Pomoćnici: Krešić (Samobor) i Pavić (Kerestinec)

Strijelci: 1:0 Lukić(11), 2:0 Rubinić(26), 2:1 Bajan(40), 2:2 Gotovac(77)

DINAMO OKIĆ: Dikšić, Gojšić, Kelečić, Razum, Bubanović, Falica, Rubinić, Mesić (od 63. Nevrkla), Obradović (od 56. Župan), Balen (od 46. Valečić), Lukić (od 83. Pučar)

Trener: Damir Katovčić

NOVAKI: Prahin, Lešković, Genus, Bura, Marković, Đumlija, Vidak (od 39. Matek), Bajan, Gotovac, Petković, Guštin

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Bajan (Novaki)

Iako su domaćini u jednom trenutku imali prednost od 2 gola, gosti se u Novake vraćaju s jednim osvojenim bodom. Dobar start Dinama rezultirao je golovima Lukića i Rubinića za 2:0 vodstvo u 26. minuti. Gosti 5 minuta prije poluvremena golom Bajana smanjuju na 2:1, a podjelu bodova u 77. minuti donosi Gotovac.

Pušća – Bestovje 1:1 (1:1)

10. remi

PUŠĆA – Igralište u Pušći

Sudac: Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: Šabić (Pavlovčani) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 I. Ačkar(4), 1:1 Bitići(40)

PUŠĆA: Jelačić, Bačan, Gorupec (od 46. Perica), Ban, Bernardić, I.Peharec, Studak, Bzik (od 58. T. Pehare), Bitići, Stiperski, Sadiku

Trener: Željko Zornjak

BESTOVJE: Rebrović, Đukić, Šarić, Lukač, Grgas, Selimović, Stojanović (od 80. Borić), Ačkar, Bećirović (od 72. Jagušt), Avsec, Softić

Igrač utakmice: Bitići (Pušća)

Nakon visokog poraza u prošlom kolu, igrači Vladimira Gržana u ovom su malo popravili dojam te se neporaženi vraćaju s teškog gostovanja u Pušći. Domaćini se bore za ostanak u ligi te im je svaki bod bitan, a upravo im je Bestovje otkinulo 2. Već u 4. minuti Ačkar mijenja početno stanje na semaforu, ali je malo prije odmora rezultat poravnao Bitići. U drugom dijelu rezultat se više ne mijenja te Bestovje upisuje svoj 10. remi u sezoni (najviše remija u ligi).

Sloga (O) – Bregana 3:2 (1:0)

Rezervist Brkić za tri boda

OREŠJE – Igralište Sloge

Sudac: Bošnjaković (Kerestinec)

Pomoćnici: Jankavić (Jagnjić Dol) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Kokot(3), 2:0 Bačić(52), 2:1 Sokolović(80), 2:2 Tančak(83), 3:2 Brkić(85)

SLOGA: Žoglev, Pilić, Čakanić, Marić, Budić (od 46. Pušelj), Boc, Bačić (od 55. Horvatin), Kokot (od 78. Brkić), Stojanović, Maršanić, Sapanjoš (od 69. Šamec)

Trener: Mladen Oršiček

BREGANA: Vitko, Petrić, Galinec, Makarun, Sokolović, Tančak, Dan. Celizić (od 46. Šeperić), Bašić, Tolić, A. Horvat, Babojelić

Igrač utakmice: Vedran Čakanić (Sloga)

Igrači Sloge su do 80. minute vodili s 2 gola razlike da bi zatim skoro sve to prosuli. Na 1:0 u trećoj minuti postavlja Kokot, a Bačić početkom nastavka dupla domaće vodstvo. Gosti tek u 80. minuti dolaze do daha – prvo Sokolović nakon kornera smanjuje rezultat, a samo tri minute kasnije Tančak na domaću nevjericu poravnava na 2:2. Domaćini su ipak zasluženo došli do troboda jer je rezervist Brkić ubrzo nakon izjednačenja pogodio za konačnih 3:2.

Mladost (KS) - Rakitje 5:0 (1:0)

Ništa od prvog mjesta

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Balić (Brdovec)

Pomoćnici: Kovačić (Zagreb) i Kazimović (Samobor)

Strijelci: 1:0 Botički(27), 2:0 Carin(53), 3:0 P. Smoljo(58 – 11m), 4:0 V. Stunja(67), 5:0 Vujčec(84)

MLADOST: Bilobrk, Lukić (od 65. Palčić), J. Stunja, Sirovica, Kelečić, Čavar (od 46. Matulin), Carin (od 78. A. Smoljo), V. Stunja, P. Smoljo, Vujčec, Botički

RAKITJE: Divković, Balaško (od 54. Brekalo), Horvat, Martinčević, Nuić, Biškupić, Baksa, Jozić, Dorotić, Novačić, Hlevnjak

Crvei karton: Biškupić

Igrač utakmice: Boris Botički (Mladost)

Uvjerljiva i neočivano visoka pobjeda Mladosti protiv Rakitja koji se ovim poraz oprostio od borbe za 1. mjesto (razmak između vodeće Jaske i Rakitja sada iznosi 6 bodova). U prvom dijelu domaćini postižu samo 1 gol, da bi u nastavku bili puno efikasniji. Carin (53.) i Smoljo (58.)iz penala su osigurali pobjedu, a dojam su još poboljšali Stunja i Vujčec golovima za konačnih 5:0.

Nakon 26. kola vodi Jaska s 58 bodova, drugi je Dinamo (J) s 55, Rakitje je treće s 52, Bregana je peta sa 41 bodom, Bestovje je deveto s 34, dok su Novaki na dvanaestom mjestu s 30 bodova.

KOŠARKA - Play off Veteranske lige Zagrebačke županije Samobor – Dugo Selo 45:36 Samobor – Gorica 30:66

Samoborci posustali u finalu

KOŠARKA - Play off Veteranske lige Zagrebačke županije
Samobor – Dugo Selo 45:36
Samobor – Gorica 30:66

Nakon odigranog redovnog dijela sezone veterana košarkaške lige Zagrebačke županije odigran je play off lige 14. svibnja u dvorani Žeravinec u Ivanić Gradu. U prvoj utakmici polufinala slavili su veterani Gorice svladavši s 53:40 veterane Ivanića. U drugoj polufinalnoj utakmici slavili su veterani Samobora s rezultatom 45:36 protiv ekipe Dugog Sela, u kojoj su se istakli Samoborci Mulahalilović s 13 i Pavšek s 8 koševa. U utakmici za treće mjesto Dugo Selo uvjerljivo je pobijedilo Ivanić rezultatom 53:34.

U finalu slab početak Samoboraca, a uz to i ozljeda najboljeg igrača Pavšeka, tako da do poluvremena veterani Gorice ostvaruju uvjerljivo vodstvo. Na početku drugog poluvremena Samoborci presingom pokušavaju preokrenuti rezultat, ali bez uspjeha, tako da na kraju veterani Gorice uvjerljivom pobjedom zasluženo osvajaju ovogodišnji naslov veteranske lige košarkaša Zagrebačke županije, dok Samoborcima ostaje vrlo dobro drugo mjesto. U pobjedi Gorice najučinkovitiji je bio Ž. Matić s 18 koševa. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Pavšek s 8 koševa. Nakon odigranog play offa veterani su u trećem poluvremenu nastavili druženje na obližnjem seoskom imanju u organizaciji domaćina košarkaškog kluba Ivanić.

JUDO - Pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za dječake i djevojčice do 13 godina

Judo klub Samobor najbolji u Hrvatskoj!

U subotu, 14. svibnja u Splitu u dvorani na Gripama održalo se Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u judu za dječake i djevojčice do 13 godina. Pravo na nastup na regionalnim prvenstvima izborilo je 272 natjecatelja iz 33 kluba. JK Samobor je nastupio sa 16 natjecatelja i to 9 dječaka i 7 djevojčica i osvojio 8 medalja, a od toga čak 4 zlatne. Natjecanje su otvorile najlakše kategorije pa je na borilište od samoborskih judaša prva izašla Marija Lindić. Ona je prvu borbu izgubila, ali je u nastavku u sjajnom nizu osvojila 3 pobjede i zasluženo došla do srebrne medalje.

Filip Šipek kroz tri borbe pobjeđuje protivnike, a u finalu za samo nekoliko sekundi baca protivnika i osvaja prvo mjesto i postaje prvak Hrvatske. Sestre Bortas, Dora i Marta, godinama su svako prvenstvo i turnir osvajale s prva dva mjesta, jer su nastupale u istoj težinskoj kategoriji. Proteklih godinu dana Marta je vježbala i natjecala se u težoj kategoriji i njen trud i upornost se isplatila i njoj i JK Samobor. Ove godine, Dora je postala prvakinjom Hrvatske u kategoriji do 36 kilograma, a Marta u kategoriji do 40 kilograma.

Helena Vuković je s dvije pobjede došla do borbe za finale, ali onda zbog prevelikog respekta prema protivnicama gubi dvije borbe i osvaja tek peto mjesto. Borna Ivošević i Filip Greblički nastupali su u kategoriji do 46 kilograma. Borna je izgubio polufinale od kasnijeg prvaka, ali pobjeđuje u borbi za treće mjesto, dok je Filip došao tek do petog mjesta.

Ante Vukres, prošlogodišnji prvak Hrvatske, je u Split otišao kao drugi s regionalnog prvenstva. U Splitu je došao do finala u kojem se susreo s protivnikom iz samoborskog finala, no ovog puta Ante mu nije dopustio iznenađenje. U vjerojatno najljepšoj borbi na prvenstvu, Ante prekrasnim bacanjem osvaja prvo mjesto i drugu godinu zaredom postaje prvak Hrvatske.

U kategoriji djevojčica do 52 kilograma Lorena Štengl je imala zaista težak ždrijeb. Izgubila je prvu borbu, ali je u nastavku dala sve od sebe i došla do trećeg mjesta. U istoj kategoriji je nastupila i Lucija Šinkovec, koja je imala mnogo stvari koje joj nisu išle u prilog. Lucija trenira judo tek 6 mjeseci i nije nastupala na mnogo turnira, a posebno ne ovako jakih. Druga otegotna okolnost je bio dan prije uganut skočni zglob. Prvu borbu je izgubila, ali onda nizom od tri sjajne pobjede uz nevjerojatnu upornost i borbenost došla do trećeg mjesta. Lucija Šinkovec je bila najveće iznenađenje dana.

Marcel Škalec je s dvije pobjede došao do polufinala, ali onda gubi dvije borbe i osvaja tek peto mjesto. Darija Razum, Enio Čavlović, Tomislav Lebegner Štengl, Josip Zorić i Tomislav Stjepanović, nažalost, nisu došli u priliku boriti se za odličja.

U ekipnom poretku dječaci JK Samobor osvojili su 3. mjesto s 18 bodova, iza vršnjaka iz JK Dalmacijacement iz Splita (24) i Istarskog borca s 22 boda. S 24 boda djevojčice JK Samobor su ekipne prvakinje Hrvatske ispred vršnjakinja iz JK Pujanke iz Splita (16) i Istarskog borca (18). Nakon što su prošle godine samoborski judaši bili ukupno drugi, ove godine osvojili su titulu najuspješnijeg kluba!

Titule za navijače se ne dodjeljuju, ali i ovu bi mogli ponijeti Samoborci. Kao i na svakom judo natjecanju, sportaše su pratili članovi obitelji pa je prepoznatljiva samoborska navijačka skupina bila najveća i Gripe su se orile od navijanja i pljeska. Treneri Josip Šančić, Matija Frlić i Rebeka Tandarić su zadovoljni rezultatima, ali napominju da mjesta napretku uvijek ima te da su tri peta mjesta morale biti medalje, ali da je judo takav sport da se gubi u trenutku i nema druge prilike. Za neke natjecatelje iz ovog uzrasta slijedi opuštanje od natjecanja, a drugi se nastavljaju pripremati za Prvenstvo Hrvatske za uzrast mlađih kadeta i mlađih seniora, koje se 29. svibnja održava u Zagrebu.