, Horvat, Kotarski, Brujić (od 64. Novak), Grgečić (od 72. Stanec)

LADUČ: Čavalić, Hutinski, Ružak, Boranić (od 46. Savnik), Ostojić, Vrhovski, Gaiser, Anić (od 46. Vulić), Lučić, Marković, Hruševar (od 68. Štefanović)

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Samobor)

Nakon uvjerljive pobjede u prvom kolu, Samoborci su i pred svojim gledateljima prikazali zavidnu formu na početku sezone. Već od prvog sučeva zvižduka vidjelo se da gosti iz Laduča nemaju što tražiti na ovoj utakmici pa nakon lijepe akcije u 17. minuti Grgečić skreče Horvatov centaršut u mrežu Čavalića za 1:0. Dvije minute kasnije Brujić u situaciji 1 na 1 mirno prolazi gostujuću jedinicu za 2:0. U prvih 10 minuta nastavka domaćini riješavaju pitanje pobjednika. Grgečić s 11 metara pogađa za 3:0, za 4:0 Puškarić nakon prodora s desne strane gađa daljni kut Laduča, a za 5:0 (i hat trick Grgečića) prethodila je lijepa akcija u kojoj se spomenuti igrač gotovo ušetao s loptom u prazan gol.

Sava – Lekenik 1:1 (1:0)

Ipak samo bod

STRMEC – Igralište Lazina

Gledatelja 250

Sudac: Petrca (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Gavran(15), 1:1 Baglama (82)

SAVA: Kožarec, Filipović, J. Matošević, Kočnar, Golemović, Kostanjski, Vlašić (od 38. Rogić), Ištuk (od 46. Kukolja), Čakanić, Brdarić (od 83. Klobučar), Gavran

LEKENIK: Sigur, Komić, Ferenčec, Mesić, Komšić (od 46. Stipaničev), Marjanović, Rajić, Handanović (od 64. Turkman), Baglama, Sekulić, Hodonj

Trener: Ivica Vidović

Igrač utakmice: Tihomir Čakanić (Sava)

I u drugom susretu igrači Save su ubilježili drugi remi pa nakon dva odigrana kola zauzimaju deseto mjesto na tablici. Domaćini su poveli u 15. minuti kada je iz slobodnog udarca precizno pogodio Gavran. Gosti od primljenog gola preuzimaju inicijativu, ali domaćini uspješno brane minimalnu prednost. Prednost se nažalost nije uspjela obraniti do zadnjeg sučeva zvižduka jer je Baglama u 82. minuti također iz „slobodnjaka“ prevario Kožarca za podjelu bodova.

Nakon drugog kola vodi Samobor sa 6 bodova, koliko ima i drugi Udarnik, dok je Sava na desetom mjestu s 2 boda.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 2. kolo

Klokočevac - Krašić 9:0 (7:0)

Zamalo desetka!

Sudac: Mandić (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Ovčarić(2), 2:0 Ovčarić(3), 3:0 Ćosić(4), 4:0 Skukan(9), 5:0 Skukan(15), 6:0 Vlašić(24), 7:0 Vlašić(32), 8:0 Ovčarić(65), 9:0 Beloša(67)

KLOKOČEVAC: Žoglev, Skukan, Kižlin (od 46. Ivančić), Janjić (od 46. Bugarski), Lehpamer, Vlašić (od 46. Kulašević), Kušter (od 46. Radulović), Ćosić (od 46. Gestić), Matijaščić, Ovčarić, Beloša

KRAŠIĆ: M. Novosel, Štajcer, Tukić, M. Penić, Šimecki, S. Penić, Petković, D. Novosel, M. Novosel, Knežić, Matko (od 66. Šimadić)

Igrač utakmice: Sebastijan Ovčarić (Klokočevac)

Golovi su u Klokočevcu padali kao na tekućoj traci. Slabi gosti iz Krašića već su nakon 10. minuta igre bili u zaostatku od četiri gola, a do poluvremena su igrači Ferde Kamenčića „utrpali“ još tri. U nastavku domaćini malo manje efikasni pa na semaforu nakon posljednjeg sučeva zvižduka piše 9:0. Ovčarić 3, Vlašić i Skukan 2, a po jedan gol Ćosić i Beloša – to su bili strijelci za prvu pobjedu u prvenstvu Bijelih golubova.

Novaki – Zrinski Tehnovent 1:4 (1:1)

Gosti ipak kvalitetniji

NOVAKI – Igralište Novaka

Sutkinja: Gurdon-Bašimanović

Strijelci: 0:1 Tenšek(12), 1:1 Avsec(43), 1:2 Dej. Murić(49), 1:3 Tenšek(86), 1:4 Mataušić(90)

NOVAKI: Prahin, Crnjac, Šarić (od 46. Ljevak), Pavlović, Avsec (od 69. Petković), Žerjav (od 46. Matijaščić), Gotal (od 74. Bećirović), Bungić, Borić, Bajan, Softić (od 65. Genus)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Jagodić (od 81. Šicl), Makarun, Ramić, Mihelčić, Mataušić, Tenšek (od 87. Vrančić), Dej. Murić, R. Blažević (od 72. Draclin), Kovačević (od 85. I. Koletić), J. Koletić (od 70. M. Blažević)

Igrač utakmice: Darko Tenšek (Zrinski Tehnovent)

Drugi poraz Novaka koji ih je prikovao za samo dno tablice. Tenšek nakon 12. minuta igre postiže svoj drugi gol u prvenstvu koji je anulirao Avsec koju minutu prije kraja za 1:1 na odmoru. U nastvaku kvalitetniji gosti ubacuju u brzinu više pa Murić već u 49. donosi prednosti drugi put na stranu gostiju iz Farkaševca. Konačnu raspodjelu bodova potvđuju drugim golom Tenšek i Mataušić u sam smiraj susreta.

Sloga (B) – Bestovje 4:0 (0:0)

Presudio Karabelj

BREZJE – Igralište Sloge

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Strijelci: 1:0 D. Karabelj(55), 2.0 D. Karabelj(58), 3:0 Struhak(82), 4:0 D. Karabelj(88)

SLOGA BREZJE: Mijić, Kriste, Sabljić (od 78. Gundić), Jurić (od 22. Burnik; od 59. Dejanović), Struhak, D. Karabelj, Mlinar, Vrdoljak (od 78. Vrkić), K. Bošnjak (od 54. R. Karabelj), M. Bošnjak

Trener: Dragutin Kuhtić

BESTOVJE: Rebrović, Zeman, Miholić, Boršić, Stopić, Ačkar, Babić, Judi (od 59. Tomić), Šimunović (od 75. Lukač), Đurđević, Tubikanec

Trener: Nino Brezić

Igrač utakmice: Dario Karabelj (Sloga)

Sigurna pobjeda Sloge u utakmici koju je odlučio hat – trick napadača Karabelja. Prvo poluvrijeme su mreže mirovale da bi golovi počeli padati nakon sata igre. U razmaku od samo tri minute Karabelj (55. do 58.) Karabelj postiže dva gola za sigurnih 2:0. Gosti pokušavaju stići prednost momčadi iz Brezja, ali su pred kraj susreta dva puta zaboravili na obranu pa Struhak i Karabelj pogađaju za uvjerljivih 4:0.

Sutla – Bregana 2:0 (1:0)

Bez bodova iz Zagorja

KLJUČ BRDOVEČKI – Igralište Sutle

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Maričević(6), 2:0 Rautek(79)

SUTLA: Legan, Olovec (od 63. Kušević), Dugandžić, Pršec, Banovac, Leskovar, Večerić, Gorgijev (od 40. Gorjević), Maričević, M. Šintić, Lozar (od 56. Šikač)

Trener: Zoran Boch

BREGANA: Divković, Prelec, Galinec, Andabak, Horvat, Babojelić, Celizić (od 57. Bortas), Benković, Ladan (od 11. Bilić; od 76. Bašić), Tančak, Penić (od 51. Kostelac)

Igrač utakmice: Tomislav Leskovar (Sutla)

Sutla drugom pobjedom ističe kandidaturu za vrh tablice, dok će igraći Bregane ubrzo morati pronaći igru koja će im donositi bodove. Već u 6. minuti Maričević koristi akciju suigrača za rano vodstvo od 1:0. Bregana se tijekom cijele utakmice orijentirala na kontra napade, ali to im nije ni jednom „upalilo“. Potvrda troboda domaćina stiže u 79. minuti golom Rauteka.

Mladost (KS) – Rakitje 5:2 (2:1)

Gosti nemoćni

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Kakša (Bistra)

Strijelci: 1:0 Golub(15 – ag), 2:0 Vujčec(27), 2:1 D. Martinčević(42), 2:2 D. Martinčević(53 – 11m), 3:2 Vujčec(57), 4:2 Botički(77), 5:2 Matko(88)

MLADOST KLINČA SELA: Knežević, Matulin, Stunja (od 56. Lukić), Sirovica, Kelečić, Jakšić (od 46. Marinović), I. Botički, Carin, Matko, Vujčec (od 83. Rubinić), B. Botički (od 85. Ložnjak)

RAKITJE: Dorotić, Popović, Hlevnjak, A. Martinović, Golub, Mikek, Baksa, D. Martinčević, Barun, Dorotić (od 77. Josipović), Burazer (od 85. Sinković)

Trener: Krešimir Barun

Igrač utakmice: Vujčec (Mladost)

Samo u prvom dijelu igrači iz Rakitja su uspjeli parirati domaćinima iz Klinča Sela. Golub u 15. vara vlastitog vratara za 1:0. Prednost nakon pola sata igre za domaćine „dupla“ Vujčec, no gosti preko Martinčevića prvo smanjuju na 2:1, a početkom nastavka isti igrač vraća rezultat svojim drugim golom (iz jedanaesterca) na početak. No, tu su gosti stali s igrom pa domaćini u zadnjih pola sata preuzimaju sve konce igre i postižu tri gola (Vujčec, Botički, Matko) za uvjerljivu pobjedu.

Nakon drugog kola vodi Dinamo (J) sa 6 bodova, koliko ima i druga Sutla, Klokočevac je peti s 4 boda, koliko ima i sedmi Zrinski Tehnovent, Rakitje je desto s bodom, dok su Bregana i Bestovje na dvanaestom i trinaestom mjestu bez bodova.