KOŠARKA - Polufinale natjecanja za dječake Osnovnih škola skupine Centar Samobor – Bjelovar 72:58 (36:33) Novska – Samobor 42:51 (22:23)

Samoborci izborili finalni turnir

KOŠARKA - Polufinale natjecanja za dječake Osnovnih škola skupine Centar
Samobor – Bjelovar 72:58 (36:33)
Novska – Samobor 42:51 (22:23)

OŠ Samobor ostvarila je svoj najveći uspjeh i plasirala se na državno završno natjecanje u košarci za dječake osnovnih škola, koje će se održati od 16. do 18. svibnja u Splitu, u konkurenciji 6 prvaka svojih poluzavršnih međužupanijskih skupina. U prvoj polufinalnoj utakmici Samoborci su na krilima Šuvakovića, koji je uz odličnu obranu uknjižio 38 koševa, izborili važnu pobjedu protiv možda i najjačeg suparnika OŠ Bjelovar. Iako su Samoborci cijelu utakmicu bili u maloj prednosti, utakmica se prelomila tek u zadnjoj četvrtini nakon izlaska njihovog najboljeg pojedinca Zadravca, koji je do tada postigao 43 koša. U drugoj polufinalnoj utakmici domaćin Novska lagano je došla do pobjede protiv ekipe OŠ Zabok rezultatom 55:28.

U velikom finalu Samoboraca i Novske početak je pripao Samoborcima, da bi ih Novska do poluvremena sustigla. Početkom drugog poluvremena ponovno bolja igra Samoboraca i desetak razlike, koje uspješno brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu i veliko slavlje. U pobjedi Samoboraca istakla se četvorka Šuvaković s 14, Belamarić s 13, te Mandalinić i Levanić, oba s po 12 koševa. Za velik uspjeh košarkaške ekipe OŠ Samobor svakako je zaslužan i Košarkaški klub Samobor u kojem i trenira kompletna ekipa Samoboraca. Kod Novske najbolji pojedinac Debić uknjižio je 21 koš. U utakmici za 3. mjesto Bjelovarci su lagano svladali ekipu Zaboka rezultatom 65:19.

RUKOMET - Županijska liga vanjski prsten – 14. kolo Sveti Martin – Mladost '09 Samobor 33:29 (14:14)

Sveti Martin prizemljio Mladost

MRK Sveti Martin: Burić, Lukenda 3, Razum 9, V. Ložnjak 10, Ribarić 1, Šalić 4, Belamarić 4, Divjak 2, Tkalčec

Trener: Danijel Ložnjak

MRK Mladost '09 Samobor: Zorko, Radovanić, D. Babić 1, Gagula 4, M. Petrić, Kušić 3, Radić 10, Razum, Cvetković, A. Petrić, Kurilić 10, F. Petrić 1, H. Babić, Matijaščić

trener: Darko Štuka

Nakon velikog uzleta Mladosti '09 u dosadašnjem dijelu prvenstva, došlo je do bolnog prizemljenja i neugodnog poraza od lokalnog protivnika iz Sv. Martina. Utakmica koja je igrana u vrijeme nedjeljnog ručka pokazala je da bez borbe i ozbiljnog pristupa utakmici nema niti povoljnog rezultata. Samoborci su djelovali uspavano (što pokazuje samo dvije minute isključenja), a to se poklopilo s neraspoloženim golmanom i dovelo do neminovnog poraza protiv motiviranih Martinščana, koji su predvođeni raspoloženim Ložnjakom i Razumom Sv. Martin doveli do "slatke" pobjede.

Nadamo se probuđenim Samoborcima u subotu u 19.30 u novoj dvorani protiv Novog Čića, koje je nenadano iznenadilo lidera prvenstva Rudara 2, te se tako pokazali kao ozbiljan protivnik.

B.P.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 20. Kolo

TOP – Dinamo Hidrel 2:2 (2:0)

Paviša odnio dva boda

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Bionda

Pomoćnici: Rašić (oba iz Zaprešića) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Žlender(11), 2:0 Žlender(34), 2:1 Miljković(59 – 11m), 2:2 Paviša(89)

TOP: Bugarin, G. Meglajec, Puntarec, Klingor, Hržić (od 74. Marijan), I. Meglajec (od 83. Jakopec), Lisec, Fabek, Žižić (od 83. Kalman), Žlender, Jordan

DINAMO HIDREL: Beko, Varivoda, Domitrović (od 30. Bejić), Budimir, Jovanovski (od 31. Košković), Žugaj, Marić, Paviša, Menjak (od 39. Kralj), Komljenović, Miljković

Trener: Željko Domitrović

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Obračun dvije momčadi s vrha tablice završen je remijem. Domaćini su nakon malo više od pola sata igre imali 2:0 i lijepu priliku za smanjenje bodovne razlike u odnosu na gosta iz Novog Čića. Žlender je s dva gola odveo TOP na odmor sa sigurnim vodstvom. U nastavku Žižić nepotrebno radi penal koji Miljković pretvara u 2:1 (59. minuta), a u zadnjim trenucima susreta Paviša pogađa za 2:2. Vrijedi istaknuti iprevid glavnog suca Bionde koji nije „svirao“ evidentni jedanaesterac za domaćina.

Zrinski Tehnovent – Mladost (O) 2:1 (1:0)

I četvrta pobjeda

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Jurinić (Jaska) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Blažević(15), 1:1 Bekavac(48), 2:1 Bošnjak(80)

ZRINSKI TEHNOVENT: J. Mandir, Šantalab, Žganjer, Murić, Letinčić (od 60. Šicl), Mataušić (od 75. Koletić), M. Jagodić, Radek (od 46. Bošnjak), D. Jagodić, Blažević (od 70. Sirovica; od 77. Ramić), F. Mandir

Trener: Zoran Smiljanec

MLADOST OBREZINA: Karas, Gaši, Martinić (od 65. Lažnjak), Devedžić, Trupčević, Bekavac, Kuhar, Lukačević, Bedeković (od 60. Tadić), M. Lukačević (od 75. Kovačić)

Trener: Davor Miholić

Igrač utakmice: Mario Bošnjak (Zrinski Tehnovent)

Četvrtu prvenstvenu pobjedu domaćinima donio je Mario Bošnjak koji je početkom nastavka ušao u igru, a u 80. minuti bio strijelac pobjedonosnog gola za 2:1. Farkaševčani su do početne prednosti došli u 15. minuti kada se pred vratima gostiju najbolje snašao Blažević i neobranjio poslao loptu iza leđa Karasa. Gosti početkom nastavka dolaze do izjednačenja – glavom je nakon kornera bio precizan Bekavac. Ali, kako se kasnije pokazalo to im nije bilo dovoljno ni za bod.

Klokočevac – Naftaš Ivanić 3:0 (2:0)

Sunčano proljeće u Klokočevcu

Sudac: Petrac (Velika Buna)

Pomoćnici: Čužić (Velika Gorica) i Vukašinec (Mraclin)

Strijelci: 1:0 Gestić(17), 2:0 Skukan(40), 3:0 Ovčarić(89)

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan (od 71. Ovčarić), Ćosić (od 80. Radulović), Janjić, Ivančić (od 88. Lehpamer), Dumić, Kušter, Kasalo, Vlašić, Gestić (od 46. Kulašević), Matijaščić (od 85. Vitko)

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Bungić (od 46. Domitrović), Trivunov (od 65. Josipović), Samardžić, Škulec, Vidović, Tadić (od 71. Blagušević), Antolković, Radoš, Peh, Bašić

Trener: Dario Bašić

Igrač utakmice: Miljenko Kasalo (Klokočevac)

Najbolje proljetno izdanje igrača Ferda Kamenčaća donijelo je uvjerljivu pobjedu od 3:0 protiv neraspoloženog gosta iz Ivanić Grada. Već do poluvremena domaćini su imali „pristojnu“ prednost od 2:0 koju su golovima donjeli Gestić i Skukan. Potvrda troboda dolazi u 89. minuti kada je pred gostujućim vratatrom Ćorkovićem bio spretan rezervist Ovčarić. Ako nastave s ovakvom igrom domaćini će uskoro napustiti dno tablice na kojem se sada nalaze.

Nakon 20. kola vodi Dinamo Hidrel sa 48 bodova, drugi je TOP s 36, Zrinski Tehnovent je četrnaesti s 19, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu sa 16 bodova.

JUDO - Samoborski judaši uspješni na turniru u Francuskoj

Dostojno se predstavili u St. Etienneu

Natjecatelji i treneri Judo kluba Samobor od 1. do 3. travnja boravili su u uzvratnom posjetu judo klubu iz francuskog St. Etiennea te se istodobno natjecali na ekipnom turniru. Natjecali su se u uzrastu dječaka i djevojčica rođenih 1999. i 2000. godine, a ekipe su trebale imati po četiri člana. Zbog ograničenih mogućnosti prijevoza, na put se iz Samobora uputilo samo po tri člana za svaku ekipu, a dodatne članove je ustupila ekipa domaćina.

Nažalost, ti dodatni članovi su bili još neiskusni, pa su u svaku borbu samoborske ekipe ulazile s hendikepom. Ipak, na kraju, ekipa djevojčica u sastavu Marte i Dore Bortas i Helene Vuković osvojila je izvrsno treće mjesto, a ekipa dječaka u sastavu Filip Šipek, Borna Ivošević i David Ožbolt osvojila je peto mjesto.

Prema mišljenju trenera Matije Frlića i Rebeke Tandarić, natjecatelji su dostojno predstavili klub, Grad Samobor i Hrvatsku.

U petak, 8. travnja, u Moskvu na turnir Proljetne nade odlazi 5 natjecatelja Judo kluba Samobor s trenerima i roditeljima, a ostatak natjecatelja nastupa na turniru u Samoboru.