Zrinski Tehnovent – Klokočevac 1:1 (0:0)

Pomoćnici: Kušer i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Tenšek(71), 1:1 Matijaščić(84)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Vrančić, Jagodić, Ramić, Mataušić (od 89. Šicl), Bošnjak, Tenšek, Murić (od 89. M. Blažević), R. Blažević (od 85. Draclin), Mihelčić, Koletić

Trener: Denis Murić

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan, Kižlin, Janjić, Lehpamer, Vlašić, Ćosić, Matijaščić, Brajković (od 65. Bugarski), Ovčarić, Beloša (od 75. Kulašević)

Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Valentino Mihelčić (Zrinski Tehnovent)

Odmah u prvom kolu susret momčadi koji su se prošle sezone natjecale u Jedinstvenoj ligi, a od ove sezone na terenima 1. županijske lige. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, najbolja prilika pripala je gostima u 15. minuti, ali je udarac Matijaščića završio na okviru vrata. Domaćini dolaze u prednost u 71. kada Tenšek koristi prodor Mihelčića po lijevoj strani. No, da svi bodovi ne ostanu u Farkeševcu pobrinuo se Matijaščić pet minuta prije kraja susreta kada je iskoristio kardinalnu grešku domaće „jedinice“ Vitka.

Bregana – Mladost (KS) 1:2 (0:1)

Kasno se trgnuli

BREGANA – Igralište Bregane

Sudac: Balić (Brdovec)

Pomoćnici: Knez i Rončević (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Budiščak(25), 0:2 Matko (80), 1:2 Babojelić(90)

BREGANA: Divković, Prelec, Celizić, I. Andabak, A. Andabak, Galinec (od 70. Bašić), Tančak, Horvat, Benković (od 80. Biondić), Penić (od 46. Babojelić), Bilić (od 46. Runtas)

Trener: Vladimir Tuweg

MLADOST KLINČA SELA: Knežević, Matulin, Stunja (od 8. Lukić), Sirovica, Kelečić, Budiščak, I. Botički (od 46. Matko), Carin, Vujčec, B. Botički, Jakšić (od 63. Marinović)

Trener: Nenad Budiščak

Igrač utakmice: Nenad Budiščak (Mladost)

Poraz na otvaranju sezone Bregani je „priuštila“ Mladost. Po jedan pogodak su gosti iz Klinča Sela postigli u svakom poluvremenu. Za 0:1 je bio precizan Budiščak iz slobodnog udarca, a na 0:2 u 80. minuti postavlja Matko nakon akcije Budiščaka i Vujčeca. Bregana se u zadnjim trenucima malo trgnula, ali prekasno jer je počasni gol za igrače Vladimira Tuwega postigao Babojelić u 90. minuti.

Vrh – Bestovje 5:2 (3:0)

Visoki poraz ipak nije iznenađenje

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Boščak (Bregana) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Strugar(12), 2:0 Knjaz(40), 3:0 Strugar(42), 4:0 Ječmenjak(51), 5:0 Knjaz(55), 5:1 Pavelić(61 - 11m), 5:2 Stojanović(75)

VRH: Huskić, Minić, Jedvaj (od 75. Zimić), Dašić, Pušek, Rod, Cipek, Filipović, Strugar (od 46. Brcko), Ječmenjak, Knjaz

Trener: Zlatko Koletić

BESTOVJE: Rebrović, Mihalić, Pavelić, Stopić, Pintarić, Listić, Judi, Tomić, Lukec, Vidović (od 46. Stojanović), Babić

Trener: Nino Brezić

Igrač utakmice: Emil Knjaz (Vrh)

Domaćini bolji u svim segmentima igre, a uz to su još imali i raspoloženi dvojac Strugar – Knjaz u napadu, pa visoki poraz Bestovja nije iznenađenje. Do poluvremena se mreža Rebrovića tresla tri puta, da bi odmah početkom nastavka domaćini bili još dva puta precizni za 5:0. Nakon toga intenzitet susreta pada pa gosti prvo preko Pavelića (s kreča) smanjuju na 5:1, a ubrzo potom Stojanović pogađa za konačnih 5:2.

Rakitje – Zaprešić 1:1 (0:1)

Cingulin zaključao vrata

RAKITJE – Igralište Rakitja

Gledatelja 70

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Brezak(28), 1:1 Pavić(60 – 11m)

RAKITJE: F. Dorortić, Boras, Popović, Martinović, Golub, Mikek, Pavić (od 67. L. Dorotić), Martinčević, Barun, Baksa, Burazer

Trener: Krešimir Barun

ZAPREŠIĆ: Cingulin, Butek, Zelić, Skomrak, Brlek, Kaurin (od 75. Trbuna), Sekušak, Tomić (od 63. Galjanić), P. Kuš, Brezak (od 80. Z. Kuš), Percela

Trener: Zdenko Kuš

Crveni karton: Sekušak (65)

Igrač utakmice: Vedran Cingulin (Rakitje)

Remi na startu prvenstva za Rakitje. Gosti bolje otvaraju susret te dolaze do početne prednosti od 0:1 nakon pola sata igre. Domaćini nakon primljenog gola kreću otvorenije prema vratima suparnika i za to bivaju nagrađeni u 60. minuti kada Pavić koristi opravdano dosuđeni jedanaesterac za 1:1. Šest minuta nakon izjednačenje gosti ostaju s 10 igrača (crveni Sekušaku), ali se rezultat do kraja susreta nije mijenjao jer je Cingulin zaključao svoja vrata pred naletima igrača Rakitja.

Dinamo (J) – Novaki 9:0 (2:0)

Raspali se u nastavku

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Gledatelja 80

Pomoćnici: Kelečić (Repišće) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Kovačiček(18 – 11m), 2:0 Kovačiček(44), 3:0 Eršek(47), 4:0 Presečki(48), 5:0 Jakovina(58), 6:0 Pučić(64), 7:0 Genus(73 – ag), 8:0 Gulić(76), 9:0 Jakovina(82)

DINAMO JAKOVLJE: Teić, Franja, Jelić, Malić, Presečki, Đurđević (od 60. Heric), Kovačec, Kovačiček, Eršek (od 71. Gulić), Pučić, Jakovina

Trener: Goran Ostojić

NOVAKI: Antolić, Sastić, Potrnja, Žerjav, Avsec, Đumlija (od 46. Genus), Petković, Borić (od 65. Barač), Gotal, Crnjac, Softić (od 60. Bećirović)

Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Ivan Kovačiček (Dinamo)

Visok poraz Novaka iako je nakon 45 minuta susreta u Jakovlju prednost domaćina bila samo 2:0. U nastavku su se gosti raspali nakon izlaska Đumlije te efikasni dinamovci nemilosrdno buše mrežu Antolića. Do kraja je gostujući vratar 9 puta morao po loptu umrežu, najeprecizniji su bili Kovačiček i Jakovina s po 2 gola.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 1. kolo TOP – Klas 4:1 (2:0)

Žlender rastopio goste

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Gledatelja 60

Sudac: Pajač (Donje Orešje)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Blažević (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Žlender(41), 2:0 Žlender(44), 3:0 Žlender(51), 4:0 Jordan(56 – 11m), 4:1 Furić(90)

TOP: Bugarin, Trivunov, Hržić, Puntarec, G. Meglajec, Maceković, Žlender, Kalman, Jordan, Krnjić

Trener: Milan Končarević

KLAS: Budimir, Caganić, Orešković (od 14. Radanić), Kundih, Purić, Čužić, Vidović, Okić (od 46. Letica), Serdar, Furić, Celčić

Trener: Petar Reberniščak

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Uvjerljiv ulaz igrača iz Kerestinca u sezonu i nagovještaj borbe za sam vrh tablice. Gosti su tempo domaćina pratili sve do pred sam kraj prvog dijela da bi u 41. minuti Žlender postigao svoj prvi gol za 1:0. Tri minute kasnije isti igrač pogađa za 2:0 i siguran odlazak na odmor. Početkom nastavka Žlender hat – trickom najavljuje borbu za prvog topnika lige, a Jordan u 56. s bijele točke povisuje prednost TOP – a na 4:0. Počasni gol za goste postiže Furić iz slobodnog udarca u zadnjim trenucima susreta.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 1. Kolo

Banovac – Sava 0:0

Mogli i sva tri

GLINA – Igralište SRC Banovac

Sudac: Čunčić

Pomoćnici: Merkaš (oba iz Velike Gorice) i Marčetić (Zaprešić)

BANOVAC: Klasan, Blažević, Tica, Toljan (od 67. Komar), Valentić, Kvesić, Dvorneković, I. Cestarić, Rusan, Krmpotić (od 65. Žinić), Mileković (od 46. Šabić)

Trener: Joso Milunić

SAVA: Kožarec, Filipović, Matošević, Rogić (od 46. Kočnar), Golemović, Drenški (od 46. Kukolja), Kostanjski, Ovčariček, Čakanić, Brdarić, Gavran (od 69. D. Klobučar)

Trener: Damir Dragozet

Igrač utakmice: Anto Klasan (Banovac)

Na startu prvenstva igrači iz Strmca ubilježili su bod na gostovanju u Glini. Za propuštena sva tri boda više mogu žaliti gosti koji su imali izglednije prilike i terensku premoć, ali su domaćini na svojim vratima imali Klasana.

Strmec (B) – Samobor 1:4 (0:2)

Furiozno u sezonu

Furiozno su Samoborci krenuli u novo prvenstvo lagano izborenom pobjedom na teškom gostovanju u Bedenici. Protiv momčadi koje u prošloj sezoni ni u jednom od dva susreta nisu uspijeli pobijediti, do poluvremena su golovima Puškarića i Salopeka uvjerljivo vodili 2:0. U nastavku se punim gasom priključio Nikica Brujić i sa svoja dva gola riješio pitanje pobjednika, ako ga je nakon prikazane igre Samobora i bilo. Domaćini su svoj počasni pogodak postigli s bijele točke nakon dvojbeno dosuđenog jedanaesterca.

ŽRK Samobor pripremio je druženje igračica i građana

Dođite i upoznajte svoje rukometašice

Ženski rukometni klub Samobor, uoči početka nove sezone u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi, pripremio je druženje igračica i vodstva kluba s navijačima i građanima. Svi koji žele upoznati rukometašice koje brane boje kluba i promoviraju Samobor u elitnom rangu natjecanja trebaju doći na Trg kralja Tomislava u subotu, 3. rujna, od 10 do 13 sati. Na glavnom samoborskom trgu bit će postavljen i štand s navijačkim majicama, godišnjim iskaznicama te s brošurom, tj. vodičem kluba sa svim važnim podacima i slikama.