NOGOMET - Prvi Ledo turnir u Bregani

Slavili limači Zrinski Tehnoventa

Limači Zrinski Tehnoventa osvojili su prvi Ledo turnir u Bregani. Nakon 2:2 u prvoj utakmici protiv domaćina Bregane, limači Zrinskog nanizali su pobjede protiv Klokočevca 12:0, Brezja 5:1 te stigli do finala gdje ih je čekao NK ZET. Protiv «zetovaca» je Zrinski Tehnovent slavio sa pomalo iznenađujućih 5:2 te tako osvojio turnir, a dodatni razlog za slavlje je i titula najboljeg strijelca turnira koja je pripala njihovom Ivanu Horvatu sa 12 golova.

ATLETIKA - AK Samobor 2007. na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i juniorke

Lovro Librić osvojio srebro, ostali odlični

U Puli se 18. i 19. lipnja održavalo Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke. Prvog dana natjecanja AK Samobor 2007. predstavljala je Tara Glaser koja je u troskoku osvojila 9. mjesto u državi i pokazala potencijal u ovoj disciplini.

Slijedećeg dana AK Samobor imao je više predstavnika koji su se sa vrlo dobrim rezultatima pridružili Tari Glaser. Ana Erceg sigurnim je nastupom izborila 9. mjesto u državi u utrci na 400 metara s preponama. Mlađi junior Alen Grgos je u jakoj konkurenciji u utrci na 200 m zauzeo 15. mjesto. Sjajnim nastupom Lovro Librić osvojio je drugo mjesto u utrci 400 m sa preponama i zasluženo ponio kući srebrnu medalju. Filip Koražija je u istoj disciplini osvojio 8., a Antonio Žganjer 9. mjesto sa svega 2 sekunde slabijim rezultatom. Juniori u sastavu Grgos – Librić – Žganjer – Koražija su u štafeti 100-200-300-400m osvojili odlično 4. mjesto u Hrvatskoj s izvanrednim vremenom od 2:07:74 i u toj utrci poboljšali dosadašnje najbolje vrijeme ove štafete za čak 4 sekunde.

Iako je natjecanju prethodilo višesatno putovanje, mlade sportašice i sportaši pokazali su da se sa kvalitetnim radom i upornošću mogu postići odlični rezultati te dokazali da je njihova razina kvalitete postojana. 25. i 26. lipnja u Zagrebu će se održati Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke na kojem će naši mlađi juniori odmjeriti snage sa starijim juniorima.