Uvjerljivi domaćini

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Jermić

Pomoćnici: Čužić (oba iz Velike Gorice) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Žlender(12 – 11m), 2:0 Žlender(23), 3:0 Domjančić(71), 4:0 I. Meglajec(82)

TOP: Bugarin, G. Meglajec od 55. Maceković), Puntarec, I. Meglajec, Vratarić, Vukas (od 46. Kalman), Divjak, Žižić, Hržić, Žlender, Jordan (od 70. Domjančić)

VRH: Brdsko, Špiček, Jedvaj, Rod, Pušek, Škarika, Dađšić, Franjo, Knjaz, Ječmenjak, Lacković (od 14. Grgec)

Igrač utakmice: Ivica Meglajec (TOP)

Od prve minute utakmice bilo je jasno da će svi bodovi ostati u Kerestincu. Gosti, koji su zadnji na tablici, došli su samo 12 igrača i otpočetka su bili stjerani pred svoja vrata. Prvi gol se čekao do trinaeste minute kada Žlender s kreča pogađa za 1:0 (igranje rukom u gostujućem šesnaestercu). Isti igrač desetak minuta kasnije postiže svoj drugi gol, a u drugom dijelu po jednom Domjančić i Meglajec postižu po gol za uvjerljivih 4.0.

Sava (D) - Zrinski Tehnovent 1:0 (0:0)

Jedva ugurali jedan

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Čunović (Donja Zdenčina) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Vrhovski(65)

SAVA DRENJE: Pavličić, I. Drenski, S. Drenski, Kartelo, Jukić, Ivančić, Preskar, Vrhovski, Jakovina (od 90. Švec), Žaohar, Šoštarić (od 85. Delač)

Trener: Miroslav Šorgić

ZRINSKI FARKAŠEVAC: J. Mandir, Ramić, Šicl, Šantalab, Horvat (od 77. Vrančić), Letinčić (od 58. Župančić), Mateušić (od 64. Ištuk), Radek, Blažević, Radovanić, F. Mandir

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Juraj Vrhovski (Sava)

Obostrano loše prvo poluvrijeme rezultiralo je tome da se početni rezultat nije mijenjao nakon 45 minuta. U nastavku domaćini angažiraniji u traženje tri boda i to im se isplatilo u 65. minuti kada solo prodor Vrhovskog rezultira golom za 1:0. Rezultatski minus nije potaknuo uspavane goste koji do kraja susreta nisu stvorili niti jednu opasniju priliku koja im bi donjela barem bod.

Klokočevac – Jamnica 0:1 (0:0)

Pokvarili šanse za opstanak

Sudac: Miličević (Velika Gorica)

Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 0:1 Vračević(70)

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan, Ćosić, Janjić, Ivančić, Dumić (od 46. Kulašević), Kušter (od 751. Lehpamer), Ovčarić, Vlašić (od 46. Beloša), Gestić, Matijaščić

JAMNICA: Šimatić, Patljak, Previšić (od 67. Grčević), Petković, Luketić, Kvesić, Kelava, Anić, Mihalić (od 60. Krpan), Vračević, Tuka (od 90. Britvec)

Trener: Tomislav Kelava

Igrač utakmice: Ivica Vračević (Jamnica)

Domaćini nisu uspjeli ostvariti svoju drugu pobjedu u nizu i tako su uvelike pokvarili šanse za ostanak u ovom stupnju natjecanja. Svi bodovi su zasluženo pripali gostu koji je do vrijednog gola stigao u 70. minuti kada je lijepu akciju glavom okončao Vračević. Domaćini su imali prilike i u prvom (Ovčarić) i u drugom dijelu (Skukan), ali nisu našli put do mreže Šimatića.

Nakon 26. kola vodi Dinamo Hidrel s 58 bodova, drugi je TOP s 51, Zrinski Tehnovent je trinaesti s 24, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 19 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 26. kolo

Sava – Metalac 2:1 (2:1)

Evo i druge pobjede

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Horvat (oba iz Zaprešića) i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Brdarić(13), 1:1 Bećirović(37), 2:1 Ovčariček (42)

SAVA: Kožarec, Drenški, Golemović, Rogić, Čakanić, Klobučar (od 46. Sabljo), Ovčariček, J. Matošević (od 87. Prelec), Kočnar (od 89. Kostanjski), M. Matošević, Brdarić

METALAC: Gavrić, Likarević (od 73. Dobrić), Brodarac, Kolić, Ivanković, Dorosulić, Milunić, Milinković, Hesely (od 64. Dedić) Milković, Bećirović

Trener: Dean Medarević

Igrač utakmice: Jurica Rogić (Sava)

Protiv Metalca iz Siska Strmčani su ostvarili (tek) drugu proljetnu pobjedu s kojom su skočili na deseto mjesto tablice te tako praktičli riješili sve brige oko ostanka u ligi. Sve važno na Lazini se dogodilo u prvih 45 minuta. Brdarić je u za Savu sretnoj 13. minuti prvi puta matirao Gavrića za 1:0, ali je početna prednost domaćina trajala samo dvadesetak minuta kada je na 1:1 poravnao Bećirović. Pred kraj prvog dijela drugi put loptu iza vratara Metalca šalje Ovčarić, a taj se gol kasnije pokazao dovoljnim za konačnu pobjedu.

Samobor – Banovac 2:1 (0:0)

Puškarić potvrdio dobru formu

Sudac: Krečak (Zagreb)

Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Župan (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Grgečić(62), 2:0 Puškarić(66), 2:1 Ig. Krpotić(90)

SAMOBOR: Škof, Frajt, Hainešek (od 80. Novoselec), Salopek, Leuštek, Vulić, Puškarić (od 85. Kotarski), Horvat, Grgečić, Brujić, Novak (od 69. Štefković)

BANOVAC: Klasan, Kristić, Tica, Komar, Valentić, Cestarić, Vorneković, Žinić (od 60. Mileković), Išek (od 70. Belčić), Piškor, Iv. Krpotić (od 75. Ig. Krpotić)

Trener: Joso Milunić

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Samobor)

Posljednje plasirani gosti pokazali su se kao tvrdi orah za Samoborce koji su samo s 2:1 nastavili pobjednički niz koji se sada protegnuo na četiri pobjede u nizu. Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav, gotovo bez izglednijih prilika. U nastavku domaćini su krenuli angažiranije prema naprijed te u razdolju od 4 minute osiguravaju pobjedu. Prvo je u 62. Grgečić pogodio za 1:0, a 4 minute kasnije pobjedu osigurava Puškarić koji je tako potvrdi odobru formu u posljenje vrijeme (5 golova u posljednja 4 kola). Gosti su u posljednjim minutama uspjeli samo postići utješni gol, strijelac je bi rezerva Krpotić iz slobodnog udarca.

Nakon 26. kola vodi Stupnik sa 65 bodova, druga je Mladost (P) sa 63, Samobor je treći sa 61, dok je Sava na desetom mjestu s 29 bodova.