Pomoćnici: Bošnjaković (Kerestinec) i Kazimović (Samobor)

Strijelci: 1:0 Martinčević(56), 2:0 Barun(88)

RAKITJE: Divković, Barun (od 10. Martinčević), Horvat, Baksa, Nujić, Biškupić (od 85. Novačić), Martinčević, Barun (od 89. Maglica), Ladan, Martinović (od 63. Pavić), Golub

SLOGA BREZJE: Jelić, Karabelj, Kriste, Jurić, Lovrić (od 65. Sabljić), Struhak, Vrdoljak, Jankavić (od 68. Vrkić), Dejanović

Trener: Dragutin Kuntić

Igrač utakmice: Martinčević (Rakitje)

Vodeća momčad lige i u nastavku prvenstva nastavila je pobjedničku praksu iz jesenskih utakmica. Pad gostiju krenuo je početkom nastavka kada za 1:0 pogađa zamjena Martinčević (ušao 10. minuti), a trobod je potvrdio Barun u zadnjim minutama utakmice.

Bestovje – Bregana 1:1 (0:1)

Borić uzeo dva boda

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Grdaković (Zdenčina)

Pomoćnici: Belan (novaki Petrovinski) i Solenički (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Grdanjski(13), 1:1 Borić(90)

BESTOVJE: Rebrović, Kraševac, Pucak, Čakarić, Žerjav, Lukač, Selimović (od 66. Hadrović), Avsec, Bećirović (od 46. Borić), Grgas, Saftić

BREGANA: Vitko, Petrić, Nider, Andabak, Makarun, Sokolović, Dan. Celizić, Galinec (od 68. Bašić), Grdanjski (od 61. Tolić), Dam. Celizić (od 81. Kos), Babojelić (od 89. Tančak)

Igrač utakmice: Miroslav Vitko (Bregana)

Minute su dijelile Breganu do odnošenja svih bodova iz Bestovja, ali se s njihovom namjerom nije složio Borić koji u 90. pogađa za 1:1. Gosti su u prednost došli u 13. minuti kada domaći vratar griješi, a Grdanjski lagano poentira. No, Rebrović se do kraja utakmice iskupio sjajnim obranama kojima je domaćine zadržao u igri za bod do kojeg su došli u zadnjim trenucima susreta.

Novaki – Krašić 4:2 (2:1)

Krenuli efikasno

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Mandić

Pomoćnici: Matić i Rašić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 J. Tukić(30 -11m), 1:1 Mujić(42), 2:1 Gotovac(44), 3:1 Mujić(53), 3:2 Mar. Penić(66), 4:2 Šošratić(73)

NOVAKI: Cerle, Genus (od 74. Pirih), Đumlija, Jakopović (od 87. Lešković), Bajan, Bura, Petković (od 67. Šoštarić), Valek (od 81. Lijevak), Mujić, Guštin, Gotovac (od 82. Barač)

Trener: Zvonko Rudelić

KRAŠIĆ: Mar. Novosel, Bakarić (od 46. Joha), Kri. Penić, Ferenčić, Severinac, J. Tukić, Mar. Penić, Mar. Petković, Tuček (od 78. D. Tukić), Prstac, Mih. Novosel (od 70. Cipurić)

Trener: Mate Ivančić

Igrač utakmice: Danijel Mujić

Efikasni nastavak prvenstva u Novakima. Gosti nakon pola sata igre dolaze u prednost golom Tukića s kreča, ali se domaćini do poluvremena vraćaju u prednost pogocima u 42. i 44. minuti. Za 3:1 u 53. minuti je bio precizan igrač utakmice Mujić, a gosti susret vraćaju u neizvjesne vode golom Penića. Potvrdu troboda za igrače Zvonka Rudelića donosi Šoštarić 15 minuta prije kraja utakmice.

Nakon 16. kola vodi Rakitje s 38 bodova koliko ima i drugi Dinamo (J), Bregana je četvrta s 30 bodova, Novaki su osmi s 25, dok je Bestovje na desetom mjestu s 22 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 16. kolo

Zrinski Tehnovent – Naftaš 1:1 (0:0)

Sraka uzeo dva boda

Gledatelja 30

Sudac: Jerbić (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Šimunović (Gornja Lomnica) i Vukašinec (Mraclin)

Strijelci: 1:0 D. Jagodić(50), 1:1 Sraka(85)

ZRINSKI TEHNOVENT: J. Mandir, Šicl, Šantalab, Žganjer, Murić, Mataušić (od 80. Radek), Bošnjak, D. Jagodić (od 62. Sirovica), Koletić, Levančić, F. Mandir

Trener: Zoran Smiljanec

NAFTAŠ: Ćorković, Antolković (od 46. Radoš), Trivunov (od 78. Sraka), Samardžić, Škulec, Troha, Tadić (od 80. Bungić), Vidović, Vuković, Peh, Bašić

Trener: Dario Bašić

Igrač utakmice: Igor Šicl (Zrinski)

U prvom proljetnom nastupu igračima Zorana Smiljanca malo je nedostajalo da dođu do sva tri boda s kojima bi se primaknuli željenoj sredini tablice. Domaćine je do gola plusa doveo Jagodić u 50. minuti preciznim udarcem iskosa, a na konačnih 1:1 postavlja Sraka koji se najbolje snašao nakon udarca iz kuta.

Vatrogasac - Klokočevac 0:3 (0:1)

Pošpricali domaćina

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Čužić

Pomoćnici: Miličević i Mustapić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Vlašić(29), 0:2 Gestić(82), 0:3 Kasalo(89)

VATROGASAC: Belko, Marko Pažin, Samardžija (od 67. Lučić), Mejdančić, Stipković, Šekrst (od 69. Prskalo), Ceraj, Skender, Horvat (od 46. Marijan Pažin), Merkl, Đurđević

Trener: Davor Debogović

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan, Ćosić, Jonjić, Ivančić, Bošnjak (od 70. Kulašević), Dumić, Kasalo, Vlašić (od 85. Ovčarić), Gestić (od 87. Kušter), Matijaščić

Igrač utakmice: Jurica Gestić (Klokočevac)

Pobjedom u Zdencima igrači iz Klokočevca predali su fenjer momčadi Vrha i tako najavili rezultatski puno uspješnije proljeće. Za početnu prednost gostiju precizan je bio Vlašić nakon pola sata igre, a u zadnjih 10 minuta pobjedu su potvrdili Gestić i pojačanje pristiglo iz Samobora Miljenko Kasalo.

Klas - TOP 0:1 (0:1)

Lijepa žetva

MIĆEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Hendak (Tučenik)

Pomoćnici: Đurašina (Vrbovec) i Tišljar (Ivanić Grad)

Strijelci: 0:1 Fabek(30)

KLAS: Nuić, Špičić (od 85. Tunjić), Fistrić, Čužić, Kundih, Hočevnjak, Spasenić, Kazić (od 65. Nosić), Serdar, Fišer (od 75. Orešković), Vidović

Trener: Darko Bogadi

TOP: Bugarin, Lisec (od 90. Patljak), I. Meglajec, Hržić (od 46. Vratarić), Filipi, G. Meglajec, Fabek (od 46. Žižić), Jakopec (od 46. Klingor), Kalman (od 46. Marijan), Žlender, Jordan

Igrač utakmice: Fabek (TOP)

I nakon 16. kola ostaje ista razdaljina između dvije vodeće momčadi koja iznosi 4 boda. Gostima je za upisivanje 11. prvenstvene pobjede bio dovoljan i jedan gol kojeg je nakon pola sata igre postigao Fabek.

Nakon 16. kola vodi Dinamo Hidrel s 38 bodova, drugi je TOP s 34, Zrinski Tehnovent je na četrnaesti s 12, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 11 bodova.

KYOKUSHINKAI KARATE - Svjetsko prvenstvo za juniore i seniore

Četiri odličja za Samoborce

U nizozemskom gradu Klazinavenu 5. ožujka održano je svjetsko prvenstvo u kyokushinkai karateu za juniore i seniore. Na jednom od najbolje organiziranih prvenstava do sada značajnu ulogu je imala i hrvatska reprezentacija s osvojena četiri odličja (1 zlato, 1 srebro i 2 bronce).

Za odlične rezultate u seniorskoj konkurenciji zaslužni su Nenad Šančić, koji je osvojio 1. mjesto u kategoriji +85 kg u disciplini all round, i Matija Dujnić, koji je bio 3. u kategoriji -75 kg u disciplini kyokushin knock down.

Da Hrvatska ima i mlade nade pokazali su Nevan Bijekić, koji je bio 2., i Goran Božić s 3. mjestom u juniorskoj konkurenciji. Kako bi borbe protekle po zamišljenom planu brinuli su se voditelji i treneri Sašo Smiljanić i Nenad Đurić. Postignuti rezulatati govore da su to odradili na visokoj razini. Hrvatskom kyokushinkai savezu odano je veliko priznanje od strane IBK Svjetske federacije kroz imenovanje Mladena Šančića za jednog od tri glavna delegata samog prvenstva te Zvonka Samaržije za suca A kategorije svjetskog prvenstva.