Pomoćnici: Bogović i Perić (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Matejčić(23 – 11m), 2:0 Buzov(90)

JELAČIĆ: Prošenski, Buzov, Karlović (od 80. Golubić), Budimir, Grubeša (od 69. Matković), Matejčić, Berković (od 56. Križanić), Novosel, Rak, Mirenić, Debijađi

Trener: Zlatan Arnautović

SAVA: Levar, Drenški, Rogić, Kostanjski (od 60. Kukolja), Čakanić, Klobučar (od 46. Kočnar), Ovčariček, J. Matošević (od 46. Kumerički), M. Matošević, Brdarić, Gavran

Igrač utakmice: Josip Matejčić (Jelačić)

Igrači Save nastavljaju s lošim igrama ovog proljeća, a domaćini bilježe prvi proljetni trobod. Početni rezultat se mijenja u 23. minuti kada je u gostujućem 16 – ercu srušen Novosel, a s bijele točke je precizan Matejčić. Obostrano neefikasna igra najzaslužnija je za samo jedan postignuti gol do devedesete minute kada je pobjedu domaćinu potvrdio Buzov. Najveće prilike za izjednačenje prije toga su za Savu propustili Drenški, Kukolja i Brdarić.

Polet (B) – Samobor 1:2 (0:0)

Raić zakucao u 90. minuti

BUŠEVEC – SRC Zvrnik

Sudac: Mlinarić (Sisak)

Pomoćnici: Krnic (Mošćenica) i Vuksan (Sisak)

Strijelci: 0:1 Puškarić(62), 1:1 Rožić(88), 1:2 Raić(90)

POLET BUŠEVEC: Domitrović, Sabljo (od 46. Gregurić), Stuparić, Kovačević, Tičarić, Mikulinec, Sučić, Šimun (od 67. Butković), Lovrić (od 55. Detelić), Rožić, Antunović

Trener: Zoran Tomčić

SAMOBOR: Škof, Leuštek (od 58. Frajt), Hainešek, Salopek, Raić, Vulić, Puškarić, Horvat, Grgečić (od 87. Novoselac), Brujić, Novak

Igrač utakmice: Sven Raić (Samobor)

U posljenjim trenucima susreta Samoborci su došli do pobjede i tako rezultatski minus za vodećim dvojcem smanjili sa 6 na 4 boda. Prvih 45 minuta proteklo je bez promjene početnog rezultata, bliže golu bili su domaćini, ali je u nekoliko navrata sjajno reagirao vratar Samobora Škof i ostavio svoju mrežu netaknutu. Gosti u minimalnu prednost dolaze u 62. minuti kada je Puškarić uz malu pomoć vratara Domitrović sproveo loptu u mrežu. Igrači iz Buševca ne predaju se unatoč golu minusa i to im se isplaćuje u 88. kad Rožić iz blizine pogađa za 1:1. I kada su već svi mislili da će to biti konačan rezultat, Raić u 90. minuti iz gužve pred domaćim vratima zakucava loptu za 19. pobjedu Samobora u prvenstvu.

Nakon 25. kola vodi Mladost (P) sa 62 boda, koliko ima i drugi Stupnik. Samobor je treći s 58, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 26 bodova.

KARATE - 46. Europsko prvenstvo, Zürich, 6. - 8. svibnja

Ana Lenard u europskih top osam

Hrvatska karate reprezentacija vratila se u ponedjeljak, 9. svibnja, iz Züricha gdje je na 46. Europskom prvenstvu ostvarila fenomenalan uspjeh osvojivši ček šest medalja: jednu srebrnu i pet brončanih. U konkureciji seniorki do 61 kg u Zürichu je nastupila i članica Karate kluba Samobor Ana Lenard.

Svoj seniorski debi Ana je odradila odlično. U prvom kolu je deklasirala Ruskinju Emelianenko (mlađe seniorsku viceprvakinju Europe) rezultatom 4:0, a slično je prošla i Bugarka Grueva u drugom kolu, koju je Ana "pomela" s konačnih 5:0. Tom pobjedom je ušla u četvrtfinale, među osam najboljih europskih karatistica. Nasuprot Ane je u četvrtini finala bila Francuskinja Dona, aktualna prvakinja svijeta te brončana s prošlogodišnjeg prvenstva Europe. Iako je Ana ušla u meč vrlo odlučno, nije uspjela poentirati te je u regularnom tijeku meča rezultat ostao 0:0. Nakon toga se prišlo produžetku, nakon kojeg je rezultat opet ostao neriješen. Prema pravilima, suci nakon toga moraju izjašnjavanjem odlučiti pobjednicu te su u ovom dramatičnom meču dodijelili pobjedu popularnijoj i već proslavljenoj svjetskoj prvakinji. Da su pobjednicom proglasili Anu, ne bi bilo nepravedno.

Francuska reprezentativka u polufinalom meču pokazuje iscrpljenost nakon meča s Anom te, nažalost, gubi od domaće reprezentativke, kasnije europske prvakinje, čime Ana Lenard ostaje bez mogućnosti borbe u repasažu za brončano odličje. Zaista šteta za Anu i hrvatski karate, ali kada se uzmu u obzir njene godine sigurno je da će biti još prilika te da će željena medalja kad-tad doći u Samobor. Plasmanom među osam najboljih je ostvaren postavljeni cilj prije samog odlaska na EP.

U Zürichu je nastupio i Dario Svetić, koji je poražen već u prvom kolu od solidnog Austrijanca. Od Daria se više očekivalo, ali očito nije imao svoj dan u švicarskom Zürichu.

STOLNI TENIS - Kvalifikacije za popunu 2. HSTL - zapad

Samoborci i dalje u igri

U Vrsaru su 7. i 8. svibnja održane kvalifikacije za popunu 2. hrvatske stolnoteniske lige – muški zapad. Stolnotenisači Samobora u sastavu Stanko Eskolić, Krunoslav Znika i Hrvoje Mihalić su postigli vrijedan rezultat osvojivši treće mjesto.

Nakon prvog dana, u kojem su zabilježena dva poraza, izgledalo je da se Samoborci ne mogu vratiti u igru. No, dobivanjem Opatije sa 4:2 i domaćina Vrsara sa 4:3 Samoborci ostaju u igri za ulazak u 2. hrvatsku stolnotenisku ligu - muški zapad. Iz kluba se zahvaljuju na pomoći Samoborskom športskom savezu.

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u višebojima

Tri srebrne i brončana medalja

U dane vikenda, 7. i 8. svibnja, u Varaždinu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske u višebojima. U subotu, 7. svibnja, u četveroboju (60 m, skok u dalj, bacanje vorteksa i 400 m) su se natjecali limači i limačice rođeni 2000. i 2001. godine.

Za Atletski klub Samobor 2007 u kategoriji limačica natjecala se Ana Fresl, koja je osvojila 2. mjesto. Ema Telišman je bila je 11., Dora Pavliša 12., a Dora Španović zbog ozljede nije završila natjecanje.

Limače su predstavljali Franko Stanić, koji je u ukupnom poretku osvojio 8. mjesto, Marin Muheljić je bio 9., a Antonio Jumić 16.

Višeboj se nastavio i u nedjelju, 8. svibnja.

Mlađa kadetkinja Dolores Ćosić nastupila je u petoboju (60 m, skok u dalj, bacanje vorteksa, 80 m prepone i 600 m) i, osvojivši srebrnu medalju, dokazala da je među najjačima u Hrvatskoj. Mlađi kadet Filip Kufrin osvojio je 4. mjesto.

U šestoboju za kadetkinje natjecala se Ana Erceg, koja je osvojila 6. mjesto.

Mlađi juniori natjecali su se u osmoboju. Nakon dva dana natjecanja Filip Koražija osvojio je srebrnu medalju, a Lovro Librić brončanu.

Naredno natjecanje, 2. kolo HALS-a, je 14. i 15. svibnja u Zagrebu.

G.K. Jumić

KOŠARKA - Juniori – 3. HRL – 11. kolo Samobor – Krapina 84:52 (39:26)

Uzvratili konkurentima

SAMOBOR: Bencek, Vranić 7, Dašić, Kalafatić 2, Imbert 19, Tokić 24, Šuvaković 22, Muslić, Vlašić 4, Šandrk 6. Trener: Josip Vlah

KRAPINA: Križnik 7, Kučko, Cekol, Pružinec, Vinski 6, Bigec 26, Poljak, Medvedec 2, Horvat 3, Cesarec, Krainović, Klasić 8. Trener: Križnik

Juniori Samobora nastavljaju s odličnim igrama svladavši direktnog konkurenta Krapinu s uvjerljivih 32 koša razlike, uzvrativši im više nego trostruko za jedini poraz u prvenstvu. S ovom pobjedom Samoborci su se učvrstili na prvom mjestu s velikim izgledima za naslov lige.

Igralo se vrlo čvrsto na obje strane, a polovicom druge četvrtine Samoborci jednom serijom koševa odlaze na petnaest razlike. Početkom zadnje četvrtine Samoborci igraju maksimalnom snagom što već umorni i slomljeni gosti više ne mogu braniti i vrlo brzo je preko trideset razlike za Samoborce tako da zadnjih par minuta imaju priliku zaigrati i rezervni igrači.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Tokić s 24, Šuvaković s 22 i Imbert s 19 koševa. U obrani odlični Tokić sa 16 skokova i Šuvaković s 11 ukradenih lopti i 8 skokova. Kod Krapine odlično je igrao Bigec ubacivši 26 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 12. kolo Samobor II – Cedevita II 44:60 (19:37)

Ublažili siguran poraz

SAMOBOR II: Škiljan 6, Tonković 2, Srabotnak 9, Iviček, Vrbančić 2, Planinčić 3, Čižmešija, Antunović 2, Tadić 13, Pukšar 3, Kupres 4. Trener: Mirko Mandalinić

CEDEVITA II: Boroš 22, Kostić 2, Matolić 8, Gojun, Slonje, Lovačev 6, Čović, Lončar 4, Pap, Sušić 16, Salamun 2. Trener: Mandić

Do poluvremena spretniji gosti ostvaruju 18 koševa prednosti. U drugom poluvremenu Samoborci igraju mnogo učinkovitije, ali dovoljno tek da nešto ublaže svoj siguran poraz. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija s 13 i Srabotnak s 9 koševa. Kod Cedevite odlično su odigrali Boroš s 22 i Sučić s 16 koševa.