Tko bi se tome nadao!

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Petrac (Velika Buna)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Bugarinović (Graberje)

Strijelci: 1:0 Fišter(9), 2:0 Fišter(12), 2:1 Matijaščić(20), 2:2 Ovčarić(22), 2:3 Matijaščić(44), 2:4 Janjić(51), 2:5 Matijaščić(77), 2:6 Beloša(83), 3:6 Fišter(85 – 11m), 3:7 Brajković(88)

RUGVICA: Papak, Barberić (od 79. Filipović), Nuši, Mandir, Fišter, Marić (od 73. Stanić), Điđa (od 83. Malnar), Milanščak, Mudrić, Stipić, Marelja

Trener: Vlado Papić

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan (od 73. Lehpamer), Ćosić (od 87. Radulović), Janjić, Ivančić, Dumić, Kušter, Ovčarić, Vlašić, Matijaščić (od 78. Beloša), Brajković

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Nakon dvanaest minuta na semaforu je svijetlilo 2:0 i malo tko bi nakon toga pomislio da će nakon 90 minuta igre svi bodovi otići prema Klokočevcu, a gosti postići čak 7 golova. No, to se i dogodilo. Nakon što je Fišter postigao dva gola za „sigurno“ domaće vodstvo, ubrzo su rezultat izjednačili Matijaščić i Ovčarić. Do poluvremena je Matijaščić s još jednim golom prednost „prebacio“ na stranu gostiju. U drugom dijelu Papak je još četiri puta morao po loptu u mrežu za petu pobjedu u prvenstvu igrača Ferde Kamenčića.

Jamnica - TOP 2:0 (1:0)

Pokleknuli u Pisarovini

PISAROVINA – Igralište Jamnice

Sudac: Čužić

Pomoćnici: Miličević i Bilić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Kelava(27), 2:0 Krpan(88)

JAMNICA: Šimatić, I. Patljak (od 88. Britvec), Grčević, Petković, Luketić, Kvesić, Kelava, Anić, Mihalić (od 63. Krpan), Vračević, Tuksa

Trener: Danijel Horvat

TOP: Bugarin, M. Patljak, Puntarec (od 75. Vratarić), Klingor, G. Meglajec (od 75. Maceković), I. Meglajec, Fabek, Žižić (od 59. Kalman), Divljak (od 59. Hržić), Žlender, Jordan

Igrač utakmice: Matija Šimatić (Jamnica)

Igrači TOP–a pokleknuli su na gostovanju u Pisarovini te im sada vodeći Dinamo Hidrel bježi 6 bodova uz još 5 kola do kraja – drugim riječima gotovo pa nedostižno. Vratari su na ovoj utakmici bili najbolji pojednici pa je uz pregršt prilika postignuto samo 2 gola. Prvi je pao u 27. minuti kada je gužvu pred vratima Bugarina najbolje iskoristio Kelava. Gosti su najbliže izjednačenju bili u 65. minuti, ali je odmjereni slobodni udarac Jordana s 20–ak metara zaustavila prečka. Potvrda pobjede za igrače iz Pisarovine stiže u 88. minuti kada je rezerva Krpan iskoristio brzu kontru za konačnih 2:0.

Zrinski Tehnovent - Klas 4:3 (3:1)

I tri autogola!

FARKAŠEVAC – Igralište Zrinskog

Sudac: Novak (Pušća)

Pomoćnici: Zajec (Zaprešić) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 0:1 Ramić(26 – ag), 1:1 Rebernišak(33 – ag), 2:1 Bošnjak(40), 3:1 Špičić(45 – ag), 3:2 Spasenić(57), 4:2 Blažević(65), 4:3 Spasenić(77)

ZRINSKI TEHNOVENT: J. Mandir, Ramić, Šicl, Šantalab, Žganjer, Mataušić, Bošnjak (od 56. Radek), Jagodić (od 90. M. Horvat), Blažević (od 85. Župančić), Radovanić, F. Mandir (od 75. A. Horvat)

Trener: Zoran Smiljanec

KLAS: Rebernišak (od 50. Nuić), Caganić, Fistrić, Čužić (od 51. Nosić), Kudih, Hlevnjak, Špičić, Kazić, Spasenić, Fišter (od 52. Serdar), Furić

Trener: Darko Bogadi

Crveni karton: Hlevnjak(36)

Igrač utakmice: Alen Šantalab (Zrinski Tehnovent)

Zanimljiva utakmica u Farkaševcu u kojoj su gledatelji mogli vidjeti čak 7 golova, od toga čak 3 autogola. Prvi autogol postiže Ramić u 26. minuti, ali se već 7. minuta kasnije Rebernišak zahvalio na isti način. Prvi „regularni“ gol postiže Bošnjak u 40. minuti, a sudačkoj nakodnadi Špičić po drugi put dariva domaćine za vodstvo od 3:1. U nastavku su gosti pojačali tempo, ali su samo stigli do minimalnog poraza; dva gola za njih je postigao Spasenić, a gol vrijedan tri boda za Zrinski postigao je Blažević.

Nakon 25. kola vodi Dinamo Hidrel s 55 bodova, drugi je TOP sa 48, Zrinski Tehnovent je trinaesti s 24, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 19 bodova.

KOŠARKA - Prijateljski susreti Krka i Samobora

Odmjerili snage pa se počastili

Samoborski košarkaši u subotu, 7. svibnja, gostovali su u prelijepom i sunčanom gradiću Krku na istoimenom otoku, gdje su odigrali tri prijateljske utakmice. U prvoj utakmici odmjerile su snage najmlađe ekipe, u kojoj su više znanja i spretnosti prikazali mlađi kadeti Samobora te zasluženo pobijedili s 8 koševa viška (72:64). U pobjedi Samoboraca istakli su se Sladić s 11 i Škiljan s 10 koševa. Kod domaćina odlično je odigrao Jerković, uknjiživši 28 koševa.

U drugoj utakmici kadeti Krka donekle su u prvom poluvremenu parirali Samoborcima, da bi u drugom Samoborci predvođeni Imbertom sa 42 i Džimbegom s 29 koševa u potpunosti deklasirali domaćine uvjerljivom pobjedom od 52 koša razlike (107:55).

U trećoj utakmici veterani Samobora morali su čestitati domaćoj ekipi veterana na zasluženoj pobjedi, koja se uz malo više koncentracije u samoj završnici mogla preokrenuti i u korist Samoboraca, no završilo je 71:61 za domaće. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Župančić s 15 i Antolović s 11 koševa. Kod pobjedničke ekipe Zlatni otok najzaslužniji za pobjedu bili su Dorčić s 15 i Ilijić sa 14 koševa.

Nakon ovih zanimljivih utakmica i nadasve odlične organizacije domaćini su počastili Samoborce te se druženje nastavilo i izvan sportskih terena do večernjih sati.