Pomoćnici: Miličević i Bilić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Matijaščić(71), 1:1 Jonjić(80)

OSTRNA: Mandić, Funtek, Šušak, Pintar, Lovrić, Kojundžija, Begović, Nestić (od 53. Jaković), Jonjić, Cvijanović, Višić

Trener: Velibor Vujić

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan (od 69. Ovčarić), Janjić, Ivančić, Dumić, Kušter (od 57. Lehpamer), Kasalo, Vlašić, Gestić, Matijaščić

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Svakom po bod nakon 90 minuta utakmice u Velikoj Ostrni. U prvom dijelu mreže su mirovale s nekoliko poluprilika na obje strane. Gosti do minimalne prednosti dolaze u 71. minuti kada je pred domaćim vratima najprisebniji bio Matijaščić. Igrači iz Klokočevca ipak nisu do kraja susreta uspjeli sačuvati prednost jer su pod naletima domaćina popustili u 80. minuti kada je nakon slobodnog udarca odbijenu loptu iza leđa Čalića pospremio Jonjić za konačnih 1:1.

Naftaš Ivanić - TOP 4:1 (0:0)

Domaćin iskoristio prigode

IVANIĆ GRAD – Sportski park

Sudac: Mihalj (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 1:0 Tadić(53), 2:0 D. Bašić(61), 3:0 D. Bašić(67), 3:1 Jordan(69), 4:1 Tadić(80)

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Bungić, Trivunović, Samardžić, Škulec, Vidović, Antolković (od 79. Blagušević), Tadić, Radoš, Peh, D. Bašić

Trener: Ivan Blažević

TOP: Bugarin, Lisec (od 46. Jakopec), G. Meglajec, Filipi (od 39. Klingor), Marijan, I. Meglajec, Tabak, Patljak (od 73. Domjančić), Čužić (od 46. Maceković), Žlender, Jordan

Igrač utakmice: Dražen Tadić (Naftaš Ivanić)

Ključni trenutak susreta u Ivanić Gradu dogodio se u 11. minuti kada najstrožu kaznu za goste nije realizirao Jordan (obrana Ćorkovića). Domaćini su iskoristili poklon paket drugoplasiranih gostiju te su im u razdoblju od 53. do 67. minute tri puta tresli mrežu (2 puta Bašić i jednom Tadić). Počasni gol za TOP postigao je Jordan (malo se iskupivši za promašeni jedanaesterac), a za potvrdu pobjede precizan je bio Tadić svojim drugim golom u 80. minuti.

Gradići – Zrinski Tehnovent 1:1 (1:0)

Spas iz penala

GRADIĆI – Igralište Gradića

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Jurinić (Jastrebarsko) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Presečki(5), 1:1 Murić(80 – 11m)

GRADIĆI: Pereković, Duspara, Rajić, Fridrih, Presečki (od 74. Ivetić), Beljo, Novoselac, Kitanović, Gale (od 68. Kuruzović), Pirin, Radočaj (od 46. Vukušić)

Trener: Branko Bolanča

ZRINSKI TEHNOVENT: J. Mandir, Šicl, Šantalab, Murić, Letinčić, Mataušić (od 55. Koletić), Radek, D. Jagodić, F. Mandir, Vrančić (od 44. M. Jagodić), Blažević (od 46. Sirovica)

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Ivan Rajić (Gradići)

Domaćini, koji su u seriji od dvije pobjede, borbeno ulaze u utakmicu i to im se isplaćuje već u 5. Minuti, kada Presečki pogađa za ranih 1:0. Gradićani su prednost mogli poduplati nakon sat vremena igre, ali je najstrožu kaznu traljavo izveo Novoselac čiji udarac odlazi u gol aut. Gosti su dobivenu priliku iskoristili te su u 80. minuti izborili penal (igra rukom u domaćih 16 metara) koji je sigurno za podjelu bodova realizirao Murić.

Nakon 19. kola vodi Dinamo Hidrel sa 44 boda, drugi je TOP s 35, Zrinski Tehnovent je četrnaesti s 15, dok je Klokočevac na šestnaestom mjestu s 12 bodova.

KOŠARKA - Juniori – 3. HRL – 6. kolo Sveti Petar – Samobor 51:101 (20:55)

Nezaustavljivi Samoborci

KOŠARKA - Juniori – 3. HRL – 6. kolo
Sveti Petar – Samobor 51:101 (20:55)

SAMOBOR: Bencek 18, Dragozet 9, Kalafatić, Imbert 29, Tokić 15, Šuvaković 19, Vlašić 6, Vranić 5. Trener: Josip Vlah

SVETI PETAR: Marić 6, Budak 10, Roić 2, Baburak 3, Borović 2, Turudić 4, Cota, Kutnar 5, Pavić 10, Sting 9. Trener: H. Cota

Juniori Samobora i dalje nižu pobjede. Ovaj puta uvjerljivo su u gostima u Zagrebu svladali ekipu Svetog Petra. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu, jer domaćini nisu mogli parirati agresivnoj obrani Samoboraca i učinkovitosti Imberta s 29, Šuvakovića s 19 i Benceka s 18 koševa. Kod Svetog Petra najučinkovitiji su bili Budak i Pavić, oba s po 10 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 7. kolo Zabok – Samobor 53:52 (26:20)

Prvi poraz za Samobor

SAMOBOR: Srabotnak, Skok 2, Guberina, Borić, Korade 6, Belamarić 30, Sladić 6, Čižmešija 8. Trener: Marin Sedlar

ZABOK: Martinko 10, Martinić 3, Stanić, Špiljak, Celjak, Hrastinski 4, Huić, Komin 2, Tuđen 13, Biserko 13, Dekan 8, Kolar. Trener: B. Sadaić

Neučinkovit početak Samoboraca i samo 4 ubačena koša u prvoj četvrtini. Do zadnje četvrtine Samoborci sustižu Zabočane i imaju nekoliko koševa prednosti. U zadnjoj minuti domaćini poravnavaju rezultat. Tada u zanimljivoj završnici Samoborci od 4 slobodna bacanja pogađaju samo jedno, za vodstvo od koša razlike. U zadnjim sekundama utakmice domaćini na svoju sreću, a nesreću Samoboraca postižu pobjedonosni koš, nanijevši tako mlađim kadetima Samobora prvi poraz. Unatoč porazu Samoborci su i dalje na čelu lige. Kod Samoboraca odlično je odigrao Belamarić s 30 ubačenih koševa. Kod Zaboka najučinkovitiji su bili Tuđen i Biserko, oba s po 13 koševa.

SD Dubrava u Zagrebu

KOŠARKA - Sportske škole 2000. – 1. HRL – 1. kolo Samobor – Žitnjak Cedevita 42:0 (21:0)

Nije tipfeler – 42:0!

Samobor: Mehmetović 1, Crnić 6, Kolman 2, Kenđel, Jelić 6, Vraneković 10, Tišma 1, Kontak, Šaban, Toplek 6, Lindić 6, Matijaščić 4. Trener: Nenad Tišma

Žitnjak Cedevita: Topić, Hašimović, Kisegi, Komljenović, Iličić, Raulić, Hasanbagović, Zovko, Knežević. Trener:

Rezultat za "vjerovali ili ne" od 42:0 i uvjerljiva pobjeda najmlađih (desetogodišnjaka) Samoboraca nad vršnjacima iz ekipe Žitnjak Cedevite.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Vraneković s 10 te Crnić, Jelić, Toplek, Lindić, sva četvorica s po 6 koševa.

RUKOMET - Županijska liga - 13. kolo Mladost – Polet 38:30 (15:14)

Sigurno protiv Poleta

Rukometaši Mladosti '09 iz Samobora nastavljaju sigurnim pobjedama u rukometnoj županijskoj ligi. Utakmica protiv Poleta počela je uspavankom "mladostaša", koji su nakon briljantne pobjede protiv Rudara pomislili da će se Polet sam predati, ali s tim se, naravno, nisu složili borbeni gosti. Kada su Samoborci vidjeli da je "vrag odnio šalu" prebacili su igru u višu brzinu i priveli utakmicu sigurnom kraju. Kod Mladosti primijetilo se neigranje teže ozlijeđenog Habuša, ali veseli oslanjanje na mlade snage, koje iz utakmice u utakmicu rastu te pokazuju lijepu budućnost samoborskog rukometa.

RK Mladost '09: Zorko, Radovanić, D. Babić, Gagula 4, M. Petrić 1, Kušić 11, Radić 5, A. Petrić, F. Petrić 4, Kurilić 12, H. Babić, Matijaščić, Cvetković 1.

Trener: Darko Štuka

B.P.

JUDO - Samoborski judaši s velikim uspjehom nastupili u Zagrebu i Tolmezzu

"Sestre zvijeri" prestrašile Talijanke

Najmlađi natjecatelji Judo kluba Samobor u subotu, 26. ožujka, nastupali su na 16. međunarodnom kupu Maksimir 2011., koji se održao u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu. Iako trenerima Josipu Šančiću i Matiji Frliću rezultati nisu ovaj puta bili imperativ, osvojeno je 14 medalja.

Zlatom su se okitili: Bruno Babić, Marija Lindić i Helena Vuković. Srebra su osvojili Marko Cerić, Tena Pšeničnjak, Ivan Ištuk i Lorena Štengl. Bronce su osvojili Danijela Ćutić, Tin Jančić, Jan Bogović, Terezija Žura, Mia Prelec, Enio Čavlović i Borna Ivošević.

Nešto stariji natjecatelji nastupili su na jačem turniru u Tolmezzu u Italiji. Sestre Bortas, Marta i Dora, Dora Bogović i Ante Vukres osvojili su zlata, Filip Greblički i Josip Garašić su ostali korak do medalje, a Dominik Jurković je osvojio 7. mjesto.

Dogodio se i kuriozitet. U kategoriji Dore Bortas dvije talijanske protivnice nisu izašle na tatami, iako su se u nastavku natjecanja borile. Razlog tomu možda najbolje opisuje talijanski trener koji je za sestre Bortas rekao "due sorelle bestia" (dvije sestre zvijeri). Sestre Bortas su najbolje hrvatske natjecateljice u svom uzrastu, a često nastupaju na turnirima izvan domovine pa su protivnice, poznavajući njihove nastupe, unaprijed odustale od borbe. Ista situacija se dogodila i Anti Vukresu, također od talijanskog borca.

Sljedeći vikend natjecatelji Judo kluba Samobor nastupaju na ekipnom natjecanju u Francuskoj u uzvratom posjetu judo klubu iz St. Etiennea, iz kojeg su natjecatelji u veljači ove godine nastupili na Kupu Samobora.

Vikend iza toga najmlađi natjecatelji nastupit će na turniru u Samoboru, u organizaciji Judo kluba Sakura iz Svete Nedelje, a posebna ekipa odlazi na jaki međunarodni turnir u Rusiju, u organizaciji prijateljskog kluba Sambo-70 iz Moskve.

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 22. kolovoz Samobor – Mladost 84:63 (37:35)

Na kraju – peti

SAMOBOR: Bogut 8, Levanić, Gionechetti, Šilobod, Hrvoj 10, Bekavac 19, Češkić, Nakić 26, Gašparac 4, Han, Vlaić 2, Vučković 15. Trener: Milan Ličina

MLADOST: Junaković 4, Mustapić 1, Perić 1, Hrkač, Sertić 19, Herendić, Bundović 11, Šarić 2, Buva 21, Baković Basarac 4, Pavlović. Trener: Srećko Medvedec

Šestom pobjedom zaredom, u zadnjem kolu lige, Samoborci su osvojili vrlo dobro peto mjesto, koje je bilo i zacrtano prije početka natjecanja. Da se forma tempirala malo bolje i ušlo ranije u pobjednički niz, lako se moglo dohvatiti i drugo mjesto, odmah iza prvaka lige Zrinjevca. Početkom druge četvrtine Samoborci imaju desetak koševa prednosti, da bi se krajem poluvremena malo opustili, a gosti došli gotovo do egala.

Drugo poluvrijeme Samoborci igraju punom snagom, čemu gosti ne mogu parirati, tako da se razlika povećava iz minute u minutu do konačnih 21 razlike za uvjerljivu pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Nakić s 26, Bekavac s 19, od čega 5 trica, i Vučković s 15 koševa. Igru je odlično organizirao play Gašparac uknjiživši 11 asistencija.

Kod Mladosti istakli su se Buva s 21 i Sertić s 19 koševa.