NOGOMET - Turnir limača Zrinski Tehnovent 2011.

Naslov prvaka otišao u Kustošiju

Nogometaši Kustošije ovogodišnji su osvajači Turnira limača Zrinski Tehnovent 2011. Turnir se igrao u srijeda, 22. lipnja na terenima u Farkaševcu i okupio je igrače Kustošije, Lučkog I i II, Trnja, Lokomotive I i II, Save, Brezja, Bregane i Zrinskog.

Nakon odmjeravanja snaga po grupama do polufinala je stigla “zagrebačka četvorka”; Lokomotiva je dobila Trnje nakon izvođenja penala, a Kustošija je bila bolja od Lučkog sa 1:0. U finalu se igralo bez golova da bi više umijeća i sreće prilikom izvođenja kaznenih udaraca imali igrači Kustošije te su slavili s konačnih 5:4 nad Lokomotivom.

Najbolji strijelac turnira bio je Robert Bošnjak iz Lučkog sa 7 golova, najbolji golman Marko Conjar, a igračem turnira proglašen je Jakov Karabatić iz redova Lokomotive.

GIMNASTIKA - 2. kolo Kupa Hrvatske - Varaždin

Novih 10 medalja u klupskim vitrinama

Već tjedan dana poslije klupskog proljetnog prvenstva vježbačice Gimnastičkog kluba Samobor imale su napornu radnu subotu u Varaždinu. Po gotovo nepodnošljivoj vrućini nastupile su u 2. kolu Kupa Hrvatske u organizaciji GK Vindija.

U B programu Samoborke su odnijele sva prva mjesta, osobito juniorke koje su u svojoj kategoriji osvojile sve što se dalo: Lucija Kirschenheuter zlatnu, Paula Stier srebrnu i Dora Živković brončanu medalju, a za ekipno zlato još su pripomogle Marija Sara Mihelić koja je završila na 4. mjestu i Helena Kovačić na 6. mjestu. Najmlađa natjecateljica GK Samobor u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila je 1. mjesto. U kategoriji kadetkinja najbolja je bila Lucija Nemanić. U kategoriji seniorki najbolja je bila Anamarija Kovačić iz GK Samobor.

I u C programu Samoborke su u svakoj od kategorija u kojoj su se natjecale osvojile po medalju. Zlatnu medalju u kategoriji kadetkinja osvojila je Karla Kovačić. Dunja Šagud je zauzela 6. mjesto. U kategoriji juniorki za brončanu se medalju izborila Dora Šagud, dok je Stella Peucelle zauzela 4. mjesto. Katja Žganjer Knežević osvojila je srebrnu medalju. Sara Petrić zauzela je 4., a Jelena Lesjak 5. mjesto.