KARATE - 15. Europski karate kup za mlade - Bratislava, 11. lipnja

Karatašima Bregane četiri medalje u Slovačkoj!

Na 15. Europskom karate kupu za mlade u Bratislavi, na kojem je nastupilo više od 500 natjecatelja iz 8 zemalja, članovi Karate kluba Bregana osvojili su jedno srebro i tri bronce u borbama.

Najuspješnija je bila Dijana Ćosić, koja je osvojila srebro u kategoriji juniorki do 53 kg. U finalnom meču je nakon neriješenog rezultata izgubila sudačkim preglasavanjem.

Brončanom medaljom okitila se Marina Bratanić u kategoriji kadetkinja do 54 kg. Vrlo dobrim nastupima Marina je potvrdila svoj napredak i osvojila prvu medalju u Bratislavi.

Ana Matijaščić je kvalitetnim borbama osvojila treće mjesto u kategoriji kadetkinja iznad 54 kg. Ana je mogla ostvariti još bolji rezultat, ali je, nažalost, u polufinalu u zadnjoj sekundi ispustila bodovnu prednost. U borbi za broncu uvjerljivo je pobijedila domaću predstavnicu.

Bronca je pripala i Mateji Lučić u kategoriji juniorki do 48 kg.

Bez medalje su ostali Paula Andričević i Mihael Matijaščić.

Uspješnim nastupom u Bratislavi završen je prvi dio natjecateljske sezone za karataše Bregane. Nakon kratkog odmora počinju pripreme za prvenstva Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore u rujnu, koja će biti izborna za odlazak na SP u Maleziji.

ATLETIKA - Troboj HALS-A Nova Gradiška – 11. lipnja

3 zlatne, 4 srebrne i 2 brončane medalje za Samoborce

11. lipnja u Novoj Gradišci održan je 8. troboj Hrvatske atletske lige sjever za limače i limačice. Uz odličnu organizaciju i sunčano vrijeme, natjecatelji su se borili u tri discipline: 60 m, bacanje vorteksa i skok u dalj. Na kraju je održana štafeta 4x100 m. Natjecatelje iz Atletskog kluba Samobor pratili su treneri Blažo Janković i Josip Paunović.

U ekipnom poretku limačice su osvojile 1. mjesto i veliki pehar, dok su limači bili nešto slabiji te su osvojili 2. mjesto u ekipnom poretku.

Najbolja limačica je Ana Fresl, koja je u ukupnom poretku osvojila srebrnu medalju. U skoku u dalj i na 60 m osvojila je brončanu, a u bacanju vorteksa srebrnu medalju.

Prvo mjesto i zlatnu medalju u bacanju vorteksa osvojila je Dora Španović s bačenih 35,72 m. Zlatna medalja također je otišla Emi Telišman, Dori Španović, Emanueli Mažar i Ani Fresl, a osvojile su je u disciplini štafeta 4x100 m.

Srebrnu medalju na 60 m osvojio je limač Damjan Lacković.

Antonio Jagodić osvojio je zlatnu medalju u bacanju vorteksa s bačenih 44,80 m.

U štefeti 4x100 m limači su osvojili srebrnu medalju. Trčali su Franko Stanić, Marko Stipe Posavec, Marin Muheljić i Damjan Lacković.

Naredno natjecanje je u Puli - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke, 18. i 19. lipnja.

G.K. Jumić

NOGOMET - Kup Zagrebačke županije – Farkaševec, 11. lipnja

Lokomotiva najbolja

Na igralištu NK Zrinski u Farkaševcu održan je 11. lipnja turnir Kup Zagrebačke županije, na kojem su nastupile momčadi Zrinskog, Lokomotive, Ponikva, Bestovja, Hrvatskog dragovoljca, Samobora, Lučkog i Naftaša.

Nakon susreta po skupinama, polufinala i finala najbolji su bili nogometaši Lokomotive. Drugi su bili igrači Hrvatskog dragovoljca, a treći Lučkog.

Za najboljeg strijelca proglašen je Ivan Borčić iz Lokomotive, s pet postignutih golova.

Najbolji golman bio je Leonardo Ozimec iz Lokomotive, a najbolji igrač Petar Mamić iz Hrvatskog dragovoljca.