KYOKUSHIN KARATE - Kup Hrvatske u katama Bregana 2011

Revija vrhunskog kyokushina

28. svibnja održano je kyokushinkai natjecanje u katama Kup Hrvatske – Bregana 2011. Turnir je održan u dvorani OŠ Milana Langa u Bregani, a sudjelovalo je 64 natjecatelja (18 ženskih i 46 muških) iz 8 klubova u dobi od 7 do 21 godine.

Pod okriljem Hrvatskog kyokushinkai saveza, Kup Hrvatske u katama organizirao je Kyokushin karate klub Bregana DIV iz Bregane.

Kate su izvođene u tri jakosne skupine (A, B i C) te u 9 kategorija podijeljenih po spolu i dobi (4 ženske i 5 muških kategorija).

Rezultati

Kate: A kategorija

I. kategorija: Mlađi limači (2002./2003.)

1. Franko Hegeduš (Budo Ryu)

2. Alen Božić (Croatia)

3. Ian Hriberski (Focus)

II. kategorija: Stariji limači (2000./2001.)

3. Dominik Martić (Croatia)

IV. kategorija: Limačice (narančasti pojasevi)

1. Helena Martić (Croatia)

2. Leona Skorić (Bregana DIV)

3. Josipa Grubeša (Focus)

V. kategorija: Djevojčice (plavi pojasevi)

3. Dawud Albouz (Budo Ryu)

VII. kategorija: Djevojčice (1994. – 2000.)

1. Ana Skukan (Bregana DIV)

2. Karla Živoder (Domenica)

3. Katarina Sever (Croatia)

Kate: C kategorija

VIII. kategorija: Juniori i Seniori (1990. – 1996.)

1. Vjekoslav Mezdić (Fortis)

2. Goran Božić (Croatia)

3. Luka Sekelj (Fortis)

IX. kategorija: Juniorke (1994. – 1996.)

Pomoćnici: Pankretić i Matijaš

Strijelci: 1:0 Dandić(23), 2:0 Škrinjarić(27), 2:1 Gavran(41), 3:1 Gusak(45), 3:2 Gavran(61)

MRACLIN: Štuban, Škrinjarić, T. Lucić, Džolan, K. Lučić, Cetić (od 78. Cvetnić), Popović, Krpačić, Ražov (od 83. Rus), Dandić, Gusak

Trener: Ranko Dobrić

SAVA: Levak, Golemović, Rogić, Čakanić, Ovčariček, J. Matošević (od 79. Klobučar), Kočnar (od 46. Golubić), M. Matošević, Filipović, Brdarić (od 67. Kukolja), Gavran

Igrač utakmice: Dražen Dandić (Mraclin)

Obje momčadi neopterećene oko ostanka u ligi odigrale su efikasnu utakmicu u kojoj su u konačnici gol više postigli domaćini. Mraclinjani su puno bolje odigrali prvih 45 minuta u kojem su postigli 3 gola. Od ta tri pogotka 2 su bila s preko 20 metara daljine te malo idu i na dušu gostujuće „jedinice“ Levaka. Jedini gol do odmora za goste je postigao Gavran. U nastavku gosti su doveli utakmicu u „nemirne vode“ drugim golom Gavrana u 61. minuti. Do kraja susreta obje momčadi pogađaju gredu od koje se lopta odbija na crtu pa nema razloga za promjenu rezultata.

Udarnik – Samobor 2:2 (0:1)

Samo bod u Kurilovcu

KURILOVEC – Igralište SRC Kurilovec

Sudac: Đurak (Stupno)

Pomoćnici: Vlašić i Faletar

Strijelci: 0:1 Horvat(24), 1:1 Sokol(70), 1:2 Raić(86), 2:2 Sokol(88)

UDARNIK: Žugaj, Japec, Sokol, Župetić (od 54. Mršić), Šunić (od 51. Vrdoljak), Bilan, Grlić, Radočaj (od 62. Bakula), Dolibašić, Prelec, Vidak

Trener: Senad Harambašić

SAMOBOR: Škof, Frajt (od 77. Stanec), Hainešek, Salopek (od 85. Kotarski), Raić, Leuštek, Puškarić, Horvat, Vincelj, Brujić, Novak

Crveni karton: Dolibašić(45)

Igrač utakmice: Josip Sokol (Udarnik)

Iako su pružili bolju igru i imali daleko više prilika Samoborci se samo s bodom vraćaju iz Kurilovca. Od početka susreta inicijativa gostujuće momčadi koja je urodila plodom u 24. minuti kada Horvat na asistenciju Brujića pogađa za 0:1. Do kraja poluvremena Puškarić se našao u oči s domaćim vratarom koji je bio uspješniji. Domaćini su na gostujuću igru uglavnom odgovarali agresijom pa su u 45. minuti zasluženo ostali s igračem manje. U nastavku dvoboja ista priča – Samobor napada, ali se mreža trese na krivoj strani – Sokol je u 70. poravnao na 1:1. Osam minuta kasnije u domaćem 16–ercu srušen je Brujić, ali Raićev udarac s kreča sjano brani raspoloženi Žugaj. Raić se ipak iskupio desetak minuta kasnije kada je nakon prekida bio najprisebniji za 1:2. No, domaćini se nisu predavali te Sokol iz slobodnog udarac eurogolom poravnava na konačnih i pomalo nepravednih 2:2.

Nakon 29. kola vodi Stupnik sa 74 bodova, druga je Mladost (P) sa 69, Samobor je treći sa 66, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 29 bodova.

JUDO - Judo klub Samobor organizirao 20. Kup državnosti

Samoborci ostali korak do ekipnog slavlja

U organizaciji Judo kluba Samobor u subotu, 4. lipnja, održan je 20. judo turnir Kup državnosti. Prvi Kup državnosti održan je u prilici otvaranja nove borilačke dvorane pri OŠ Bogumila Tonija 30. svibnja 1991. godine i to je bilo prvo međunarodno natjecanje u samostalnoj Republici Hrvatskoj za najmlađe kategorije natjecatelja.

Iako termin održavanja turnira određen od Hrvatskog judo saveza nije najsretnije pogođen, jer se poklapao s dolaskom pape Benedikta XVI. u Hrvatsku te s još nekoliko važnih judo turnira u bližim europskim državama, ipak je u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija ove godine nastupilo 232 natjecatelja iz 16 klubova.

Organizacija je protekla u najboljem redu, a samoborski judaši su osvojili 30 medalja. Nažalost, ni to nije bilo dovoljno da bi u ukupnom poretku pobijedili Judo klub Mladost Zagreb, koji je sa 103 boda bio za 6 bodova bolji od JK Samobor. Treći je bio JK Lika iz Zagreba s 89 bodova. JK Samobor je nedostajalo nekoliko judaša koji su toga dana imali školske obaveze te je to glavni razlog osvajanja "samo" drugog mjesta. Svojim mlađim kolegama judašima medalje su dijelili državni prvaci iz JK Samobor: Filip Šipek, Dora i Marta Bortas, Ante Vukres, Dora Bogović i Luka Leško, a više o turniru, rezultatima i slike možete pogledati na internet stranici kluba www.judoklubsamobor.hr.

Medalje za JK Samobor

Zlato: Bruno Babić, Mia Prelec, Filip Šipek, Ante Vukres, Marcel Škalec, Dora Bortas i Marta Bortas

Srebro: Marko Cerić, Tena Pšeničnjak, Diana Sertić, Andrija Klarić i Lucija Šinkovec

Bronca: Ivan Lindić, Tomislav Domotorffy, Dora Jurković, Lana Bogović, Justina Jakopec, Ema Kotarski, Danijela Ćutić, Stjepan Bolšec, Tin Jančić, Marko Svečnjak, Jan Bogović, Marko Rubinić, Marija Lindić, Terezija Žura, Filip Greblički i Tomislav Stjepanović

KARATE - Sisak kup - Sisak 4. lipnja

Samoborci uspješni u Sisku

Na međunarodnom, 20. po redu, Sisak kupu, koji je već tradicionalno posljednji sezonski karate turnir u Hrvatskoj, nastupilo je i petero mladih kataša Karate kluba Samobor.

Na turniru su nastupili klubovi iz Hrvatske, Slovenije te BiH, s ukupno nešto manje od 300 natjecatelja.

Svi mladi Samoborci su u Sisku imali odličan nastup, a najviše je pokazala Rebecca Smolčić koja je trijumfirala u konkurenciji mlađih kadetkinja i kadetkinja.

Fran Trošelj je nakon pobjede prošle subote na zagrebačkom Croatia Cupu uspjeh ponovio i u Sisku te najavio uspješnu sportsku karijeru.